درآمد تریدرهای ارز دیجیتال چقدر است؟

درآمد تریدرهای ارز دیجیتال

یکی از مشاغل پر درآمد مدرن، ترید ارزهای دیجیتال است. آیا تا به حال برایتان سوال شده که درآمد تریدرهای ارز دیجیتال چقدر است؟ شاید شما با خواندن این مقاله کفش‌هایتان را پا کنید و تصمیم بگیرید به سرعت وارد دنیای ارز‌های دیجیتال شوید! اما به شما پیشنهاد می‌کنم عجولانه عمل نکنید. ارز‌های دیجیتال به هیچ وجه نسبت به شما و سرمایه‌تان سخاوتمند نیست. ما در این نوشتار از درآمد تریدرها و دشواری‌های کارشان برای شما می‌گوییم. در نهایت انتخاب با شماست!

معرفی بازار ارز دیجیتال و نحوه ترید در آن

بازار ارزهای دیجیتال از زمان معرفی بیتکوین به دنیا در سال ۲۰۰۹ همچنان در حال رشد است. از آن زمان به بعد، ارزهای دیگری به نام “آلت کوین‌ها” وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده‌اند. در حال حاضر در سال ۲۰۲۰، دیگر وقتی افراد در مورد ارزهای دیجیتال صحبت می‌کنند، فقط بیت کوین به ذهنشان نمی‌رسد، بلکه صحبت از ارزهایی مانند اتریوم، ریپل و لایتکوین هم در میان است!

معامله کردن با ارزهای دیجیتال توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. افرادی مانند سرمایه‌گذاران با‌تجربه، معامله‌گران و حتی تازه‌کاران در تجارت، شیفته‌ تجارت در این بازار شده‌اند. اگر شما اول راه در دنیای معامله هستید، یکی از سوالاتی که به ذهنتان خواهد رسید این است: درآمد تریدرهای ارزهای دیجیتال چقدر است؟

هر کسی می‌تواند وارد تجارت و سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال شود. تنها کافی است یک حساب در یک صرافی قابل اعتماد تهیه کنید، سرمایه آغازین خود را آماده کنید و همین، شما آماده به کار خواهید بود. امکان کسب سود از تجارت ارزهای دیجیتال برای شما وجود دارد، البته تا زمانی که به طور عاقلانه و با چشم باز ترید کنید و خسارات معاملات خود را به حداقل برسانید. اما در این صورت دقیقا چقدر درآمد خواهید داشت؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.

درآمد تریدرهای ارزهای دیجیتال چقدر است؟

ارز دیجیتال برای حفظ امنیت و حریم شخصی افراد ایجاد شده است. همچنین، این ارز از تکنولوژی بلاک چین برای افزایش امنیت کوین‌های مختلف، استفاده می‌کند. برخلاف ارزهای سنتی، ارزهای دیجیتال توسط هیچ دولت یا موسسه مالی پشتیبانی نمی‌شوند و همین یکی از مزایای استفاده از آن‌ها است.

اگرچه ارزهای دیجیتال کنترل شده نیستند، اما کشورها در سراسر جهان سیاست‌های مختلفی درباره استفاده از ارزهای دیجیتال دارند. در هر کشوری یک سری قواعد خاص در مورد روش پرداخت یا عمل خرید و فروش ارز دیجیتال وجود دارد. برخی از کشورها حتی به دلیل تهدیدی که این ارزهای دیجیتال ممکن است داشته باشند، مثلا تراکنش‌های تقلبی یا پول‌شویی، ممنوعیت کاملی بر روی آن‌ها اعمال کرده‌اند، که این امر موجب کاهش درآمد تریدرهای ارز دیجیتال شده است.

درآمد تریدرهای ارز دیجیتال از نوسانات بازار

ارز دیجیتال به علت محبوبیت بازار و نوسانات در آن، به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری مناسب محسوب می‌شود. در مقایسه با بازار‌های قدیمی‌تر مانند بازار سهام، حرکت‌ها و نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال بیشتر رخ می‌دهد و در نتیجه امکان کسب درآمد تریدرها در این بازار بیشتر است. علاوه بر این، محدوده و دامنه این نوسانات بسیار بزرگتر است و حتی شما می‌توانید در طول یک سال سرمایه اولیه خود را دو برابر کنید!

به عنوان مثال، در سه ماه آخر سال ۲۰۱۸، بیت کوین حدود ۸٪ نوسان داشت. پس از یک سال، در آخرین ماه سال ۲۰۱۹، بیت کوین ۴٪ حرکت و نوسان داشت. در سال ۲۰۲۰ هم، نوسانات بیت کوین به دلیل شیوع بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان پیش‌بینی ناپذیر بود. با این حال قیمت آن در ماه‌های آخر سال ۲۰۲۰، یعنی از اکتبر ۲۰۲۰ به بعد، به شدت افزایش یافت. در هفته اول دسامبر سال ۲۰۲۰، بیتکوین با ارزش بیش از ۱۸۰۰۰ دلار معامله می‌شد! درآمد تریدرها در آن زمان بسیار متغیر بود.

درآمد تریدرهای ارزهای دیجیتال چقدر است؟

در آن زمان نوسانات اتریوم نیز بسیار ناپایدار بود. به خصوص در سال ۲۰۲۰ که نوسانات تعجب آوری رخ داده بود. نوسان قیمت آلت کوین ها به دلیل داشتن حجم بازار کم، بیشتر است و در نتیجه این ارزها ناپایدارتر هستند. ناپایدار بودن آن‌ها به این معنی است که هنوز هم آینده مشخص برای ارزش آن‌ها قابل تصور نیست.

با معاله کردن ارزهای دیجیتال کسب درآمد کنید!

اکنون که شما یک دید کلی از اینکه ارزهای دیجیتال چیست دارید، فکر می‌کنید درآمد تریدرهای ارز دیجیتال چقدر است؟

بازار ارزهای دیجیتال ۲۴ ساعت در روز و ۷ روز در هفته باز است. این به آن معناست که در طول یک روز می‌توانید معاملات زیادی را تجربه کنید. این فرصت‌های معاملاتی ممکن است بسیار سودآور باشند. با این حال، باید بفهمید که معامله همیشه با مقداری ریسک همراه است. البته هرچقدر شما در این کار باتجربه‌تر شوید، درصد ریسک‌های معاملاتتان کاهش می‌یابد.

توصیه می‌شود که قبل از شروع به انجام معاملات واقعی، ابتدا چگونه معامله کردن را تمرین کنید. شما می‌توانید با سرمایه اولیه ۵۰ تا ۱۰۰ دلار تمرین معاملات خود را آغاز کنید. از طریق تمرین شما قادر خواهید بود متوجه استراتژی‌های مناسب خود شوید، سود خود را بررسی کنید و احساسی کلی نسبت به بازار ارزهای دیجیتال بدست آورید.

چگونه می‌توانید بفهمید که آمادگی شروع معاملات واقعی را دارید؟ پاسخ این پرسش به شما بستگی دارد. هنگامی که شما تسلط کافی بر شاخص‌های تکنیکال مختلف مورد استفاده در معاملات داشته باشید و بر توانایی کنترل خرید و فروش خود کار کرده باشید، می‌توانید انجام معاملات واقعی، با هدف کسب سود را شروع کنید.

تازه‌وارد‌ها در معاملات ارزهای دیجیتال می‌توانند در ماه حداقل ۲٪ تا ۳٪ سود به دست آورند. سرمایه اولیه ایمن در محدوده ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار قرار می‌گیرد، اگرچه همیشه می‌توانید مقدار بیشتری سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری مقدار بیشتر می‌تواند منجر به سود بیشتر شود، اما ممکن است منجر به ضرر بیشتری نیز شود.

همچنین میزان درآمدی که می‌توانید در هر ماه به دست آورید به این فاکتور بستگی دارد که چه مدتی در روز معامله می‌کنید. به عبارتی دیگر درآمد تریدرها با مدت زمانی که برای انجام معاملات می‌گذارند، رابطه مستقیم دارد. برخی افراد وارد معاملات ارزهای دیجیتال می‌شوند تا به‌عنوان شغلی پاره وقت، از آن سود کسب کنند. در حالی که برخی آن را به عنوان شغلی تمام وقت درنظر گرفته‌اند. اگر شما یک استراتژی قوی داشته باشید و به‌طور مداوم هر روز معامله کنید، می‌توانید تا ۱۰۰ دلار در روز کسب کنید!

استراتژی‌های معاملاتی

بخش بزرگی از درآمد تریدرها بستگی به نوع استراتژی‌ معاملاتی آن‌ها دارد. برای کسب درآمد از معامله رمزارزها شما باید یک استراتژی معاملاتی‌ مناسب برای خود انتخاب کنید که با توجه به شرایطتان، سود‌دهی داشته باشد. در ادامه دو استراتژی محبوب را برای کسب سود در معاملات معرفی می‌کنیم.

درآمد تریدرهای ارزهای دیجیتال چقدر است؟

استراتژی خرید و نگهداری

این استراتژی یکی از معروف‌ترین استراتژی‌های معاملات غیرفعال برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گرانی است که به دنبال سرمایه‌گذاری بلندمدت هستند. این استراتژی شامل خرید یک دارایی رمزارزی و نگهداری آن برای مدت زمان طولانی است، معمولاً چند سال.

خرید یک دارایی و نگهداشتن آن به مدت طولانی اساساً بر این فرضیه استوار است که بازار رمز ارزها به رشد خود، ادامه خواهد داد. اگر زمان کافی برای بررسی بازار ندارید و سرمایه‌ کافی برای خرید کوین های نسبتا پایدار مانند بیت کوین یا اتریوم دارید، این استراتژی برای شما مناسب است.

معاملات روزانه

معاملات روزانه یک استراتژی معاملاتی فعال است که با استفاده از آن معاملات را در طول یک روز انجام می‌دهید. این به معنای خرید و فروش ارز دیجیتال بر اساس جابجایی قیمت در طول روز است. از آنجا که بازار رمزارزها ۲۴ ساعته باز است، معاملات روزانه در این بازار به معنای انجام معاملات در هر ساعتی از شبانه روز است. برای مطالعه بیشتر درمورد ۲۴ ساعته بودن بازار رمز ارزها می‌توانید به این نوشتار مراجعه کنید.

این نوع معامله محبوب‌تر از استراتژی خرید و نگهداری است. زیرا این رویکرد شامل توجه دقیق به جزئیات و البته دارای ریسک بالایی است. از آنجا که شما به قیمت‌ها و ارزش‌ها اعتماد خواهید کرد، می‌توانید در معاملات روزانه سود یا ضرر کنید.

معاملات روزانه می‌تواند بهترین استراتژی برای شما باشد اگر برای شما فاکتورهای زمان، صبر و انضباط در معاملات مهم است. به دلیل طبیعت بسیار استرس‌زا این استراتژی، ضروری است که حتما انضباط داشته باشید و بدانید چه زمانی خرید و فروش ارز دیجیتال انجام دهید.

چطور از بازار ارز دیجیتال سود کسب کنیم؟

مقدار سودی که می‌توانید از معامله رمز ارزها به دست آورید، به مقدار سرمایه‌ اولیه که در بازار سرمایه‌گذاری کرده‌اید، بستگی دارد. به طور میانگین، در ابتدای کار می‌توانید حداقل ۲% سود کسب کنید. وقتی تجربه بیشتری کسب کرده و مقادیر بالاتری را معامله کنید، ممکن است سود شما به ۱۰% یا حتی بیشتر برسد. کلید موفقیت این است که استراتژی مناسبی را پیدا کنید که متناسب با زمان، سرمایه و هدف نهایی شما باشد.

ممکن است در یک هفته خاص نتوانید به طور دقیق پیش بینی کنید که می‌توانید چقدر پول با معامله در بازار رمز ارزها کسب کنید. دلیل آن این است که عملکرد و نوسانات رمز ارزها می‌تواند بسیار ناپایدار باشد و حتی ممکن است در بازه‌های زمانی کوتاه به طرز قابل توجهی نوسان کند.

مقدار پولی که می‌توانید کسب کنید، به عوامل مختلفی وابسته است، از جمله رمزارزهای خاصی که معامله می‌کنید، شرایط بازار، استراتژی معامله و مدیریت ریسک، و سطح کلی مهارت و تجربه شما به عنوان یک معامله‌گر.

درآمد تریدرهای ارزهای دیجیتال چقدر است؟

با شروع سرمایه‌گذاری اولیه با ۱۰۰۰ دلار، امکان دارد مقدار قابل توجهی پول کسب کنید. البته اگر بتوانید شرایط مطلوب بازار را با موفقیت شناسایی کرده، و نهایت بهره‌برداری را از آن‌ها بکنید. از آن طرف اگر تصمیمات معامله‌گری نادرستی بگیرید یا اگر بازار مخالف با پیش بینی‌های شما حرکت کند، امکان دارد تمام سرمایه خود را از دست دهید.

آنچه در مطلب “درآمد تریدرهای ارز دیجیتال” خواندیم:

معامله در بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند یک شغل بسیار پرخطر باشد و شما حتما قبل از شروع به ترید ارز دیجیتال باید با دقت خطرات و پاداش‌های احتمالی را ارزیابی کنید. همیشه بهتر است بازار را به طور کامل بررسی کرده و از یک استراتژی معامله خوب استفاده کنید تا با کاهش درصد ریسک‌ها، شانس موفقیت خود را برای کسب درآمد افزایش دهید. همچنین مهم است که بیش از میزانی که می‌توانید ضرر کنید، سرمایه خود را به خطر نیندازید.

امیدواریم که این اطلاعات شما را به پاسخ پرسش اصلی، یعنی میزان درآمد تریدرهای ارز دیجیتال، رسانده باشد. اگر نکته یا اطلاعات بیشتری در خصوص درآمد تریدرها دارید، ما با در میان بگذارید.

سوالات متداول “درآمد تریدرهای ارز دیجیتال”

آیا می‌توان با ترید ارزهای دیجیتال درآمد قابل توجهی کسب کرد؟

بله، با ترید رمزارزها می‌توان به درآمد قابل توجهی دست یافت. با شناسایی شرایط مطلوب بازار و استفاده از روش‌های معامله‌گری موثر، امکان سودآوری و کسب درآمد وجود دارد. به طور کلی یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد در دنیای مدرن معامله کردن با ارزهای دیجیتال است.

آیا در بازار ارز‌های دیجیتال خطرات و ریسک‌هایی در ترید رمزارزها وجود دارد؟

بله، ترید رمز ارزها دارای ریسک‌های قابل توجهی است. افت و خیز قیمت ارزهای دیجیتال، تغییرات ناگهانی بازار و نوسانات قیمت به طور قابل توجهی می‌تواند باعث ضرر یا سود شما شود.

چگونه می‌توان ریسک‌های بازار ارزهای دیجیتال را مدیریت کرد؟

برای مدیریت ریسک‌ها در ترید رمز ارزها، می‌توانید از راهکارهایی مانند استفاده از تحلیل‌های تکنیکال و اصولی و استفاده از محدودیت‌های سفارشی (مانند تعیین سطح توقف سود و ضرر) استفاده کنید.

آیا باید سرمایه زیادی برای شروع ترید رمزارزها داشته باشم؟

خیر، برای شروع ترید رمز ارزها نیاز به سرمایه زیادی نیست. می‌توانید با مبلغ کمتری شروع کنید و با گذر زمان سرمایه خود را افزایش دهید. همچنین برخی از پلتفرم‌های ترید رمز ارزها امکان ترید با مقدار کمتری سرمایه را فراهم می‌کنند. همچنین می‌توانید از استراتژی‌های معامله‌گری مانند ترید در حالت مارجین (استفاده از اعتبار برای افزایش سرمایه) استفاده کنید تا با سرمایه کمتر نیز بتوانید معامله کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!