تراول کارت چیست؟ راهنمای انتخاب و استفاده از Travel Card

تراول کارت

تراول کارت نوع دیگری از انواع کارت‌های اعتباری پیش پرداخت یا Prepaid است که به‌راحتی می‌توانید آن را شارژ و خرج کنید. همان‌طور که از اسم این نوع کارت‌ها پیدا است، کارت‌هایی هستند که برای سفرهای خارجی و بین‌المللی استفاده می‌شوند. حتما تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چگونه برای سفر، پول را بدون دردسر حمل کنید؟ یا امن‌ترین راه ممکن برای حمل پول کدام گزینه است؟ در ادامه این مطلب به بررسی تراول کارت (Travel Card) می‌پردازیم که کارکردی مشابه کارت‌های هدیه در ایران دارند.

تراول کارت چیست؟

در دنیای پرهیاهو و متنوع سفرها، یافتن راهی برای استفاده بهینه از همه تجربه‌ها یک چالش مهم است. به همین منظور، تراول کارت به‌عنوان یک همراه وفادار در ماجراجویی‌های شما ظاهر شده است. این کارت اعتباری نه تنها نیازهای مالی شما در سفر را برآورده می‌کند، بلکه با ارائه مزایای خاصی نیز دست به دست شما همراهتان خواهد بود.

کارت سفر در واقع نوعی از کارت‌های Prepaid است. کارت‌های پری پید به حساب بانکی شما متصل نیستند و کارت صادر شده نیز به نام شخص خاصی نیست. این کارت‌ها دقیقا مانند دبیت کارت‌ها قابل شارژ هستند با این تفاوت که استفاده از آن‌ها مخصوص هزینه‌های سفر به‌ویژه مسافرت‌های خارجی است. این کارت‌ها، مقدار مشخصی پول برای استفاده در طول سفرهای شما را دارند. البته این نوع از کارت‌ها دارای معایبی نیز هستند که در طول مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

همراهی هوشمندانه در سفرهای شما

اگرچه کارت اعتباری معمولی تا حدی به شما پاداش‌ها و امتیازهایی را ارائه می‌دهد، اما تراول کارت یا کارت سفر با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود، یک تجربه متفاوت را برای شما به همراه دارد. این کارت، امکان دسترسی به پول نقد یا امتیازهایی را فراهم می‌کند که می‌توانند در تراکنش‌های بعدی، خرید کالاهای موردعلاقه، بهره‌برداری از تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه مورد استفاده قرار گیرند.

تراول کارت

چگونه یک تراول کارت مناسب در ایران تهیه کنیم؟

تراول کارت‌ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که قبل از انتخاب باید به دقت بررسی شوند؛ بنابراین انتخاب مناسب‌ترین تراول کارت بستگی به نیازهای مالی و مسافرتی شما دارد. قبل از انتخاب تراول کارت، به دقت شرایط و هزینه‌های مرتبط با آن را مورد بررسی قرار دهید.

یکی از سایت‌های معتبر در زمینه تهیه تراول کارت، ایران پرداخت است که در ایجاد ارتباط بین شما و بهترین گزینه‌های کارت‌های اعتباری سفر نقش مهمی دارد. این سایت به شما امکان می‌دهد تا با دقت و دانش کامل، تراول کارت خود را انتخاب کنید که به بهترین نحو با نیازها و تمایلات شما هماهنگ باشد.

چگونه در ایران از تراول کارت استفاده کنیم؟

همان‌طور که بارها گفته شده این نوع کارت‌ها ماهیت بین‌المللی دارند و به دلیل تحریم‌های بانکی استفاده از کارت‌های اعتباری و حتی ویزا کارت و مستر کارت در ایران با مشکلاتی روبرو هستند. درنتیجه، اگر قصد سفر به خارج از ایران را دارید باید برای جلوگیری از حمل پول نقد که با مشکلات زیادی همراه است بهترین نوع تراول کارت را انتخاب کنید.

برای انتخاب مناسب‌ترین کارت، کافی است تحقیقات خود را در مورد مزایا، معایب و نحوه استفاده از آنها انجام دهید؛ در نهایت بعد از تهیه این نوع کارت از ایران پرداخت آن را همراه خود در سفر داشته باشید تا به‌راحتی در هر جای دنیا استفاده کنید.

نحوه انتخاب یک تراول کارت مناسب

از طریق راه‌های زیر، به‌راحتی می‌توانید کارت سفر مناسب خود را پیدا کنید. ابتدا به ایران پرداخت مراجعه کنید و بررسی‌های لازم برای انتخاب کارت سفر را انجام دهید. سپس برای جستجو و تحقیق بهتر، عوامل زیر را در نظر بگیرید:

تطابق با عادات سفری: قبل از هر تصمیمی، به عادات سفری که دارید توجه کنید. این که چه مدت زمان و چگونه سفر می‌کنید، تاثیر بزرگی روی انتخاب کارت دارد.

هزینه‌های عضویت: از هزینه‌های عضویت کارت اطلاع داشته باشید. اگرچه کارت‌های بدون هزینه نیز وجود دارند، مانند تراول کارت اعتباری؛ اما اغلب کارت‌ها هزینه‌های معینی را از شما درخواست می‌کنند.

ارزش تراول کارت: قبل از انتخاب، مطمئن شوید که هزینه‌های کارت با پاداش‌ها و امتیازاتی که از آن به دست می‌آورید، تطابق دارد. به عبارت دیگر، آیا امتیازات به اندازه کافی ارزشمند هستند تا هزینه‌ها را به‌صرفه کنند یا خیر؟

میزان هزینه‌های شما: به میزان هزینه‌هایی که معمولا در سفر دارید، توجه کنید. اگر مبلغی که به‌عنوان هزینه‌های سالانه پرداخت می‌کنید، بیشتر از میزان خرج‌های شما است، در نهایت این کارت ممکن است برایتان استفاده مفیدی نداشته باشد.

با توجه به معیارهای فوق، پیشنهاد می‌شود تا زمانی که مطمئن نیستید که می‌توانید به‌طور منطقی و سر وقت هزینه‌ها را پرداخت کنید، از انتخاب کارت سفر خودداری کنید. همچنین، اگر مسافرت‌های مکرری ندارید یا جذابیت پاداش‌های مسافرتی برای شما چشم‌گیر نیست، به‌دنبال تراول کارت نباشید.

وقتی از تراول کارت در خارج از مرزها استفاده می‌کنید، به جزئیاتی همچون: کارمزدهای ارزی، هزینه تراکنش خارجی و همچنین هزینه برداشت وجه نقد دقت کنید.

در نظر داشته باشید که هزینه تراکنش خارجی، ممکن است ۱.۵ تا ۳.۵ درصد از مبلغ کل تراکنش را شامل شود. علاوه بر این، هزینه برداشت وجه نقد نیز متفاوت بوده و در بازه‌ای بین ۱% تا ۴% از مبلغ است که به نرخ استاندارد برداشت وجه نقد از کارت اعتباری شما بستگی دارد.

تراول کارت

با در نظر گرفتن همه این توضیحات، تصمیم‌گیری مناسب بسیار مهم است. ممکن است در برخی مواقع بهتر باشد پول نقد را در کنار خود داشته باشید یا از یک تراول کارت با ویژگی‌هایی که هزینه‌ها را برای شما به‌صرفه می‌کند، بهره‌مند شوید. انتخاب هوشمندانه، بازدهی بیشتری را به همراه خواهد داشت؛ زیرا شما از پاداش‌ها و امتیازات کارت‌ خود به نحو بهینه استفاده خواهید کرد و کارمزد تراکنش‌ها را به حداقل می‌رسانید.

مزایای تراول کارت

استفاده از کارت‌های مسافرتی تاثیرات چشم‌گیری روی مدیریت سرمایه و پول شما دارد. این کارت‌ها به‌خصوص برای پوشش هزینه‌های سفر (استفاده در رستوران‌ها و مراکز تجاری و تفریحی) طراحی شده‌اند و به‌عنوان دستیار ویژه‌ای در سازماندهی و پیگیری هزینه‌ها عمل می‌کنند.

تراول کارت

علاوه بر این، تراول کارت‌ها از ابزارهای کمکی بهره می‌برند که در ردیابی مالیات و کسورات به کمک می‌آیند. این ابزارها تا حد زیادی به کاربران در رعایت قوانین مالیاتی کمک می‌کنند.

باید این نکته را نیز بیان کرد که امنیت نیز یکی از ویژگی‌های بسیار مهم تراول کارت است. این کارت‌ها یک روش پرداخت امن را ارائه می‌دهند. آنها به‌سرعت می‌توانند غیرفعال شده و در صورت سرقت، گم‌شدن یا آسیب دیدن، جایگزین شوند؛ همچنین فرآیند تراکنش‌ها نیز با بهره‌برداری از تکنولوژی مدرن مثل تراشه‌ها و پین‌ها امنیت کامل را دارد.

تراول کارت‌ها دارای مزایای بیشتری مانند سرویس‌های خدماتی آنلاین به‌صورت ۲۴ ساعته و در تمام ایام هفته هستند. همچنین از طریق تراول کارت به‌راحتی و در چند دقیقه می‌توانید انتقال از یک کیف پول به کیف پول دیگر را انجام دهید که به خودی خود، دردسرهای بانکی را در کشورهای خارجی از شما دور می‌کند.

تراول کارت

همچنین، بسیاری از شرکت‌های کارت‌های مسافرتی، برای استفاده مکرر از کارت سفر از طریق تخفیف‌های نقدی، امتیاز هتل و هواپیما پاداش‌های جذابی را به کاربران خود ارائه می‌دهند.

معایب تراول کارت

در این بخش، به معایبی می‌پردازیم که در استفاده از تراول کارت‌ها می‌توانند چالش‌هایی را ایجاد کنند:

  • محدودیت در پرداخت هزینه‌های تجاری غیر از سفر: درصورتی‌که نیاز به مدیریت دقیق و کامل هزینه‌ها دارید، کارت‌های سفر ممکن است محدودیت‌هایی داشته باشند. به دلیل اینکه تنها برای هزینه‌های مرتبط با سفر به‌کار می‌روند، انتخاب آنها در موارد دیگر می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
  • محدودیت در برداشت: از آن‌جا که تراول کارت‌ها از نوع پری پید‌ها هستند و به حساب بانکی شما متصل نیستند در برداشت محدودیت‌های دارند. نهایت در طول روز می‌توانید ۵۰۰ دلار و در هفته ۲ هزار دلار برداشت کنید.
  • عدم پوشش کامل هزینه‌ها: هرچند کارت‌های سفر برخی از هزینه‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهند، اما ممکن است هزینه‌هایی وجود داشته باشد که به‌طور معمول تحت پوشش این کارت‌ها نیستند؛ به‌عنوان مثال برای کرایه یا اجاره ماشین باید از کردیت کارت استفاده کنید.
  • نیاز به نظارت و اقدامات دقیق: از آن‌جا که کارت‌های سفر به تنهایی قادر به جلوگیری از تقلب و سوء استفاده نیستند، نیاز به نظارت و بررسی‌های دقیق دیگری نیز وجود دارد. این کارت‌ها متصل به حساب بانکی نیستند به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها به آن اعتماد ندارند و ممکن است برای مقاصد پولشویی استفاده شوند.
  • کاربرد دستی بررسی‌ها: اگر هنوز به‌صورت دستی بررسی‌های مالی انجام می‌دهید، کارت‌های مسافرتی ممکن است باعث ایجاد مشکلات جدیدی شود. طراحی خاص این کارت‌ها ممکن است باعث شود تعداد زیادی تراکنش را بررسی کنید، که این ممکن است وقت‌گیر و دشوار باشد.
  • عدم توقف خریدهای نامعتبر: یکی از نقاط ضعف کارت‌های مسافرتی این است که توانایی توقف خریدهای شخصی یا تجاری نامعتبر را ندارند. این کارت‌ها نمی‌توانند خریدهایی که ممکن است خارج از قوانین شرکت باشند را جلوگیری کنند.
  • تاریخ انقضا محدود: به دلیل این‌که تاریخ انقضا در تراول کارت‌ها خیلی کم است و تمدید آن فقط از طریق شرکت صادرکننده کارت ممکن است، احتمالا باعث مشکلاتی در سفر برای شما می‌شوند.

آنچه در مورد تراول کارت مطالعه کردیم:

تراول کارت‌ها در واقع یک کارت اعتباری مخصوص سفر هستند که مسافر پول خود را در این نوع کارت نگه‌داری می‌کند و در هر نقطه از جهان بدون مشکل می‌تواند از آن استفاده کند. کارت‌های سفر مشکل جابجایی و حمل پول را برطرف کرده‌اند و دیگر نیازی نیست پول نقد را همراه با خود به سفر ببریم و یا درگیر مشکلات بانکی برای تبدیل ارز شویم. شما با تراول کارت حتی می‌توانید مدیریت هزینه‌ها و مصارف خود را در دست داشته باشید و بدون نگرانی موجودی‌ آن را شارژ نمایید.

با وجود این‌که این نوع از کارت‌ها دارای مزایای بسیار زیادی برای کاربران است، اما دارای معایبی نیز است که باید هنگام انتخاب، آنها را حتما مد نظر قرار دهید. از جمله این معایب می‌توان به سقف موجودی در بعضی از آنها و هزینه کارمزدی که بابت هر تراکنش از ما دریافت می‌کند، اشاره کرد. همچنین تراول کارت به دلیل تحریم‌های بین‌المللی در داخل ایران قابل استفاده نیست، اما می‌توانید از طریق ایران پرداخت برای سفرهای خارجی خود اقدام به دریافت آن کنید.

تراول کارت چیست؟

تراول کارت نوع دیگری از انواع کارت‌های اعتباری Prepaid است که به‌راحتی می‌توانید آن را شارژ و خرج کنید. همان‌طور که از اسم این نوع کارت‌ها پیدا است، کارت‌هایی هستند که برای سفرهای خارجی و بین‌المللی استفاده می‌شوند.

بر چه اساسی کارت مناسب برای سفر خود انتخاب کنیم؟

تطابق داشتن کارت سفر با عادات سفری خود، این‌که هزینه‌های عضویت کارت به چه میزان است، ارزش بازیابی هزینه یا شارژ را دارد و هزینه‌های شما به چی میزان است.

مزایای بی‌نظیر تراول کارت چیست؟

امنیت_ سرویس‌های خدماتی آنلاین به‌صورت ۲۴ ساعته و در تمام ایام هفته_ انتقال راحت و سریع پول از یک کیف پول به کیف پول دیگر _ ارائه تخفیف‌های نقدی، امتیاز هتل و هواپیما از طرف شرکتی که کارت را صادر کرده است.

معایب تراول کارت چیست؟

محدودیت در پرداخت هزینه‌های تجاری غیر از سفر و عدم پوشش کامل هزینه‌ها، تاریخ انقضا محدود، محدودیت در برداشت، نیاز به نظارت و اقدامات دقیق، کاربرد دستی بررسی‌ها و عدم توقف خریدهای نامعتبر

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!