همه چیز درباره گرامرلی؛ خرید اشتراک گرامرلی در ایران

گرامرلی

با روی آوردن جهان به فضای آنلاین و مجازی، داشتن یک روش قابل اعتماد برای اطمینان از اینکه گرامر و دستور زبان شما تقریباً کامل است، ضروری است. همه افراد حتی نویسندگان حرفه‌ای در نوشتن ممکن است اشتباه کنند. حتی زمانی که اصول اولیه را بدانید، یافتن نکات ظریف دستور زبان می‌تواند بسیار دشوار باشد. مهم نیست که یک وبلاگ نویس هستید، می‌خواهید یک نویسنده موفق باشید یا فقط می‌خواهید یک پیام یا ایمیل به دوست یا رئیستان ارسال کنید، استفاده از گرامرلی (Grammerly) به شما توصیه می‌شود.

در این مقاله از ایران پرداخت، به معرفی پلتفرم گرامرلی و ويژگی‌های آن می‌پردازیم و بررسی می‌کنیم که آیا نسخه اشتراکی آن ارزش خرید دارد یا خیر.

گرامرلی چیست؟

گرامرلی که خود را دستیار نوشتن می‌نامد، در سال ۲۰۰۹ توسعه یافت. گرامرلی یک چک کننده املا و دستور زبان است که هنگام نوشتن در وب سایت‌ها، ایمیل‌ها، اسناد، رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر، دستور زبان، املا، علائم نگارشی، انتخاب کلمه و اشتباهات سبک نوشته را تشخیص می‌دهد.

گرامرلی چیست

نکته شهودی این است که لازم نیست هر بار که نیاز به بررسی دستور زبان و املای خود دارید متن خود را در یک ویرایشگر آنلاین آپلود کنید (اگرچه هنوز هم می‌توانید این کار را انجام دهید). شما فقط افزونه مرورگر گرامرلی را نصب می‌کنید، و زمانی که در جیمیل، توییتر، گوگل داک و موارد دیگر تایپ می‌کنید، کار خودش را انجام می‌دهد.

گرامرلی همچنین مستقیماً با مایکروسافت ورد و اوت‌لوک ادغام می‌شود. اینها تنها برنامه‌هایی هستند که خارج از مرورگر با آنها کار می‌کند.

از گرامرلی چگونه بهره ببرم؟

گرامرلی یک قطعه نوشته را اسکن می‌کند و با استفاده از هوش مصنوعی اشتباهات نوشتاری، خطاها و سایر مسائل را شناسایی می‌کند. این برای هر کسی که از کلمه نوشتاری به عنوان بخشی از کار خود استفاده می‌کند، به لطف ابزارهای مختلف نوشتن و ویرایش آن، کمک کننده است. در ادامه ویژگی‌‌های برجسته گرامرلی را معرفی می‌کنیم.

بازبینی دستور زبان

ویژگی اصلی گرامرلی جستجوگر دستور زبان آن است. اشتباهات گرامری و خطاهای نقطه گذاری را از هر نوع برطرف می‌کند. برنامه یا افزونه مرورگر، پیشنهادات و دستورالعمل‌هایی را در زمان واقعی در مورد نحوه اصلاح این اشتباهات ارائه می‌دهد. مثال‌های رایج مانند کاماهای اشتباه و سایر اشتباهات رایج نقطه‌گذاری.

نسخه پرمیوم گرامرلی زمینه اشتباهات دستور زبان علامت‌گذاری شده را فراهم می‌کند، از جمله توضیحی درباره قانون مورد بحث و مثال‌های اضافی. اینها برای بهبود مهارت‌های نوشتاری شما مفید هستند.

بازبینی غلط املایی

گرامرلی شامل یک ابزار قوی برای بررسی املا است. با استفاده از نسخه تجاری، می توانید کلمات را به یک فرهنگ لغت سفارشی اضافه کنید و حتی یک راهنمای سبک اختصاصی ایجاد کنید. 

جستجوگر املا و دستور زبان گرامرلی بسیار دقیق و مفید است و نسخه رایگان آن با هر برنامه رایگان دیگری رقابت می‌کند.

دانلود گرامرلی

گزارش خوانایی متن

گرامرلی، جملات، پاراگراف‌ها و عبارات نابسامان را بازبینی می‌کند. گروه سنی ایده آل را برای نمونه نوشتاری تعیین می‌کند. همچنین مشکلات خوانایی را بر اساس موارد زیر علامت گذاری می‌کند:

 • تعداد کلمه
 • تعداد کاراکترها
 • زمان خواندن
 • زمان صحبت

سپس با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، بازنویسی‌های مختصر و واضح تری را به خواننده پیشنهاد می‌کند.

بهبود سبک نوشتاری

گرامرلی پیشنهادهای انتخاب کلمه و بازنویسی را بر اساس مخاطب و هدف ایده آل یک نوشته ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، گرامرلی کلمات پیچیده و ساختار جملات نابسامان را در صورتی که مخاطب مورد نظر، روی عمومی و غیررسمی تنظیم شده باشد، علامت گذاری می‌کند.

بررسی سرقت ادبی

گرامرلی سرقت ادبی را با مقایسه یک نوشته با میلیاردها صفحه وب شناسایی می‌کند. مقالاتی را با امتیاز سرقت ادبی و پیوندهایی ارائه می‌دهد که یک ویرایشگر می‌تواند بررسی کند. این گزارش به تأیید آثار نویسندگان دیگر، بررسی آثار شما و یافتن نقل‌قول‌های گمشده کمک می‌کند.

GrammarlyGo

GrammarlyGo یک دستیار نوشتاری قدرتمند جدید است. در کنار گرامرلی به عنوان یک نوع چت باتِ مکالمه کار می‌کند. روی نماد GrammarlyGO کلیک کنید و سپس از آن بخواهید که نوشته شما را متقاعد کننده‌تر، مطمئن‌تر، کوتاه‌تر، طولانی‌تر و غیره کند. همچنین اطلاعاتی را ارائه می‌دهد، قسمت‌هایی از نوشته شما را بازنویسی می‌کند، پیشنهادهای ویرایشی را ارائه می‌دهد و اطلاعات اضافی را منبع می‌دهد. این ویژگی شبیه به چت جی بی تی است اما برای نویسندگان و ویراستاران مناسب‌تر است.

گرامرلی برای چه کسانی مناسب است؟

گرامرلی در حال حاضر فقط ابزارهای چک کردن دستور زبان انگلیسی را ارائه می‌دهد. با این حال، برای انگلیسی زبانان مادری و کسانی که اغلب به زبان انگلیسی نمی‌نویسند مفید است. مخاطبان ایده آل آن عبارتند از:

 • وبلاگ نویسان
 • نویسندگان
 • بازاریابان محتوا
 • کپی رایترها
 • روزنامه نگاران
 • دانش آموزان
 • دانشگاهیان، پژوهشگران و مقاله نویسان
 • ناشران محتوا
 • صاحبان مشاغل کوچک
 • هر کسی که اغلب به انگلیسی می‌نویسد
 • کسانی که می‌خواهند به ابزارهای نوشتن هوش مصنوعی دسترسی داشته باشند
اشتراک پریمیوم گرامرلی

اشتراک پرمیوم گرامرلی

تفاوت اصلی نسخه رایگان و پرمیوم گرامرلی این است که نسخه پرمیوم به طور قابل توجهی، بازبینی‌های دستور زبان، بهبود واژگان، پیشنهادات سبک نوشتن و بررسی سرقت ادبی را به شما ارائه می‌دهد. مهم‌ترین ویژگی‌های نسخه پرمیوم گرامرلی به این شرح است:

بررسی گرامری پیشرفته: گرامرلی پرمیوم بیش از ۴۰۰ نوع خطای گرامری را بررسی می‌کند، از جمله قوانین دستوری پیچیده که نسخه رایگان نمی‌تواند آنها را تشخیص دهد.

تشخیص سرقت ادبی: گرامرلی پرمیوم نوشته‌های شما را با میلیاردها منبع آنلاین مقایسه می‌کند تا به شما در جلوگیری از سرقت ادبی کمک کند.

افزایش واژگان: نسخه پرمیوم به شما کمک می‌کند تا با پیشنهاد کلمات و عبارات مختصر و تاثیرگذارتر، دایره واژگان خود را گسترش دهید.

پیشنهادات واضح‌تر: گرامرلی پرمیوم به شما کمک می‌کند تا با ارائه راه‌هایی برای بهبود ساختار جمله و انتخاب کلمه، نوشتار خود را واضح‌تر و مختصرتر کنید.

بازخورد سبک و لحن: نسخه پرمیوم گرامرلی در مورد سبک و لحن نوشتاری شما بازخورد ارائه می‌کند و راه‌هایی برای بهبود آن‌ها برای مخاطبان خاص شما پیشنهاد می‌کند.

اگر نیاز به نوشتن به زبان انگلیسی دارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا از نسخه رایگان گرامرلی استفاده کنید و درصورتی که نیاز به امکانات بیشتری داشتید به سراغ نسخه پرمیوم بروید. اما آیا نسخه پرمیوم ارزشش را دارد؟ بله، نسخه پرمیوم گرامرلی ارزش هر دلارش را دارد، به خصوص اگر برنامه سالانه را خریداری کنید، که هر سال ۶۰٪ در هزینه شما صرفه جویی می‌کند.

هزینه اشتراک ماهانه پرمیوم گرامرلی، ۳۰ دلار در ماه است، در حالی‌که اگر به صورت سالیانه و یکجا خرید کنید، هزینه‌ای به میزان ۱۴۴ دلار می‌پردازید.

اشتراک پرمیوم، تمام ابزارها و امکانات گرامرلی را پوشش می‌دهد. همیشه می‌توانید قبل از خرید، نسخه رایگان آن را امتحان کنید. نسخه رایگان گرامرلی شامل تعداد محدودی دستور برای GrammarlyGO است. چیزی حدود ۱۰۰ دستور در ماه. این در حالی است که کاربران نسخه پرمیوم، ۵۰۰ درخواست در ماه دریافت می‌کنند که بیش از اندازه کافی است.

خرید اشتراک پرمیوم گرامرلی

قبل از خرید اشتراک پرمیوم، لازم است تا در این پلتفرم حساب کاربری بسازید. ساخت حساب کاربری تنها با یک ایمیل انجام می‌شود. چالش سخت برای کاربران ایرانی در تکمیل خرید خواهد بود. زیرا گرامرلی تنها از روش‌های پرداخت ویزاکارت، مسترکارت و پی‌پل پشتیبانی می‌کند و کاربر ایرانی بدلیل تحریم‌ها، نمی‌تواند از این خدمات بهره‌مند شود. روش دیگر خرید اشتراک پرمیوم گرامرلی بوسیله سایت‌های واسط خواهد بود که نیازمند بررسی و ارزیابی دقیق جهت اطمینان و سپردن دارایی به آنان است.

سوالات متداول

گرامرلی چیست؟

گرامرلی یک دستیار نوشتن است که به شما کمک می‌کند دستور زبان، املا و علائم نگارشی خود را بهبود ببخشید. می‌توان از آن برای بررسی اشتباهات نوشتاری شما در زمینه‌های مختلف، از جمله ایمیل‌ها، مقالات، پست‌های وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد.

گرامرلی چگونه کار می‌کند؟

گرامرلی از ترکیبی از پردازش زبان طبیعی (NLP) و الگوریتم‌های یادگیری ماشینی برای شناسایی خطاهای نوشتن شما استفاده می‌کند. همچنین بازخوردی در مورد سبک و لحن نوشته ارائه می‌دهد و می‌تواند راه‌هایی را برای بهبود کیفیت کلی نوشتار شما پیشنهاد کند.

آیا استفاده از گرامرلی رایگان است؟

بله، ساخت حساب کاربری و فعالیت در گرامرلی رایگان است اما برای استفاده از تمام ویژگی‌‌‌ها و امکانات آن نیازمند خرید اشتراک پرمیوم هستید.

گرامرلی برای چه پلتفرم‌‌هایی در دسترس است؟

گرامرلی در پلتفرم‌های وب، دسکتاپ و موبایل (اندروید و ios) در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!