خرید و فروش وی چین | آموزش خرید VET

خرید و فروش وی چین

ما همیشه در مورد چیزهای بزرگی صحبت می‌کنیم که ارزهای دیجیتال و بلاکچین می‌توانند برای جهان ما به ارمغان بیاورند، اما واقعاً چه تعداد از پروژه‌ها، صنایع موجود را تقویت می‌کنند؟ برخی از این پروژه‌ها در حال حاضر هم تغییرات زیادی ایجاد کرده‌اند اما برخی دیگر اگرچه بسیار نوآورانه هستند اما قابل اجرا نیستند.

جالب است بدانید پلتفرم‌ها و پروژه‌های بلاکچینی وجود دارند که در حال تغییر روش‌های مرتبط با مسائل واقعی زندگی هستند که وی چین (VeChain) یکی از غیرقابل انکار ترین آنهاست.

وی چین یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های بلاک چین متمرکز بر زنجیره تامین است و اخیراً برای انجام موارد استفاده در چندین بخش دیگر گسترش یافته است. تیم این پروژه از زمان راه‌اندازی شبکه اصلی خود در ژوئن ۲۰۱۸ توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند. 

وی چین یک پروژه بسیار جالب است و شراکت‌های تجاری چشمگیری را شکل داده است و راهی برای متمایز کردن خود و تبدیل شدن به برترین پروژه در جایگاه مربوطه خود پیدا کرده است. به همین دلیل متوجه شدیم که وی چین ارزش بررسی  را دارد. پس تا انتهای مقاله با ایران پرداخت همراه شوید تا با این ارز دیجیتال و نحوه خرید و فروش وی چین بیشتر آشنا شوید.

معرفی بلاکچین وی چین

نماد توکن وی چینVET
سازنده اصلی وی چینSunny Lu
توسعه‌دهندگان وی چین
تاریخ ایجاد۲۰۱۸
سایت اصلیhttps://www.vechain.org
لینک وایت پیپرvet-whitepaper
لینک خرید و فروش وی چین_
بهترین صرافی خرید و فروش وی چین

وی چین یک پروژه رمزارزی است که در صدد رفع برخی از مشکلات اساسی در صنعت مدیریت زنجیره تامین است. در درجه اول، عدم شفافیت را برطرف می‌کند و موانع عمده داده را در هر مرحله از فرآیند عرضه حل می‌کند. وی چین این کار را با راه‌اندازی ارتباطات و بدون نیاز به اعتماد و انتقال داده با کمک فناوری دفتر کل توزیع‌شده انجام می‌دهد.

به بیان ساده، وی چین فرآیند زنجیره تامین را ساده‌تر و شفاف‌تر می‌کند. این پروژه تمام شرکت‌های مختلف درگیر در انتقال، ایجاد محصولات و خدمات را به روشی بدون نیاز به اعتماد کردن، به هم متصل می‌کند.

تاریخچه بلاکچین وی چین

خرید VET

سانی لو (Sunny Lu)، مدیر سابق شرکت لویی ویتون چین، وی چین را در سال ۲۰۵ تاسیس کرد. او همچنین مدیر عامل بنیاد وی چین است که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد.

وی چین در ابتدا به‌عنوان یک توکن ارز دیجیتال ساخته شده بر روی بلاکچین اتریوم آغاز به کار کرد. وی چین در یک عرضه اولیه سکه (ICO) در سال ۲۰۱۷ سرمایه جمع‌آوری کرد. در فوریه ۲۰۱۸، وی چین به بلاکچین خود VeChainThor (VET)، تغییر نام داد. توکن‌های VEN که مبتنی بر اتریوم بودند در نسبت‌های ۱:۱۰۰ با توکن‌های VET مبادله شدند و شبکه بلاکچین VeChainThor رسما شروع به کار کرد.

چه چیزی وی چین را منحصربه‌فرد می‌کند؟

در حالی که بسیاری از بلاکچین‌ها، پلتفرم‌های همه‌منظوره هستند که تقریباً هر کاری را که بتوانید در آنها برنامه‌ریزی کنید انجام می‌دهند، وی چین بسیار تخصصی‌تر است. ایده اصلی این است که هم یک شناسه منحصر به فرد و هم یک حسگر برای ردیابی یک محصول فیزیکی فراهم می‌کند. سپس اطلاعات را هنگام عبور محصول از زنجیره تامین ثبت می‌کند.

در ادامه چند نمونه از نحوه استفاده از این فناوری توسط مشاغل آورده شده است:

  • یک طراح مد لوکس می‌تواند تراشه‌های وی چین را در کیف‌های دستی خود نصب کند تا خریداران بتوانند از واقعی یا تقلبی بودن کیف‌ها اطمینان حاصل کنند.
  • یک فروشگاه مواد غذایی می‌تواند محصولات غذایی را با وی چین ردیابی کند. اگر شیوع بیماری مربوط به یک محصول خاص باشد، فروشگاه می‌تواند از داده‌های ردیابی برای تعیین محصولاتی که نیاز به فراخوانی دارد استفاده کند.
  • سازندگان خودرو می‌توانند داده‌های مربوط به خودروهای خاص را در وی چین ذخیره کنند. خریداران آینده می‌توانند اطلاعات مربوط به خودرو را جستجو کنند و تأیید کنند که هیچ چیز به اندازه مسافت پیموده شده دستکاری نشده است.

علاوه‌بر راه‌حل‌های زنجیره تامین، وی چین به تنوع و مدرن‌سازی قابلیت‌های اکوسیستم خود ادامه داده است، از جمله افزودن پشتیبانی برای یک استیبل کوین با پشتوانه فیات (VeUSD) برای پشتیبانی از پروژه‌های دیفای و وب۳.

مشهورترین شرکای تجاری بلاکچین وی چین

وی چین همچنین از این نظر منحصر به فرد است که دارای دو توکن بومی است. اکثر بلاکچین‌ها یک توکن دارند، برای مثال، اتریوم از توکن‌های ETH به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی خود استفاده می‌کند و کاردانو از توکن‌های ADA استفاده می‌کند.

اما توکن اولیه در وی چین VET است که برای ذخیره و انتقال ارزش استفاده می‌شود. همچنین دارای توکنی به نام VeThor به اختصار VTHO است که برای کارمزد تراکنش استفاده می‌شود. وی چین این دو را از هم جدا کرد تا توکن مورد استفاده برای کارمزد تراکنش، قیمت ثابتی داشته باشد.

بلاکچین وی چین چگونه کار می کند؟

محصول ToolChain وی چین با استفاده از ترکیبی از بلاکچین و برچسب‌های هوشمند، کالاها را ردیابی می‌کند که می‌تواند از ارتباطات میدان نزدیک (NFC)، شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) یا QR کد استفاده کند. حسگرها، اطلاعات را در طول چرخه عمر محصول به شبکه بلاکچین ارسال می‌کنند.

از آنجایی که این اطلاعات در بلاکچین ذخیره می‌شود، نمی‌توان آن را حذف یا تغییر داد. به همین دلیل، کسب و کارها و مصرف‌کنندگان می‌توانند اطلاعات محصول را در وی چت بررسی کنند.

هر دو توکن وی چین نقش مهمی در نحوه عملکرد آن دارند. عملکرد VET این است که به‌عنوان یک عامل انتقال ارزش یا به عبارت دیگر پول هوشمند عمل کند که گردش سریع ارزش را در اکوسیستم ممکن می‌کند. VTHO، برای پرداخت هزینه استفاده از بلاک چین VeChainThor تعیین شده است.

ارز دیجیتال وی چین

برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها، وی چین از الگوریتم اجماع متفاوتی نسبت به اکثر ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند. محبوب‌ترین الگوریتم‌های اجماع عبارتند از اثبات کار، که ابتدا توسط بیت کوین استفاده شد و اثبات سهام، که کارآمدتر است.

اما وی چین از اثبات اعتبار (proof of authority) استفاده می‌کند. تعداد ثابتی از اعتبارسنجی‌های شناخته شده، به نام Authority Masternodes، مسئول تایید تراکنش‌ها هستند. هر شخصی که می‌خواهد یک Autority Masternode باشد، باید هویت خود را افشا کند، یک روش احراز هویت (KYC) را طی کند و سایر حداقل‌های الزامات تعیین شده توسط بنیاد وی چین را تکمیل کند.

وضعیت وی چین در حال حاضر

ارز دیجیتال وی چین با نماد VET اکنون (آذر ۱۴۰۲) ۰/۰۳ دلار قیمت دارد و با ارزش بازار ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار در رده ۳۷ام رمزارزهای برتر بازار قرار دارد. کل توکن‌های وی چین نزدیک ۸۶ میلیارد است که ۸۴/۵ درصد از آن‌ها در گردش هستند. 

همچنین کمترین قیمت ثبت شده وی چین در ۱۳ مارچ ۲۰۲۰ بوده که قیمت ۰/۰۰۱۶ دلار را به خود دید و بیشترین قیمت ثبت شده وی چین نیز در ۱۷ آوریل ۲۰۲۱ با قیمت ۰/۲۷۸ دلار ثبت گردید. در حال حاضر، نرخ خرید و فروش وی چین، ۱۶۴۰ درصد بالاتر از ATL و ۸۹ درصد پایین‌تر از ATH معامله می‌شود.

ریسک‌های خرید و فروش وی چین

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، از جمله توکن VET، ریسک‌های مختلفی را در بر دارد. در اینجا هفت خطر احتمالی وجود دارد که باید قبل از خرید و فروش وی چین در نظر بگیرید:

  • نوسان قیمت: وی چین، مانند همه ارزهای دیجیتال، تغییرات قیمتی سریع و قابل توجهی را تجربه می‌کند. این نوسانات می‌تواند ناشی از احساسات معامله‌گران، پیشرفت‌های فناوری در شبکه یا عوامل اقتصادی گسترده‌تر باشد که بر کل بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد. این بدان معنی است که ارزش خرید VET می‌تواند در یک دوره کوتاه به طور قابل‌توجهی کاهش یا افزایش یابد، که ممکن است برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز مناسب نباشد.
  • تغییرات نظارتی: چشم انداز قانونی برای ارزهای دیجیتال هنوز نامشخص است. همانطور که دولت‌ها و نهادهای نظارتی در سراسر جهان چارچوب های خود را با بازار نوظهور کریپتو، توسعه می‌دهند و تطبیق می‌دهند، تغییرات در سیاست‌ها می‌تواند بر قانونی بودن، قابلیت استفاده و ارزش وی چین تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، یک کشور می‌تواند مقررات سختگیرانه‌ای وضع کند که خرید و فروش وی چین را برای معامله گران دشوار می‌کند و بر قیمت بازار آن تأثیر می‌گذارد.
  • خطرات فنی: فناوری زیربنایی وی چین باید برای حفظ اعتماد و عملکرد، قوی و ایمن باقی بماند. علیرغم پروتکل نوآورانه آن، ممکن است باگ‌ها، آسیب‌پذیری‌ها یا شکست‌های پیش‌بینی نشده رخ دهد. علاوه بر این، سرعت سریع توسعه فناوری بلاکچین به این معنی است که وی چین باید به طور مداوم برای جلوگیری از منسوخ شدن، تکامل یابد که می‌تواند یک چالش جدی برای این بلاکچین باشد.
  • پذیرش و رقابت: ابزار وی چین ریشه در کاربردهای دنیای واقعی آن، به ویژه در مدیریت زنجیره تامین دارد. اگر وی چین برای متقاعد کردن شرکت‌ها برای پذیرش پلتفرم خود تلاش نکند، یا اگر بلاکچین دیگری راه‌حل بهتری ارائه دهد، تقاضا برای خرید VET کاهش می‌یابد. علاوه بر این، رقابت مستقیم از بلاکچین‌های جدید و تاسیس شده که موارد استفاده مشابه را هدف قرار می‌دهند، می‌تواند پتانسیل رشد وی چین را محدود کند.
  • ریسک‌های مدیریت: موفقیت وی چین به شایستگی‌های رهبری و تیم توسعه دهنده آن نیز گره خورده است. گام‌های اشتباه سازمانی ناشی از تصمیمات استراتژیک ضعیف، تاخیر در عرضه محصول، یا سوء مدیریت منابع مالی، می‌تواند اعتماد سرمایه گذاران را تضعیف کند و ارزش توکن وی چین را کاهش دهد.
  • ریسک نقدینگی: نقدینگی به این اشاره دارد که چگونه می‌توان یک دارایی را به راحتی در بازار خرید یا فروخت بدون اینکه بر قیمت آن تأثیر بگذارد. بسته به مبادله، نقدینگی برای وی چین می‌تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. در سناریوهایی که نقدینگی پایین است، ممکن است انجام معاملات بزرگ بدون تجربه لغزش (به عنوان مثال، تفاوت بین قیمت مورد انتظار معامله و قیمتی که معامله در آن انجام می‌شود) چالش برانگیز باشد که می‌تواند منجر به زیان شود.
قیمت وی چین
  • احساسات بازار: ارزش VET، مشابه سایر ارزهای دیجیتال، می‌تواند به شدت تحت تأثیر احساسات بازار قرار گیرد. اخبار مثبت ممکن است منجر به افزایش قیمت شود، در حالی که اخبار منفی می‌تواند باعث کاهش شدید قیمت شود. این سرمایه گذاری احساسی می‌تواند توسط رسانه‌های اجتماعی و خبری تشدید شود و سرمایه گذاری را غیرقابل پیش بینی کند.

با توجه به این خطرات، بررسی دقیق و درک روشنی از میزان تحمل ریسک شما ضروری است. تنوع بخشیدن به سبد خود و سرمایه گذاری نکردن بیشتر از آنچه که می‌توانید از دست بدهید، از جمله استراتژی‌هایی است که می‌توانید برای کاهش برخی از این خطرات به کار ببرید. به یاد داشته باشید، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال باید با احتیاط انجام شود.

نحوه خرید و فروش وی چین

بهترین گزینه برای خرید و فروش وی چین استفاده از صرافی‌های متمرکز معتبر جهانی است. اگر شما تصمیم به سرمایه گذاری و خرید VET گرفتید، در ابتدا لازم است که در یکی از این صرافی‌ها ثبت نام نمایید و پس از احراز هویت، اقدام به خرید و فروش وی چین نمایید. 

بهترین زمان خرید VET پیش از شروع بولران ارز دیجیتال است که باعث به سود نشستن سرمایه گذاری‌ شما در این سکه خواهد شد.

سلب مسئولیت: ایران پرداخت هیچ‌گونه پیشنهاد خرید و فروش ارز دیجیتال به کاربران ارائه نمی‌کند و این مطلب صرفا جنبه بررسی دارد.

سوالات متدوال

آیا وی چین گزینه خوبی برای سرمایه گذاری است؟

وی چین به دلیل کاربردی بودن در دنیای واقعی و شراکت‌ با برندهای متعدد، به عنوان یک سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال متمایز است و آن را از بسیاری از پروژه‌های بلاکچین با اهداف مبهم و سوداگرانه متمایز می‌کند. با حمایت یک تیم قوی و بدون رسوایی، وی چین در حال برداشتن گام‌های قابل توجهی در فضای بلاکچین است. با این حال، پاشنه آشیل وی چین عدم شناخت نام تجاری آن است و به وضعیت مشهور شدن برخی از ارزهای دیجیتال به خصوص میم کوین‌ها دست نیافته است. با وجود این، وی چین پتانسیل روشنی را به عنوان یک انتخاب سرمایه‌گذاری ارزشمند نشان می‌دهد، اگرچه، مانند همه ارزهای دیجیتال، با نوسانات بالا همراه است.

بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری وی چین کدام‌اند؟

کیف پول‌های نرم افزاری VeChainThor و Trust Wallet و همچنین کیف پول سخت افزاری Ledger بهترین گزینه‌ها برای نگهداری وی چین هستند.

در انتخاب صرافی برای خرید و فروش وی چین به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

انتخاص صرافی معتبر برای خرید و فروش وی چین حیاتی است، چرا که اگر صرافی اعتبار مناسبی نداشته باشد، حجم معاملاتی پایینی داشته باشد و سرعت و رابط کاربری خوبی نداشته باشد، ممکن است سرمایه گذاری شما را با مشکل مواجه کند.

توکن VET چه کاربردهایی دارد؟

توکن VET برای انتقال ارزش در اکوسیستم وی چین، تسهیل پرداخت‌ها و عمل به عنوان “پول هوشمند” برای تراکنش‌های پیچیده و قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود. همچنین برای استیک کردن و تولید توکن‌های VTHO، که برای اجرای تراکنش‌ها در بلاک چین VeChainThor مورد نیاز هستند، استفاده می‌شود.

پیش بینی قیمت وی چین در سال ۲۰۲۴ چیست؟

پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال بسیار دشوار است، با این حال کارشناسان ارز دیجیتال معتقدند وی چین می‌تواند در پایان سال ۲۰۲۴ سطوح قیمتی ۰/۰۷ و ۰/۱۳۵ دلار را به ترتیب ببیند.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!