خرید و فروش شیبا اینو | آموزش خرید SHIB

خرید و فروش شیبا اینو

میم کوین شیبا را می‌توان به‌عنوان یکی از رهبران بی‌چون و چرای دنیای میم کوین‌ها دانست که رقیب جدی و قاتل دوج کوین نیز محسوب می‌شود. هیچ‌کدام از ما بدمان نمی‎‌آید روی ارز دیجیتالی سرمایه‌گذاری کنیم که در عرض چند ماه، چندین هزار درصد رشد کند و زندگی هفت نسل بعدمان را نیز تأمین کند؛ چنین سرمایه‌گذاری‌های سودده ولی پرخطر و پرریسک، فقط از عهده شیبا و دیگر دوستان میم کوینش بر می‌آید. در این مقاله از ایران پرداخت آموزش و نحوه خرید و فروش شیبا اینو را با هم یاد می‌گیریم و نگاهی کوتاه به تاریخچه، تیم و ریسک‌های این میم توکن معروف خواهیم داشت؛ پس با ما در این نوشته همراه باشید.

قبل از این‌که مشغول به خرید و فروش شیبا اینو شوید موارد زیر را با دقت مطالعه کنید:

 • به یاد داشته باشید که شیبا فقط یک میم است و بر اساس داستان‌های تخیلی خود و جوک‌های فضای ارز دیجیتال ساخته شده است؛ به همین دلیل هیچ‌وقت قابل مقایسه با ارزهایی مانند اتریوم نیست.
 • سرمایه‌گذاری در میم کوین‌هایی مانند شیبا ،دارای ریسک بسیار زیادی است؛ زیرا هر لحظه امکان دارد تیم توسعه‌دهنده، آن را رها کند.
 • فقط پولی را به خرید و فروش شیبا اینو و سرمایه‌گذاری در آن اختصاص دهید که در صورت ضرر، دچار زیان‌های سنگین و غیرقابل جبران نشوید.

شیبا اینو چیست؟

نماد شیبا اینوSHIB
سازنده اصلی شیبا اینوریوشی
توسعه‌دهندگان فعلیشیتوشی کوساما
تاریخ ایجاد۲۰۲۰
سایت اصلیshibatoken.com
لینک وایت پیپرWhitepaper
لینک خرید شیبا اینو
بهترین صرافی خرید شیبا اینو

شیبا یک توکن میم مبتنی بر شبکه اتریوم است. این ارز دیجیتال با نام شیبا اینو به سگ شکاری شیبا اشاره می‌کند و از آن به‌عنوان نماد خود استفاده کرده است. تیم شیبا اینو، آن را به‌عنوان جایگزینی برای ارز دیجیتال دوج کوین معرفی کرده‌اند و طرفداران این ارز به آن لقب «قاتل دوج کوین» داده‌اند.

شیبا اینو و دوج کوین از بسیاری جهات مشابه هم هستند، اما در واقعیت ارزهای دیجیتالی هستند که به‌جای مصارف جدی و کاربرد واقعی، بیشتر به‌عنوان ابزارهایی سرگرمی و تفریحی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دوج کوین در سال ۲۰۱۳ و شیبا اینو در سال ۲۰۲۰ تأسیس شدند. اصول و ایدئولوژی شیبا اینو در یک وایت پیپر معرفی شده‌ است که می‌توانید آن را در وب‌سایت ShibaToken.com مشاهده کنید.

خرید شیبا

شیبا اینو توسط جامعه‌ای به‌نام SHIBArmy که بیش از ۶۰۰,۰۰۰ عضو دارد، پذیرفته شده است. اصول اصلی این پروژه، شامل شروع از نقطه صفر و عدم وابستگی به تیم‌ها یا افراد از پیش تعیین‌شده، است؛ همچنین شیب آرمی نشان‌دهنده علاقه به سگ‌های شیبا اینو و توجه ویژه از صفر تا صد به توسعه مشترک توسط اعضای جامعه کاربری است.

Shiba Inu یک توکن ERC-20 است و روی بلاک چین اتریوم ایجاد شده و نگه‌داری می‌شود. انتخاب اتریوم به دلیل امنیت و استقرار این بلاک چین انجام شده است که امکان فعالیت غیر متمرکز پروژه شیبا اینو را فراهم می‌کند.

هدف از ایجاد شیبا اینو چه بوده؟

هدف اصلی از ایجاد شیبا اینو را می‌توان به محبوبیت و شهرت دوج کوین ربط داد. بعد از این‌که دوج کوین در بولران قبلی توجه جهان را به خود جلب کرد، شیبا اینو نیز قدم به بازار ارزهای دیجیتال گذاشت. منبع الهام شیبا را می‌توان دوج کوین دانست.

 • تاریخچه SHIB: توکن شیبا اینو در ماه آگوست ۲۰۲۰، معرفی شد و از آن زمان تاکنون رشد و تکامل چشم‌گیری را تجربه کرده است.
 • محبوبیت در فضای ارزهای دیجیتال: شیا اینو به‌عنوان یک پروژه محبوب در دنیای ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود که توجه زیادی را به خود جلب کرده است. این پروژه به‌خوبی در جامعه ارزهای دیجیتال پذیرفته شده و به‌عنوان یک گزینه جذاب برای سرمایه‌گذاری در این حوزه قرار گرفته است.
 • حمایت و اهدای سرمایه: ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، یک بخش مهم از سرمایه‌گذاری خود روی شیبا را برای کمک به کشور هند در مقابل شیوع کووید-۱۹ اهدا کرد. این حرکت باعث توجه به پروژه شیبا شد و برای اولین بار این توکن در مرکز توجه قرار گرفت.
 • تمرکززدایی و حمایت جامعه: توکن‌های شیبا عمدتا توسط جامعه خود رهبری می‌شوند و توسعه و ارزش آن‌ها به‌عنوان نتیجه حمایت جامعه تعیین می‌شود. این نگرش روی مشارکت جامعه و حمایت آن‌ها تاکید می‌کند.
خرید و فروش ارز دیجیتال شیبا اینو

در کل نمی‌توان هدف خاص و بالامرتبه‌ای را برای شیا یا هر میم کوین دیگری تصور کرد؛ بلکه این نوع از دارایی‌های دیجیتال، بیشتر بر اساس جوک ساخته می‌شوند که در برخی مواقع، تعهد و تلاش تیم توسعه‌دهنده باعث رشد آن‌ها می‌شود.

تاریخچه پیدایش شیبا اینو

داستان شیبا اینو، یک داستان پر از فرازونشیب است. این داستان از آغاز فروتنانه‌اش به‌عنوان توکن ERC-20 در بلاک چین اتریوم شروع شده و تا راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز و توسعه بلاک چین خود، پیش‌رفته است.

شیبا از آغاز این داستان به توکنی منحصربه‌فرد و قدرتمند تبدیل شده است که امروزه جایگاه مهمی در جامعه ارزهای دیجیتال دارد. در ادامه، تاریخچه این میم معروف را با هم مرور می‌کنیم:

 1. آغاز متواضعانه: شیبا اینو به‌عنوان توکن ERC-20 راه‌اندازی شد. این شروع فروتنانه، مبانی مهمی را برای ارتقای شیبا اینو فراهم کرد.
 2. شخصیت مرموز ریوشی: این داستان به ویژگی‌های شخصیت مرموزی به نام ریوشی همراه است. او نقش اساسی را در توسعه این پروژه داشته است.
 3. قدرت تمرکززدایی و مشارکت جامعه: شیبا اینو اصول تمرکززدایی و مشارکت جامعه را در توسعه بدون دخالت در شبکه ایجاد کرد. این اصول به توکن شیبا اینو شخصیت بی‌نظیری بخشیدند.
 4. شیبا قاتل دوج کوین: شیبا اینو با اهدای تقریبا نیمی از توکن‌های شیبا به ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، نام قاتل دوج کوین را برای خود اختصاص داد. این واقعه او را به یک تهدید اساسی برای دوج کوین تبدیل کرد.
 5. شیبا اینو در ۲۰۲۰: داستان شکل‌گیری شیبا در ۲۰۲۰ آغاز شد و از آن زمان به‌طور مداوم رشد کرده است.
 6. رهبری جدید توسط شیتوشی کوساما: پس از ناپدید شدن ریوشی، شیتوشی کوساما به‌عنوان رهبر جدید ظاهر شد و نقشه‌ای جدید را برای توسعه Shiba Inu اجرا کرد. او با راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز شیباسواپ، اولین برنامه DeFi در اکوسیستم این توکن را به سطح جدیدی از موفقیت رساند.
 7. توکن BONE و مجموعه NFT Shiboshi: این داستان با راه‌اندازی محصولات جدید نظیر توکن BONE و مجموعه NFT Shiboshi ادامه پیدا کرد. این اقدامات جدید نشان از رشد و توسعه پایدار Shiba Inu دارند.

در نهایت، داستان شیبا اینو از یک توکن ERC-20 معمولی به یک ارز دیجیتال مبتنی بر جامعه تبدیل شد که دارای موفقیت‌های وسیعی در دنیای ارزهای دیجیتال است. این داستان نشان‌دهنده توانایی تمرکززدایی و مشارکت جامعه در توسعه پروژه‌های دیجیتال است.

نحوه کار شیبا اینو

شیبا اینو، یکی از ارزهای دیجیتال مهم است که بر خلاف دوج کوین که برروی بلاک چین خود کار می‌کند، در شبکه اتریوم به‌عنوان یک توکن ERC-20 میزبانی می‌شود.

خرید ارز دیجیتال شیبا اینو

اکوسیستم شیبا اینو شامل سه بخش اصلی است که هر کدام وظایف و مقاصد مختلفی دارند:

 1. توکن شیبا اینو (SHIB): این توکن عمده‌ترین بخش اکوسیستم است و هدف آن به چالش کشیدن دوج کوین است. افراد سرمایه‌گذار به امید کسب سود در این توکن، سرمایه‌گذاری می‌کنند.
 2. توکن LEASH: در ابتدا، این توکن برای توکن rebase طراحی شده بود. اکنون به‌عنوان دومین توکن ارزشمند اکوسیستم در صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ، وظیفه‌های خود را انجام می‌دهد. از جمله: ارائه فرصت‌های استیکینگ و جوایز به کاربران را در کارنامه خود دارد.
 3. توکن BONE: این توکن برای استفاده به‌عنوان توکن حاکمیتی اکوسیستم طراحی شده است. دارندگان توکن BONE می‌توانند در مورد تغییرات آینده در اکوسیستم شیبا اینو رأی دهند.

یکی از مواردی که واقعا شیبا اینو را از دوج کوین متمایز می‌کند، صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ است. این صرافی به شیبا اینو اجازه می‌دهد که در دنیای DeFi به‌عنوان بخش اساسی شناخته شود. این امر به کاربران این ارز دیجیتال امکاناتی مانند: معامله توکن‌ها، استیکینگ را ارائه می‌دهد که این ویژگی‌ها در رقیبی مانند دوج کوین، وجود ندارد.

نحوه ارزش گذاری شیبا اینو

ارز دیجیتال شیبا اینو (Shiba Inu) شیوه ارزش و قیمت‌گذاری جذابی نسبت به ارزهای دیگر دارد. ارزش و قیمت این ارز به عوامل زیر بستگی دارد:

 1. عرضه‌وتقاضا: مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، عرضه‌وتقاضای بازار تأثیر بسزایی بر قیمت شیبا اینو دارد. هرگاه تقاضا بیشتر از عرضه باشد، قیمت افزایش می‌یابد و بالعکس. مشابه بازارهای سهام و طلا، این نوع تغییرات قیمتی اغلب به دلیل اخبار و رویدادهای روزانه اتفاق می‌افتد.
 2. توکن سوزی: توکن‌سوزی به این معنا است که جامعه شیبا به‌صورت دوره‌ای و با توجه به حجم معاملات در هر دوره، تصمیم می‌گیرد بخشی زیادی از توکن‌های شیبا را به یک آدرس کیف پول غیرقابل برگشت ارسال کنند و همین مسئله باعث کمبود در عرضه و افزایش قیمت می‌شود.
 3. تأثیر اتفاقات و اخبار: مانند دیگر بازارها، اخبار و اتفاقات می‌توانند ارزش شیبا اینو را تحت‌تأثیر قرار دهند. مثلا اعلام شرکت‌های بزرگی که از این ارز دیجیتال حمایت می‌کنند، اخبار امنیتی، تغییرات مدیریتی و تصمیمات حاکمیتی ممکن است تغییرات قیمتی ایجاد کنند.
 4. اکوسیستم داخلی: شیبا اینو دارای سه بخش اصلی است: SHIB، LEASH و BONE است. تأثیر وضعیت و استفاده از این بخش‌ها در اکوسیستم دیجیتال شیبا اینو بر قیمت تأثیرگذار است.
 5. رقبا: رقبایی که به تدریج برای جذب سرمایه‌گذاران و توسعه اکوسیستم مبارزه می‌کنند نیز می‌توانند قیمت شیبا اینو را تحت‌تأثیر قرار دهند.
 6. حساب کاربری کاربران: انجام معاملات بزرگ توسط کاربران بزرگ می‌تواند به تغییرات قیمتی منجر شود. همچنین، نگاه به حجم معاملات روزانه و تاریخچه معاملات می‌تواند از طریق شبکه افزایش یافته و باعث تغییرات قیمتی شود.
 7. فعالیت های جامعه کاربری: معاملات و انتقال‌های ارز دیجیتال توسط جامعه کاربری بر قیمت شیبا تأثیر دارد. برخی ارزها از حمایت جامعه بهره می‌برند و در تعیین مسیر توسعه‌شان تأثیرگذار هستند.
خرید و فروش ارز دیجیتال شیبا اینو

قیمت شیبا اینو دائما در حال تغییر است که به تأثیر این عوامل و موارد دیگر بستگی دارد. تاکنون، این ارز دیجیتال تغییرات قیمتی قابل توجهی را تجربه کرده است و سرمایه‌گذاران باید توجه داشته باشند که دارایی‌های ریسکی هستند.

ریسک های خرید شیبا اینو

مانند هر ارز دیجیتال دیگری، خرید ارز دیجیتال شیبا اینو نیز با ریسک‌هایی همراه است که سرمایه‌گذاران باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند. توجه به این ریسک‌ها می‌تواند به افراد کمک کند تا تصمیمات بهتری بگیرند. ریسک‌های اصلی خرید شیبا اینو شامل موارد زیر است:

 • قیمت ناپایدار: ارزهای دیجیتال مخصوصا میم کوین‌ها معمولا به سرعت تغییر قیمت می‌دهند و قیمت‌های ناپایداری را تجربه می‌کنند. نوسانات می‌توانند در عرض یک ساعت یا حتی چند دقیقه اتفاق افتند و باعث می‌شود زمانی که در سود هستید به سرعت وارد زیان شوید.
 • ریسک بازار: بازار ارزهای دیجیتال نسبت به عوامل اقتصادی، سیاسی، اخبار و تغییرات در تقاضاوعرضه بسیار حساس است. رخ دادن اتفاقات ناخوشایند می‌تواند به سقوط قیمت‌ها منجر شود.
 • بدون محافظ حقوقی: ارزهای دیجیتال به‌عنوان دارایی‌های نوپا، نسبت به دارایی‌های سنتی محافظت حقوقی کمتری دارند. اگر با مشکلاتی هم‌چون سرقت یا کلاهبرداری مواجه شوید، دسترسی به حمایت حقوقی کمی پیچیده است.
 • تغییرات قوانین و مقررات: قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال در اکثر کشورها هنوز تعیین نشده و یا در حال تغییر هستند. تغییرات در قوانین و مقررات می‌توانند تأثیر زیادی بر دارایی‌های دیجیتال شما داشته باشند.
 • خرید از منابع ناشناس و غیرمعتبر: در برخی موارد، افراد خرید و فروش شیبا اینو را از طریق منابع غیرمعتبر یا حتی ناشناس انجام می‌دهند که می‌تواند تهدیدات بسیار جدی را ایجاد کند. تحقیق کافی از منابع معتبر، قبل از خرید و فروش ارز دیجیتال شیبا اینو بسیار مهم است.
 • عبارات کلیدی و کیف پول‌ها: حفظ امنیت عبارات کلیدی و کیف پول‌های دیجیتال بسیار حیاتی است. اگر کلیدهای خصوصی خود را از دست دهید، ممکن است دسترسی به دارایی‌های خود را به‌طور کامل و برای همیشه از دست بدهید.
 • فراموشی کلمه عبور: اگر کلمه عبور کیف پول دیجیتال خود را فراموش کنید، نه تنها به دارایی‌های خود دسترسی ندارید، بلکه همچنین نیاز به حل مشکلات تکنیکی دارید تا دوباره به آن دسترسی پیدا کنید.
ریسک خرید شیبا

برای کاهش ریسک‌های خرید و فروش شیبا اینو، مهم است: تحقیق کافی انجام دهید، از منابع قابل اعتماد خرید شیبا را انجام دهید، برای امنیت کلیدهای خصوصی خود اقدام کنید و با میزان ریسک خود آشنا باشید. همچنین می‌توانید با مشاوره از متخصصان مالی به تصمیم‌گیری منطقی‌تری در مورد سرمایه‌گذاری خود برسید.

نحوه خرید و فروش شیبا اینو

خرید و فروش شیبا اینو (Shiba Inu) ممکن است برای بسیاری از افراد جذاب باشد اما باید به مسائلی مانند: ریسک، انتخاب صرافی، معاملات و انتقال شیبا به کیف پول توجه ویژه داشت. در ادامه در مورد هر یک از مراحل این فرآیند توضیحات بیشتری را ارائه می‌دهیم:

 1. انتخاب صرافی:
  • صرافی‌های معتبر: برای خرید شیبا ابتدا باید یک صرافی معتبر انتخاب کنید.به یاد داشته باشید که صرافی خارجی هر چقدر هم اعتبار داشته باشد به کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌های بین المللی خدماتی ارائه نمی‌دهد.
  • شرایط و هزینه‌ها: در انتخاب صرافی‌های داخلی و خارجی برای خرید شیبا، حتما نظرات کاربران، شرایط معامله، کارمزد، امنیت و میزان شفافیت را بررسی کنید.
 2. ایجاد حساب کاربری: بسیاری از صرافی‌ها برای خرید شیبا نیاز به تأیید و احراز هویت دارند و شما باید اسناد شناسایی خود را ارائه دهید.
 3. افزایش موجودی: برای خرید شیبا، باید پول ملی (مثل دلار یا ریال) را به حساب صرافی خود واریز کنید. این کار معمولا با انتقال بانکی انجام می‌شود.
 4. خرید شیبا: وقتی موجودی حساب خود را افزایش دادید، می‌توانید به بخش معامله رفته و مقدار مورد نظر از پول ملی خود را به شیبا اینو تبدیل کنید. در اینجا می‌توانید نماد ارز SHIB را پیدا کنید و معامله خود را انجام دهید.
 5. انتقال به کیف پول خصوصی: برای افزایش امنیت، بهتر است بعد از خرید شیبا آن را به کیف پول خصوصی (معمولا کیف پول نرم‌افزاری) منتقل کنید. این کیف پول به شما امکان کنترل کامل بر ارزهای دیجیتال‌تان را می‌دهد.
 6. فروش شیبا (در صورت نیاز): اگر بخواهید شیبا اینو را بفروشید، می‌توانید به صرافی خود بازگردید و از گزینه فروش استفاده کنید. سپس مقدار مورد نظر از شیبا اینو را به ریال یا دیگر ارزهای دیجیتال تبدیل کرده و مقدار تبدیلی شیبا اینو یا در کیف پول شما یا در حساب بانکی‌تان واریز می‌شود.
 7. نگه‌داری و مدیریت: شامل مراقبت از کیف پول دیجیتال خود و جلوگیری از سرقت و دسترسی غیرمجاز می‌شود.
 8. پشتیبانی و بروزرسانی: بروز نگه‌داشتن نرم‌افزار کیف پول و نیزپشتیبانی از ارز دیجیتال‌های خود از اهمیت بالایی برخوردار است.

باید توجه داشته باشید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال، معاملاتی با ریسک‌ها و مزایای خاص خود هستند. توصیه می‌شود همواره تحقیقات خود را انجام دهید و از مقالات و مشورت منابع قابل اعتماد استفاده کنید تا تصمیم‌گیری خود را با دقت بیشتری بگیرید.

آینده شیبا چه خواهد شد؟

در واقع کمتر کسی بر این باور بود شیبا تا امروز دوام بیاورد و همه هم‌نظر بودند که این پروژه مانند بسیاری از میم‌های دیگر بعد از مدتی کلاهبرداری از آب درخواهد آمد. اما نه تنها شیبا در بازار باقی‌مانده است؛ بلکه نسبت به پروژ‌ه‌های بلاکچینی معروف مانند لونا یا صرافی FTX عملکرد بهتری داشته است و اکنون نیز رویای تحقق بلاک چین خود را در سر دارد. اگر تیم شیبا به پشت‌کار و تعهدات خود پایبند بمانند، آینده درخشانی در انتظار این دارایی پرحاشیه خواهد بود.

پیش‌بینی شیبا اینو برای ۲۰۲۳ چیست؟

نگارش این مقاله با اواخر سال ۲۰۲۳ همراه است و تاکنون شیبا نتوانسته است که روند نزولی و رکود بلندمدت خود را شکست دهد. اما رشد اتریوم و بیت کوین باعث شده است سایر آلت کوین‌ها نیز رشدهای چشم‌گیری را تجربه کنند. اگر شیبا قصد داشته باشد پرونده ۲۰۲۳ را با رشد قیمتی به اتمام برساند، باید محدوده مقاومتی ۰.۰۰۰۰۰۹۳ را از سر راه خود بردارد.

بهترین صرافی برای خرید شیبا کدام است؟

اگرچه شیبا اینو یک میم است اما در سراسر جهان دارای محبوبیت بسیار زیادی است و به دلیل شهرت این میم، اکثر صرافی‌های معتبر خارجی و داخلی خرید و فروش شیبا اینو را برای کاربران خود مهیا کرده‌اند. در انتخاب صرافی معتبر باید به حجم معاملات، امنیت، شفافیت، نظرات کاربران و ارائه خدمات به کاربر ایرانی دقت کنید.

بهترین کیف پول برای شیبا کدام است؟

کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری زیادی از شیبا پشتیبانی می‌کنند. شما می‌توانید بعد از خرید شیبا آن را به کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر و ترزور انتقال دهید. درصورتی که امکان تهیه کیف پول سخت‌افزاری برای شما مهیا نیست، می‌‌توانید از تراست ولت، متامسک، گواردا و اتمیک استفاده کنید.

آیا برای خرید شیبا در سال ۲۰۲۳ دیر شده است؟

خیر، شیبا نسبت به سقف قیمتی خود یعنی ۰.۰۰۰۰۸۷ حدود ۹۰ درصد ریزش قیمتی را تجربه کرده است و در حال حاضر نسبت به قیمت بولران قبلی ارزان به‌نظر می‌رسد. منتها برای خرید شیبا این نکته مهم را در نظر بگیرید که این دارایی برچسب میم کوین را با خود حمل می‌کند و همین مسئله باعث ریسکی شدن شیبا خواهد شد؛ بنابراین فقط پولی را برای سرمایه‌گذاری در شیبا اختصاص دهید که در صورت زیان، وارد ضررهای غیرقابل جبران نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!