۱۱ دلیل که چرا مردم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال روی می‌آورند

۱۱ دلیل که چرا مردم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال روی می‌آورند

آیا تا به حال برایتان سوال شده است که چه چیزی در ذهن سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال می‌گذرد؟ و یا تاکنون از خودتان پرسیده‌اید که دلیل رونق روز افزون بازار کریپتو چیست؟ در این نوشتار قصد داریم تا به ذهن سرمایه‌گذاران نفوذ کرده و دلایل مهم خرید و فروش ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم. ممکن است بعد از اتمام این مقاله شما دلیل قانع کننده‌ای برای ورود به این بازار اغواگر پیدا کرده و مسیر زندگی خود را تغییر دهید؛ و یا حتی ممکن است استراتژی و هدف خود را از سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال دگرگون کنید!

پس با ما همراه باشید تا اا دلیلی که باعث می‌شود مردم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال روی آورند را تحلیل کرده و از دنیای کریپتو آگاهی بیشتری کسب کنیم!

رتبهدلایل خرید و فروش ارزهای دیجیتالمیزان اهمیت
۱سودرسانی بلند مدت در خرید و فروش ارزهای دیجیتال ۸۴.۸٪
۲کسب سایر سودهای مالی از فعالیت در حوزه رمزارزها۸۰.۳٪
۳ پس‌انداز ارزهای دیجیتال۷۸.۹٪
۴خرید و فروش ارزهای دیجیتال با توجه به عملکرد مورد انتظار آن‌ها ۷۷.۱٪
۵اشتیاق به کسب و کارهای مربوط به ارزهای دیجیتال۷۶.۴٪
۶اشتیاق به تکنولوژی رمزارزها۷۵.۹٪
۷کسب سود کوتاه مدت از طریق خرید و فروش ارزهای دیجیتال۷۴.۷٪
۸اخلال در ساختارها یا صنایع مستقر۶۸.۶٪
۹کسب سهام سازمان غیرمتمرکز مستقل ۶۵.۶٪
۱۰مشارکت در جامعه کریپتو ۵۹.۷٪
۱۱ دلایل اجتماعی برای فعالیت در بازار کریپتو ۵۶.۲٪

۱. سودرسانی بلند مدت در خرید و فروش ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاری پرسود به عنوان اصلی‌ترین دلیل خرید و فروش ارزهای دیجیتال شناخته شده است. حدود ۸۴.۸٪، یعنی اکثریت قابل توجهی از خریداران ارزهای دیجیتال بازدهی ارزهای دیجیتال در دراز مدت را دلیل مهمی برای سرمایه‌گذاری می‌دانند. امروزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال به عنوان شکلی از سرمایه‌گذاری جایگزین عمل کرده، و همین موضوع باعث شده تا حدود ۹۳.۹٪ از دارندگان ارزهای دیجیتال به عنوان بهترین راه برای سرمایه‌گذاری به آن نگاه کنند.

حداقل نیمی از خریداران ارزهای دیجتال معتقدند که سودرسانی در درازمدت عامل “بسیار مهمی” در سرمایه‌گذاری است. در نتیجه سودرسانی بلند مدت اولین و مهم‌ترین دلیل برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال شناخته شده است. البته این موضوع نشان‌دهنده تاثیرات روانی موفقیت برخی از افراد، در ذهن عموم مردم است. برخی ممکن است تحت تاثیر قصه‌هایی از موفقیت سرمایه‌گذاران مشهور کریپتو قرار گرفته باشند و انتظار داشته باشند که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به آن‌ها سود باورنکردنی‌ای برساند.

۱۱ دلیل که چرا مردم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال روی می‌آورند

در مقابل، فقط ۱ نفر از هر ۵ خریدار ارزهای دیجیتال سودرسانی در درازمدت را “تنها عامل مهم” تلقی کردند (۲۳.۴٪) و حدود ۸.۹٪ این دلیل را “تا حدی مهم” می‌دانند. افرادی که در این گروه‌ها جای دارند همچنان به خرید و فروش ارزهای دیجیتال به عنوان راهی برای سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنند اما انتظارات کمتری از بازدهی بلند مدت آن دارند.

۹.۴٪ در مورد سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو برای کسب سود در درازمدت بی‌طرف بودند، در حالی که تنها ۵.۹٪ از افراد به طور کامل تاثیر این عامل را در سرمایه‌گذاری خود رد کرده‌اند. آن‌هایی که منکر تاثیر سودرسانی بلند مدت در سرمایه‌گذاری‌های خود شده‌اند، خرید و فروش ارزهای دیجیتال را نوعی بازی پرریسک می‌دانند.

۲. کسب سایر سودهای مالی از فعالیت در حوزه رمزارزها

همچنین بعضی افراد ارزهای دیجیتال را برای کسب درآمد از راه‌هایی به جز سرمایه‌گذاری و یا معامله، خریداری می‌کنند. بسیار تعجب آور است که برای ۸۰.۳٪ از خریداران ارزهای دیجیتال، بهره‌برداری از سایر منافع مالی مهم بوده و احتمالا به دنبال فرصت‌هایی در زمینه استیکینگ (نگهداری دارایی‌ها در یک کیف پول ارز دیجیتال یا یک پلتفرم مشخص)، ییلد فارمینگ (وام دادن دارایی‌های خود یا استیکینگ آن به منظور کسب پاداش و ایجاد بازدهی در زمینه ارزهای دیجیتال)، برنامه‌های یادگیری و کسب درآمد هستند.

۱۵٪ از خریداران کریپتو در مورد کسب درآمد از طریق روش‌های غیرسرمایه‌گذاری بی‌طرف بودند، در حالی که تنها ۴.۷٪ از کل خریداران احساس می‌کردند که این موضوع به هیچ وجه مهم نیست. عدم علاقه آن‌ها به فرصت‌های کسب درآمد متفاوت می‌تواند به دلیل شک و یا عدم بهره‌وری کافی برای برآورده کردن نیازهایشان باشد.

۳. پس‌انداز ارزهای دیجیتال

پس‌انداز به عنوان سومین دلیل مهم برای خریداران ارزهای دیجیتال، رتبه‌بندی شده است. ۷۸.۹٪ از شرکت کنندگان اذعان داشته‌اند که ارزهای دیجیتال را به عنوان نوعی پس‌انداز، برای مقابله با تورم و یا حفظ سرمایه‌شان، خریداری می‌کنند. ۳۵.۴٪ از آن‌ها گفته‌اند که خرید کریپتو برای پس‌انداز دارای اهمیت بسیاری است. . در اقتصادهایی با تورم بالا ارزهای دیجیتال به یک راه برای تغییر زندگی افراد تبدیل شده‌ است. این کار امکان ذخیره، دسترسی دائمی و همچنین حفظ ارز پولشان را به آن‌ها می‌دهد.

۱۲.۹٪ دیگر پس‌انداز را به عنوان یک دلیل “تا حدی مهم” برای خرید و فروش ازهای دیجیتال می‌دانند؛ احتمالا دلیلشان هم ذخیره پول بدون نیاز به تشریفات و محدودت‌های بانکی است.

در میان خریداران باقی‌مانده، ۱۴.۸٪ در مورد پس‌انداز کریپتو بی‌طرف هستند و تنها ۶.۳٪ احساس می‌کنند که این موضوع اهمیتی نداشته و برای آن‌ها ایده پس‌انداز کردن با ارزهای دیجیتال، جذاب و یا کارآمد نیست.

۴. خرید و فروش ارزهای دیجیتال با توجه به عملکرد مورد انتظار آن‌ها

کاربرد گفته شده برای خرید ارزهای دیجیتال، به عنوان چهارمین عامل ظاهر می‌شود! حداقل ۳ نفر از هر ۴ خریدار اعلام کرده‌اند که نحوه استفاده و عملکرد یک ارز دیجیتال را، قبل از خرید آن، درنظر خواهند گرفت (۷۷.۱٪).

این موضوع شباهت بسیاری به دلیل خرید NFT، که ۷۷.۶٪ از صاحبان NFTها اعتبار مفید NFT را مهم می‌دانند، دارد. با این حال، کاربرد NFT به عنوان دلیل اصلی برای خرید در حالی که کاربرد ارزهای رمزنگاری در رده پایین‌تری قرار می‌گیرد.

با این حال اهمیت کاربرد ارزهای دیجیتال می‌تواند به تدریج از اهمیت مالی آن پیش بگیرد.

۱۱ دلیل که چرا مردم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال روی می‌آورند

با ظهور کاربردهای بیشتر و بهبودیافته ارزهای دیجیتال، امکان تغییر نظر افرادی که نسبت به آن بی‌طرف (۱۴.۸٪) و یا بی‌اهمیت هستند (۸.۲٪)، وجود دارد.

۵ و ۶. اشتیاق نسبت به فناوری ارزهای دیجیتال

از طرفی برخی از خریداران ارزهای دیجیتال به دلیل اشتیاق خود نسبت به عملکرد ارزهای دیجیتال (۷۶.۴٪) و یا تکنولوژی آن (۷۵.۹٪)، به این نوع سرمایه‌گذاری روی آورده‌اند.

این دو دلیل با یکدیگر برابر ارزیابی شده‌اند. سازندگان ارزهای دیجیتال ممکن است بخواهند به رویکرد جامعی نسبت به پروژه‌های خود بپردازند، زیرا این امر احتمالا بر تأیید حامیان دنیای کریپتو نیز، تاثیر می‌گذارد.

بعضی از خریداران ارزهای دیجیتال می‌گویند که کمتر تحت تاثیر اشتیاق شخصی قرار می‌گیرند و نسبت به آن بی‌طرف (۶.۶٪) و یا بی‌اهمیت (۷.۵٪) هستند.

۷. کسب سود کوتاه مدت از طریق خرید و فروش ارزهای دیجیتال

کسب سود کوتاه مدت کم اهمیت‌ترین دلیل مالی برای خریداران کریپتو به شمار می‌آید. ۷۴.۷٪ از سرمایه‌گذاران کسب سود کوتاه مدت در بازار کریپتو را دلیلی قاطع برای سرمایه‌گذاری یافته‌اند. در مقایسه تنها ۶۶.۸٪ از دارندگان NFT به امید سودرسانی کوتاه مدت وارد این بازار می‌شوند. دلیل این موضوع ممکن است این باشد که اکثر افراد به NFT‌ها نگاهی کلکسیونی دارند و آن را عنوان یک دارایی واقعی قبول ندارند. ۱۶.۲٪ از خریداران کریپتو در مورد سودهای کوتاه مدت نظر ممتنه داشته‌اند.

۸. کاهش سلطه قدرت‌های متمرکز و دولت‌ها

علاوه بر دلایل مالی یا دلبستگی‌ها به تکنولوژی، بعضی افراد ارزش قابل توجهی را برای توانایی ارزهای دیجیتال در ایجاد تغییر در ساختارها و یا صنایع موجود قائل هستند. همین موضوع موجب روی آوردن آن‌ها به خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌باشد. بیش از ۶ نفر از هر ۱۰ خریدار ارزهای دیجیتال (۶۸.۷٪) ایجاد تغییرات اساسی را بسیار مهم می‌دانند. این آمار نشان می‌دهد که از لحاظ ایدئولوژیکی، افراد وارد دنیای ارزهای کریپتو می‌شوند زیرا از وضعیت فعلی رضایت کافی ندارند.

در مقایسه، فقط ۵۹.۵٪ از صاحبان NFT به دنبال ایجاد تغییر در مجموعه هستند، که ۹.۱٪ کمتر از آمار ارزهای دیجیتال است. به عبارت دیگر احتمالا در جامعه فعالان در حوزه کریپتو تقاضای بیشتری برای ایجاد تغییر وجود دارد نسبت به جامعه متقاضیان NFT.

با این حال ۲۱.۳٪ از خریداران ارزهای دیجیتال نسبت به ایجاد تغییر بی‌طرف هستند و ۱۰.۱٪ آن را یک عامل غیرمهم در خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌دانند.

۹. کسب سهام سازمان‌های غیرمتمرکز مستقل

۶۵.۶٪ از خریداران کریپتو با انگیزه فرصت به دست آوردن سهام در سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO)، وارد این بازار شدند.

۱۱ دلیل که چرا مردم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال روی می‌آورند

در واقع به دست آوردن سهام DAO سومین دلیل مهم برای خرید NFT‌ها و نهمین دلیل برای سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال، ارزیابی شده است.

این تفاوت نشان می‌دهد که خریداران کریپتو کمتر تحت تاثیر مشارکت فعال قرار می‌گرفته و به دنبال راه کم دردسر‌تری برای سرمایه‌گذاری هستند.

۲۱.۸٪ در مورد مشارکت در سازمان غیرمتمرکز مستقل DAO بی طرف بودند و ۱۲.۷٪ آن را کاملا بی‌اهمیت می‌دانستند.

۱۰. مشارکت در جامعه کریپتو

به‌نظر می‌رسد که عضویت در جامعه، برای خریداران ارزهای دیجیتال عامل کم اهمیتی است و تنها ۵۹.۷٪ از سرمایه‌گذاران آن را درنظر می‌گیرند.

برخلاف NFTها که ارزش خود را بر اساس برندسازی ایجاد می‌کنند و به حمایت جامعه نیاز دارند، پروژه‌های ارزهای دیجیتال بر اساس فناوری می‌باشند. به عبارتی دیگر تبدیل شدن به عضوی از جامعه برای خریداران ارزهای دیجیتال اهمیت کمتری نسبت به خریداران NFT دارد.

۲۴.۴٪ از سرمایه‌گذاران نسبت به پیوستن به جامعه پروژه ارزهای دیجیتال دوسوگرا بودند، در حالی که ۱۵.۹٪ آن را به طور کامل نادیده گرفتند.

۱۱. دلایل اجتماعی برای فعالیت در بازار کریپتو

داشتن یک تاثیر اجتماعی مثبت به عنوان کم اهمیت‌ترین دلیلی که مردم به ارزهای دیجیتال روی می‌آورند، معرفی شده است. حتی در زمان گذشته حداقل نیمی از خریداران کریپتو یا ۵۶.۲٪ از آن‌ها گفتند که تا حدودی به آورده‌های اجتماعی این بازار فکر می‌کنند؛ چه دلایل بشردوستی، چه پایداری و چه سایر علل اجتماعی.

به طور کلی، این پاسخ ها نشان می‌دهد که احتمالا در این مرحله منافع عمومی اولویتی برای صنعت کریپتو نیست.

حداقل ۱ از هر ۴ خریدار کریپتو، موضعی خنثی در قبال دستاوردهای اجتماعی اتخاذ کرده و ۱۷.۶٪ آن را کاملا بی‌اهمیت دانسته‌اند.

سخن آخر

در این نوشتار سعی کردیم ۱۱ دلیل برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال را بررسی کرده و هرکدام از آن‌را تحلیل کنیم. دنیای کریپتو روزبه‌روز پررونق‌تر شده و هر روز افراد بیشتری به این بازار روی می‌آورند. مطمئنا در آینده اشخاص با دلایل متنوع‌تر و گسترده‌تر، سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را انتخاب می‌کنند. هرچند تمام این دلایل از اهمیت خاصی برخوردارند اما دلایلی که به حوزه مالی و اقتصادی مربوط می‌شوند احتمالا با آگاهی بیشتری مورد گزینش قرار گرفته‌اند.

۱۱ دلیل که چرا مردم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال روی می‌آورند

امیدواریم که از مطالعه نوشتار “۱۱ دلیل که چرا مردم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال روی می‌آورند” لذت برده باشید. اگر تجربه و تا اطلاعاتی در این زمینه داشته‌اید، لطفا با ما به اشتراک بگذارید!

چرا افراد به خرید و فروش ارزهای دیجیتال روی می‌آورند؟

افراد به خرید و فروش ارزهای دیجیتال به دلایل مختلفی روی می‌آورند. برخی از این دلایل عبارتند از:
– امکان پیشرفت و رشد سریع ارزهای دیجیتال و در نتیجه کسب سود بالا
– اعتقاد به فناوری بلاکچین و قدرت آن در تغییر شیوه‌های موجود انتقال و ذخیره داده
– اعتقاد به ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای حفظ حریم خصوصی و مبارزه با تحریف داده‌ها
– اعتقاد به ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای ایجاد تغییرات اجتماعی و سیاسی- اعتقاد به ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای حفظ ارزش پول در برابر تورم و تغییرات اقتصادی

آیا در خرید و فروش ارزهای دیجیتال ریسک زیادی وجود دارد؟

ریسک‌های مختلفی در رابطه با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال وجود دارد؛ از دست دادن سرمایه، مقررات دولتی، کلاهبرداری و هک خطرات رایجی هستند که ممکن است در این بازار با آن‌ها روبه‌رو شوید. به همین منظور هشدار داده می‌شود که سرمایه‌گذاران باید در محیط مالی منحصر به فرد کریپتو با احتیاط قدم بردارند در غیر این صورت خطر ضررهای قابل توجهی خواهند داشت.

آیا داشتن ارزهای دیجیتال از دارایی‌های سنتی بهتر است؟

از نظر امنیتی ارزهای دیجیتال را به دلیل فناوری بلاک چین که روی آن عمل می‌کنند، نمی‌توان جعل کرد – برخلاف ارزهای فیات -. با این حال حساب ارزهای دیجیتال شما می‌تواند هک شود و در نتیجه سرمایه شما از بین برود. اما اگر حواستان به نکات ایمنی جمع باشد، خطری تهدیدتان نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!