صفر تا صد مستر کارت | Mastercard چیست؟

مستر کارت (MasterCard) یکی از چهار شبکه بزرگ پرداخت در جهان است. مستر کارت با موسسات بسیاری در سراسر جهان برای ارائه کارت‌های پرداخت با مارک مسترکارت در شبکه همکاری می‌کند. کارت‌های پرداخت مسترکارت از شبکه خود مسترکارت برای انجام کلیه ارتباطات تراکنش استفاده می‌کنند. همچنین کارت‌های پرداخت می‌توانند کارت‌های اعتباری، کارت‌های نقدی یا کارت‌های پیش پرداخت باشند.

مستر کارت چیست؟

Mastercard یک شرکت پیشرو در فناوری پرداخت است که بستری را برای مصرف کنندگان، مشاغل و سازمان‌ها برای انجام پرداخت‌های الکترونیکی فراهم می‌کند. مستر کارت با بیش از 150 ارز و در بیش از 210 کشور و منطقه به یک بازیگر کلیدی در صنعت پرداخت الکترونیک تبدیل شده است.

مستر کارت چگونه کار می‌کند؟

مسترکارت انواع مختلفی از محصولات پرداخت را به موسسات مالی مانند بانک‌ها و صادرکنندگان کارت اعتباری ارائه می‌دهد. موسسه مالی فرآیند احراز صلاحیت و تایید صاحبان حساب، جمع آوری سپرده‌ها یا پرداخت‌ها و تعیین قیمت را انجام می‌دهد. پس از تایید، مصرف کنندگان می‌توانند از این محصولات برای خرید با مشاغلی که مجاز به پذیرش پرداخت الکترونیکی هستند استفاده کنند.

هزینه‌های پردازش از شرکت‌هایی که کارت‌های مسترکارت را می پذیرند، یکی از منابع اصلی درآمد مسترکارت هستند. شبکه اصلی Mastercard از تبادل اطلاعات مورد نیاز برای انجام تراکنش پرداخت پشتیبانی می‌کند و تراکنش‌های پرداخت را هدایت می‌کند. دارنده حساب، صادرکننده کارت، تاجر و خریدار (بانک تاجر) چهار طرف اصلی درگیر در اکثر معاملات هستند.

  1. مشتری از یک شرکت چیزی می‌خرد.
  2. صادرکننده کارت اجازه تراکنش را می‌دهد، پس از پرداخت ارزش تراکنش منهای هزینه مبادله به گیرنده، آن را به حساب دارنده کارت واریز می‌کند.
  3. خریدار مبلغ خرید را منهای درصد تخفیف به تاجر می‌پردازد.

مستر کارت انواع مختلفی دارد

مسترکارت چندین محصول را ارائه می‌دهد که بانک‌ها می‌توانند به مشتریان خود ارائه دهند، از جمله:

کارت اعتباری

کارت‌های اعتباری مسترکارت به یک حساب بانکی متصل می‌شوند که حقوق ماهانه فرد دریافت می‌شود و ثبات این حساب توسط سازمان‌ها و شرکت‌ها تضمین می‌شود. در نتیجه دارنده این کارت می‌تواند حتی در زمانی که پولی در حسابش نیست خرید کند. بانک‌ها و سایر سازمان‌های مالی شش دسته مختلف کارت اعتباری مسترکارت صادر می‌کنند:

  • استاندارد (Standard)
  • طلایی (Gold)
  • پلاتینیوم (Platinum)
  • تیتانیوم (Titanium)
  • جهانی (World)
  • نخبگان جهانی (World Elite)

سلسله مراتب این کارت‌ها از بالا به پایین به سمت لوکس و لاکچری شدن کارت پیش می‌رود و مزایا و پاداش هر یک نسبت به قبلی بیشتر خواهد بود.

کارت نقدی

این نوع کارت نیز توسط حساب بانکی پشتیبانی می‌شود و مانند کارت‌های اعتباری در شش دسته توزیع می‌گردند، اما تفاوت اصلی آن با کارت اعتباری در اینجاست که دارنده کارت نقدی، تنها به اندازه موجودی حساب پول برداشت کرد.

کارت prepaid

این کارت مانند گیفت کارت یا کارت هدیه است و به هیچ حساب بانکی متصل نیست. همچنین این کارت غیر قابل شارژ است و تنها به همان اندازه موجودی قابل برداشت است.

آیا مستر کارت به ایرانیان خدمات می‌دهد؟

با وجود تحریم‌های مالی و اقتصادی که علیه کشور ایران صورت گرفته است، ثبت نام و دسترسی به حساب مسترکارت به دشواری صورت می‌گیرد و باید با موسسات و شرکت‌هایی که خدمات مالی و پرداخت انجام می‌دهند همکاری نمایید تا آن‌ها این فرایند را برای شما انجام دهند.

در مجموع، مسترکارت یک شرکت بسیار معتبر و تثبیت شده در صنعت فناوری پرداخت جهانی است. مسترکارت با تمرکز بر نوآوری، امنیت و رضایت مشتری همچنان نقش کلیدی در شکل دادن به آینده پرداخت و تجارت ایفا می‌کند. با استفاده از خدمات ایران پرداخت می‌توانید به راحتی از قابلیت‌های مستر کارت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

خرید و فروش رپد بیت کوین
معرفی رمزارزها

خرید و فروش رپد بیت کوین | آموزش خرید WBTC

تصور کنید بیت‌کوین خود را در بستر اتریوم استفاده می‌کنید، یا اتریوم خود را در بستر پالیگان! و دنیای بدون مرز کریپتو این تصور را

نکات مهم در خرید و فروش ارزهای دیجیتال
آموزش ارز دیجیتال

نکات مهم در خرید و فروش ارزهای دیجیتال

آیا تا به حال به‌دنبال فرصتی برای سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال بوده‌اید؟ آیا می‌خواهید درک بهتری از روند خرید و فروش ارزهای دیجیتال داشته

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!