کدام رمزارزها در آینده رشد بهتری دارند؟ نحوه تشخیص ارزهای دیجیتال آینده دار

ارزهای دیجیتال آینده دار

با رشد ۲۰۰ درصدی بیت کوین در سال ۲۰۲۳، اکنون باورمان بر این است که به‌طور کامل از بازار خرسی و رکود شدید در ارزهای دیجیتال خارج شده‌ایم؛ همه ما این استرس را داریم که نتوانیم سوار بر این موج صعودی شده و به‌گونه‌ای، زندگی مالی خود را دگرگون کنیم. بسیاری از افراد اعتقاد دارند ما آخرین نسلی هستیم که از طریق اررزهای دیجیتال ثروتمند می‌شویم و در سال‌های آینده، دیگر نمی‌توان شاهد رشدهای عجیب و غریب ارزهای دیجیتال بود.

اما چگونه ما هم سوار بر موج صعودی شویم و سودهای کلان بازار را شکار کنیم؟ چگونه ارزهایی که رشد چند هزار درصدی را تجربه می‌کنند، قبل از همه شناسایی کنیم و پرتفوی خود را دگرگون کنیم؟ و در آخر، نحوه تشخیص ارزهای دیجیتال آینده دار به چه صورت است؟

همه این‌ها سوالاتی هستند که هنگام شروع یک روند صعودی قدرتمند از خود می‌پرسیم و حتی دچار فوموی شدیدی می‌شویم که نکند از بازار جا مانده باشیم. این مقاله از ایران پرداخت، پاسخ همه سوالات شما است و یک راهنما برای تمام تحقیقاتی است که تاکنون انجام داده‌اید، ولی به نتیجه نرسیده‌اید. بعد از مطالعه این مقاله، دیگر سود و رشد هیچ ارز دیجیتالی را از دست نخواهید داد؛ پس با ما تا انتها همراه باشید.

توجه: این مقاله یک اکسیر جادویی نیست که با مطالعه آن، تبدیل به وارن بافت شوید! برای این‌که بتوانید ارزهای دیجیتال آینده دار را تشخیص دهید، باید مطالعات بسیار زیادی داشته باشید؛ بنابراین تمام مواردی که در این مقاله ذکر شده است را به دقت مطالعه کنید و تک‌به‌تک آن‌ها را هنگام بررسی یک پروژه، تجزیه‌وتحلیل کنید.

چگونه ارزهای دیجیتال آینده دار را قبل از لانچ شدن تشخیص دهیم؟

اولین مرحله برای تشخیص ارزهای دیجیتال آینده دار، شناسایی آن‌ها، حتی قبل از لانچ شدن یا آغاز به فعالیت است؛ به این معنا که هنوز توکن پروژه برای خریدوفروش در صرافی‌ها لیست نشده است و پروژه در حال جمع‌آوری سرمایه است. برای درک بهتر به مثال زیر توجه داشته باشید:

مراحل تشخیص ارزهای دیجیتال آینده دار

بررسی میزان سرمایه گذاری اولیه در پروژه

فرض کنید ایلان ماسک در حال تأسیس یک شرکت است و با توجه به این‌که ایلان یک شخص مشهور و موفق است، افراد و شرکت‌های زیادی سعی دارند سهام‌دار پروژه شوند؛ بنابراین ایلان یک بیانیه صادر می‌کند، افراد و سهام‌داران جدید را جذب پروژه می‌کند و بر فرض مثال حدود ۷ میلیارد دلار سرمایه جمع می‌کند.

در مرحله بعد که سهام‌دار‌ان و پروژه آماده شدند، سهام این شرکت تازه تأسیس‌شده در بازار بورس عرضه خواهد شد؛ با توجه به بنیاد قوی که دارد در همان روزهای ابتدای کار، رشدهای خوبی را تجربه می‌کند. در این مرحله چه کسی سود برده است؟ کسانی که سرمایه‌گذار اولیه پروژه بوده‌اند! در مرحله بعد زمانی که مردم رشد پروژه را مشاهده می‌کنند به سمت سرمایه‌گذاری در آن هجوم می‌برند و موج دوم صعودی آغاز می‌شود. کسانی که توانسته‌اند بنیاد پروژه را شناسایی کنند، سودهای عظیمی به جیب می‌زنند.

در موج‌های بعدی کم کم سرمایه‌گذاران اولیه و ثانویه از بازار خارج شده و سرمایه‌گذاران خُرد وارد بازار می‌شوند که نتیجه آن، خرید در سقف قیمت می‌شود!

اکنون مثال بالا را با ارز دیجیتالی مانند آربیتروم مقایسه کنید. در مرحله اول، شرکت‌ها و پروژه‌هایی که از کارایی این پروژه اطلاع داشتند با آن‌ها وارد همکاری شدند. در مرحله دوم، سرمایه‌گذاران اولیه یا همان ایردراپ هانترها روی پروژه فعالیت کردند و برای تکمیل شدن آن، فعالیت‌های مختلفی انجام دادند. زمانی که آربیتروم در قالب ایردراپ به بازار عرضه شد، حجم پاداش آن به قدری زیاد بود که حتی در ایران نیز افراد بسیاری از طریق همان پاداش، خانه و ماشین خریدند. کسانی هم که بعدها تصمیم به خرید آربیتروم گرفتنند اکنون در ضرر به‌سر می‌برند!

بنابراین یک سوال اساسی به‌وجود می‌آید؛ چگونه ارزهای دیجیتال آینده دار را قبل از لانچ شدن تشخیص دهیم؟

جواب خیلی ساده است، تشخیص ارزهای دیجیتال آینده دار قبل از لانچ شدن به معنای شرکت در مراحل ایردراپ است. در برخی مواقع، این فعالیت‌ها ممکن است چندین سال طول بکشد؛ بنابراین تمام زمان خود را صرف فعالیت برای گرفتن یک ایردراپ نکنید، بلکه استراتژی تعیین کنید و روزانه حداقل یک ساعت برای آن وقت بزارید. در ادامه نیز ما مهم‌ترین پروژه‌هایی را که در آینده به احتمال زیاد پاداش خوبی به کاربران ارائه دهند، معرفی خواهیم کرد.

بررسی توکنومیکس

تا این‌جای مقاله، آموختید که نباید ایردراپ‌ها و پروژه‌هایی که هنوز لانچ نشده‌اند را دست کم بگیرید. اما فرض کنید یک پروژه لانچ شده است و چند سال است در بازار فعالیت دارد، چگونه متوجه شویم که این ارز دیجیتال می‌تواند رشدهای چند هزار درصدی را تجربه کند؟ در پاسخ به این سوال باید به سراغ توکنومیکس پروژه برویم؛ البته این بررسی برای پروژه‌های ایردارپ نیز جواب‌گو است.

آیا هر توکنومکیی دارای اعتبار است؟

خیر؛ بیایید وارد دنیای سنتی شویم و چندین مولفه را بررسی کنیم. جامعه جهانی بر این باور است که طلا ارزشمند است؛ زیرا به‌دست آوردن آن بسیار سخت است و حتی به مقدار محدودی نیز یافت می‌شود، همین کمبود منابع باعث ارزشمندی طلا شده است. در نقطه مقابل گندم را در نظر بگیرید که به‌وفور در این کره خاکی یافت می‌شود و حتی سالانه هزاران تن گندم به دریاها ریخته می‌شود تا در عرضه‌وتقاضا تعادل ایجاد شود. اما آیا این اقدام به این معنا است که گندم بی‌ارزش است؟ خیر؛ گندم نه تنها بی‌ارزش نیست، بلکه کالایی به‌شدت مصرفی است که خریدوفروش آن نیز به‌سرعت انجام می‌شود؛ بنابراین میزان زیاد گندم به معنای بی‌ارزش بودن آن نیست.

در ارزهای دیجیتال نیز همین مسئله صدق می‌کند. بیت کوین تنها ۲۱ میلیون توکن دارد و با ارزش‌ترین دارایی بازار است. اما آیا ارزهای دیگری که چند میلیارد توکن دارند، بی‌ارزش هستند؟ خیر؛ پولکادات و کاردانو را در نظر بگیرید که چندین میلیارد توکن دارند اما جزو با ارزش‌ترین ارزهای دیجیتال بازار هستند؛ بنابراین تعداد توکن کم، مولفه درستی برای تشخیص ارزهای دیجیتال آینده دار نیست. بلکه ارزش آفرینی آن‌ها مهم است یا به‌عبارتی، کارایی که دارند باعث می‌شود رشد قیمتی را تجربه کنند.

در انتها، ارزهای دیجیتالی که تعداد توکن کمی دارند، عبارتند از: بیت کوین، آوه و الراند گلد که البته کارایی زیادی در عملکرد نیز دارند. اما به هیچ عنوان از پروژه‌های دیگر نیز غافل نمانید و نحوه کارکرد آن‌ها را نیز بررسی کنید که در ادامه به‌صورت مفصل در این رابطه هم صحبت می‌کنیم.

پروژه‌های کوچک یا جوان‌تر به هیچ عنوان تمام اطلاعات خود را در وب‌سایت خود منتشر نمی‌کنند؛ بنابراین بررسی توکنومیک یک پروژه کمی دشوار است. در این بررسی‌ حتی باید به توکن تورمی و ضدتورمی نیز توجه داشته باشید و مراقب برخی آزادسازی‌های احتمالی توکن نیز باشید.

جامع‌ترین سایت‌هایی که می‌توانید توکنومیک یک پروژه را بررسی کنید، سایت coinbrain.com است. همچنین سایت مساری نیز تحقیقات جامعی را در مورد توکنومیکس ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد.

بررسی جامعه کاربران در نحوه تشخیص ارزهای دیجیتال آینده دار

شاید برایتان سوال باشد که جامعه کاربری، چگونه باعث رشد یک ارز دیجیتال یا حداقل باعث مشخص شدن آینده‌ آن می‌شود؟ باید این نکته مهم را به یاد داشته باشید که در واقع این مردم هستند که به یک دارایی یا حتی پول، ارزش می‌دهند. تصور کنید که اگر مردم از دلار آمریکا استفاده نکنند و یا ارزشی برای آن قائل نشوند، دلار چگونه دارای ارزش می‌شود؟!

در رابطه با ارزهای دیجیتال نیز این مسئله صدق می‌کند. پروژه‌هایی وجود دارند که هیچ کاربردی ندارند و تعداد توکن آن‌ها نیز تریلیون‌ها عدد است اما در بازه‌های زمانی خاص رشدهای خیلی سرسام‌آوری را تجربه می‌کنند، مانند شیبا و دوج کوین و سایر میم‌ کوین‌ها. دلیل چنین رشدهایی مربوط به جامعه کاربری بزرگ و حمایت متعصبانه آن‌ها است.

چگونه پروژه‌های دارای جامعه کاربری قدرتمند را پیدا کنیم؟

اگر بخواهیم حقیقت را بیان کنیم در واقع هیچ‌گونه الگوی خاصی برای رفتار این پروژه‌ها وجود ندارد اما اکثر این پروژه‌ها در توییتر وایرال می‌شوند. آن‌ها با تبلیغات قدرتمندی که انجام می‌دهند به‌سرعت شروع به جذب فالور می‌کنند و در همان ابتدا نیز بیان می‌کنند که پروژه ما هیچ‌گونه کاربرد خاصی ندارد. برای این‌که تشخیص دهید جامعه کاربری آن‌ها وسیع است، باید به دیسکورد پروژه مراجعه کنید. در صفحه چت یک پروژه قدرتمند روزانه بیش از هزار پیام ردوبدل می‌شود.

ارزهای دیجیتال مستعد رشد

از نمونه‌ پروژه‌های بدون کاربرد که موفق شدند رشدهای چندهزار درصدی را تجربه کنند، پروژه NFT دراگون و کریزی فرنز بودند.

بررسی عملکرد ارزهای دیجیتال

اگر حمایت متعصبانه یک جامعه کاربری را از پروژه بدون کاربر حذف کنیم، عملا ارزش آن به صفر می‌رسد. در مقابل چنین پروژه‌های بی‌ارزشی، ارزهای دیجیتالی وجود دارند که برای حل یک مشکل در جامعه به‌وجود آمده‌اند و دارای کاربردهای زیادی در جامعه جهانی هستند؛ به‌عنوان مثال تصور کنید شما به‌خوبی بلاک چین را شناخته‌اید و مشتاق هستید امور روزانه و کسب‌وکار خود را به بلاک چین منتقل کنید اما سردرگم می‌شوید و نمی‌دانید چگونه کسب‌وکار دنیای فیزیکی خود را به بلاک چین انتقال دهید.

برای حل چنین مشکلی ارز دیجیتال چین لینک ایجاد شده است و جزو اولین اوراکل‌های دنیای بلاک چین است که سرمایه‌های خیلی عظیمی برای توسعه و گسترش آن در نظر گرفته شده است. کاربردهای قدرتمند چین لینک باعث شده روند این ارز دیجیتال بعد از دو سال رنج و رکود، وارد فاز صعودی قدرتمندی شود.

در نمونه بعدی ارز دیجیتال اتریوم که پرکاربردترین آلت کوین در بازار است را مدنظر داشته باشید. ما نیاز به دنیای غیرمتمرکز داریم که به‌خوبی قراردادهای هوشمند و کسب‌وکار خود را در آن اجرا کنیم و چه چیزی بهتر از شبکه اتریوم؟ اتریوم مانند گوگل است با این تفاوت که تلاش می‌کند یک بستر غیرمتمرکز ارائه کند. با توجه به این که اتریوم کاربردهای زیادی دارد، انتظار می‌رود در دهه‌های آینده، جایگاه پادشاهی را از بیت کوین بگیرید.

بررسی گیت هاب پروژه های ارز دیجیتال

برای جواب این سوال، چیزی که در فضای مجازی مشاهده می‌کنیم و همواره به ما پیشنهاد می‌شود، این است که به سراغ وایت پیپر پروژه برویم و آن را با دقت مطالعه کنیم! باید بگوییم که وایت پیپر بسیاری از ارزهای دیجیتال اغراقی بیش نیست! در برخی پروژه‌ها که اکثرا هم در بولران فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، ادعاهایی را مطرح می‌کنند که حتی بیت کوین و اتریوم نیز از انجام آن عاجز هستند و برخی دیگر کلا قصد ندارند شفاف‌سازی کنند.

بنابراین بررسی یک وایت پیپر به خودی خود، کارساز نیست و حتی امکان دارد دچار سردرگمی شوید. بهترین راه‌حل برای درک کارایی ارزهای دیجیتال آینده دار این است که به پلتفرم‌هایی مانند گیت هاب مراجعه کنیم.

اگر خودتان تخصصی در زمینه بلاک چین و صحت ادعای یک پروژه ندارید، کافی است که افراد متخصص را در گیت هاب یا حتی ردیت و مدیوم پیدا کنید تا صفر تا صد یک پروژه را ارزیابی کرده و کارایی آن‌ها را اعتبارسنجی کنند.

بررسی ارزش بازار و حجم معاملات

یکی از دیگر از مولفه‌هایی که باید حین بررسی ارزهای دیجیتال آینده دار به آن توجه داشته باشید، ارزش بازار و حجم معاملات روزانه است. ارزهای دیجتالی که دارای توکنومیکس معقول، جامعه کاربری قدرتمند، سرمایه‌گذار و همکاری‌های واقعی و همچنین کاربرد و کارایی‌اند، دارای حجم معاملات چشم‌گیر نیز هستند. به دلیل این‌که چنین ارزهای دیجیتالی توسط جامعه پذیرفته شده‌اند، حجم معاملات آن‌ها به‌شدت بالا است و در بازار صعودی و نزولی نیز تا حدودی ارزش بازار خود را حفظ می‌کنند.

آیا ارزهای دیجیتال با ارزش بازار پایین، کم‌ارزش هستند؟

خیر؛ هیچ ارز دیجیتالی در ابتدا دارای ارزش بازار بزرگ نبوده و به مرور زمان به ارزش و حجم معاملات آن افزوده شده است. اگر یک ارز دیجیتال دارای کاربر واقعی باشد و جامعه نیز از تعهد و پایبندی تیم توسعه‌دهنده آگاهی داشته باشند با اعتماد کامل، سرمایه‌گذاری روی آن را آغاز می‌کنند. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که ارز دیجیتال با ارزش بازار کمتر، اگر دارای عملکرد صحیح باشد به‌سرعت می‌تواند رشدهای هزار درصدی را تجربه کند.

بهترین ارزهای دیجیتال پر پتانسیل

برای بررسی ارزش بازار و حجم معاملات ارزهای دیجیتال آینده دار می‌توانید از کوین مارکت کپ استفاده کنید.

بررسی هولدرها و نهنگ ها

در تشخیص ارزهای دیجیتال آینده دار، بررسی هولدرها یا نهنگ‌ها و دارندگان، امری حیاتی است.برخی از ارزها ممکن است تمامی مولفه‌های مثبت یک ارز دیجیتال را دارا باشند اما یک جنبه منفی بسیار بزرگ دارند و این جنبه منفی، این است که مقدار زیادی از این ارز دیجیتال در اختیار تعداد محدودی از نهنگ‌های بزرگ است.

چنین امری باعث می‌شود قیمت یک ارز دیجیتال به‌راحتی پامپ یا دامپ شود و آینده قیمتی آن به‌راحتی قابل دست‌کاری کردن است. در چنین پروژه‌هایی حتی ریسک این وجود دارد که دارندگان به‌آسانی تمام توکن‌های خود را فروخته و فشار فروش‌های بسیار سنگینی به ارز وارد کنند.

بنابراین در انتخاب و بررسی یک ارز دیجیتال حتما به دارندگان و هولدرهای آن نیز توجه داشته باشید.

بررسی تیم توسعه‌دهنده

زمانی که شما تصمیم می‌گیرید در یک ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید، یکی از مولفه‌های دیگری که باید مد نظر داشته باشید، تیم توسعه پروژه است. شاید در ظاهر تمام مولفه‌های یک پروژه از توکنومیک گرفته تا ارزش بازار بسیار ایده‌آل به‌نظر برسند، اما زمانی که تیم پروژه را بررسی می‌کنید، متوجه می‌شوید که بنیان‌گذاران آن افرادی کلاهبردار هستند.

به‌عنوان مثال تصور کنید روزی دو کوان بنیان‌گذار ترا یا سم بکمن فرید بنیان‌گذار FTX، قصد داشته باشند یک پروژه را راه‌اندازی کنند. با توجه به تخصص آن‌ها در حوزه بلاک‌چین به‌خوبی می‌توانند ارزی را به بازار عرضه کنند که یکی از بهترین ارزهای دیجیتال و حتی جزو ده پروژه برتر بازار باشد. اما آیا این به تنهایی کافی است؟ خیر زمانی که یک فرد سابقه خوبی در بازار نداشته باشد، افراد نیز به آنها اعتماد نمی‌کنند؛ بنابراین با کنار گذاشتن تعصبات در مورد افراد و حتی سازمان‌های پشت پرده پروژه به‌خوبی در رابطه با بنیان‌گذاران آن تحقیق کنید.

از طریق فعالیت و تحقیق در بسترهایی مانند ایکس (توییتر)، دیسکورد و گیت هاب می‌توانید از تاریخچه و پیشنیه تیم توسعه یک ارز دیجیتال آگاهی کامل به‌دست آورید.

بررسی احساسات پیرامون ارزهای دیجیتال

در انتها یکی ازمهم‌ترین مولفه‌هایی که باید برای تشخیص ارزهای دیجیتال آینده دار در نظر داشته باشید، احساسات پیرامون آن‌ها است. بیت کوین که رهبر بازار ارزهای دیجیتال است، هم در بازار خرسی و هم در بازار صعودی احساسات امیدوار‌کننده‌ای پیرامون آن وجود دارد که معمولا این احساسات مثبت مربوط به بنیاد بیت کوین است؛ زیرا این ارز دیجیتال از چندین بازار نزولی جان سالم به در برده و اکنون جزو باارزش‌ترین دارایی‌ها در جهان است.

ارزهای دیجیتال آینده دار برای سرمایه گذاری

ارز دیجیتالی که بنیاد قوی داشته باشد و جامعه کاربری از آن حمایت کنند، دارای احساسات مثبتی است؛ به‌گونه‌ای که زمانی ارز وارد فاز خرسی و نزولی خود می‌شود، سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری و معامله از آن حمایت می‌کنند و از شکست یا نابودی کامل آن جلوگیری می‌کنند. یکی از نمونه ارزهای دیجیتالی که توانسته احساسات مثبت پیرامون خود را به خوبی حفظ کند، ارز دیجیتال سولانا است.

این ارز دیجیتال در سال گذشته تا مرز نابودی نیز پیش رفت و بسیاری بر این باور بودند که سولانا، مانند لونا محکوم به نابودی است؛ اما به یک‌باره مانند ققنوسی از خاکستر خود برخاست و اکنون در سال ۲۰۲۳ بیش از ۷۰۰ درصد رشد قیمتی را تجربه کرده است.

دلیل رشد سولانا را می‌توان حمایت جامعه کاربری آن دانست؛ زیرا جامعه این پروژه همیشه دیدگاه مثبتی نسبت به آینده آن دارند و در زمان نگارش این مقاله، سولانا جزو تاپ تن (Top) اخبار و رسانه‌های اجتماعی است.

برای بررسی و تحلیل احساسات مربوط به یک ارز دیجیتال، می‎‎‌توانید از وب‌سایت‌ سنتیمنت استفاده کنید.

ما بر اساس همین مقاله و دانش و تجربه کارشناسان در ایران پرداخت، در مقالات بعدی به معرفی و بررسی ارزهای دیجیتال آینده دار خواهیم پرداخت.

معرفی چند ارز دیجیتال آینده دار و نحوه تشخیص آن ها

پروژه‌هایی که آینده خوبی داشته باشد در مرحله اول سرمایه‌گذاران خوبی دارد، مانند: استارک نت و لینیا که بیش از چند میلیارد دلار سرمایه اولیه جمع‌آوری کرده‌اند. این پروژه‌ها هنوز در ابتدای فعالیت خود هستند؛ بنابراین حتما در ایردراپ آن‌ها شرکت کنید.

ارزهای دیجیتال پر پتانسیل

پروژه‌هایی که دارای یک تیم قوی با تاریخچه و همکاری‌های موفق هستند و از همه مهم‌تر، دارای توکنومیکس معقولی هستند، می‌توانند آینده خوبی را برای خود رقم بزنند؛ از جمله این پروژه‌ها می‌توان به: مانتا نتورک، Marginfi، زیگ زاگ و شاردیوم اشاره کرد که آن‌ها نیز هنوز در مراحل اولیه برای ایردراپ هستند.

مهم‌ترین و معتبرترین سایتی که می‌توانید پروژه‌های قبل از لانچ شدن را پیدا کنید، سایت bankless.com است. از طریق این وب‌سایت می‌توانید تمامی ایردراپ‌های مهم را شکار کنید. به‌جز بررسی و معرفی ایردارپ‌ها می‌توانید از آخرین بروزرسانی‌ها و تحلیل‌های پیرامون ارزهای دیجیتال نیز خبردار شوید.

آنچه در «نحوه تشخیص ارزهای دیجیتال آینده دار» خواندیم:

راه‌ها و مراحل بسیار زیادی برای ارزیابی و بررسی ارزهای دیجیتال آینده دار و حتی پروژه‌های اسکم وجود دارد که ما در این مقاله، سعی کردیم مهم‌ترین آن‌ها را بررسی و معرفی کنیم. به یاد داشته باشید فضای ارز دجیتال و بلاک چین هر چقدر هم سودآور باشد، دارای ریسک بسیار زیاد بوده و نسبت به سایر بازارها بسیار پیچیده‌تر است. پیچیدگی این حوزه باعث شده است بررسی آن نیز به نحوی به تخصص خاصی نیاز داشته باشد و بدون تخصص نمی‌توان ارزهای دیجیتال آینده دار را شناسایی کرد.

به‌عنوان یک معامله‌گر یا سرمایه‌گذار سعی کنید تمامی مراحل ذکر شده در این مقاله را باهم انجام دهید. اگر شما از این ۷ مورد ۶ مورد آن را انجام داده و تنها یک مورد را فراموش کنید، ممکن است با یک پروژه اسکم مواجه شوید؛ زیرا همان‌طور که گفتیم، افراد خیلی حرفه‌ای و ماهری می‌توانند یک ارز دیجیتال را پایه‌ریزی کنند ولی اگر فرد بنیان‌گذار کلاهبردار باشد یا پروژه دارای توکنومیک نادرستی باشد، سرمایه شما به سمت نابودی خواهد رفت.

سوالات متداول «نحوه تشخیص ارزهای دیجیتال آینده دار»

چگونه ارزهای دیجیتال آینده دار را قبل از لانچ شدن تشخیص دهیم؟

تشخیص ارزهای دیجیتال آینده دار قبل از لانچ شدن به معنای شرکت در مراحل ایردراپ است. در برخی مواقع، این فعالیت‌ها ممکن است چندین سال طول بکشد؛ بنابراین تمام زمان خود را صرف فعالیت برای گرفتن یک ایردراپ نکنید، بلکه استراتژی تعیین کنید و روزانه حداقل یک ساعت برای آن وقت بزارید.

کدام پروژه ها به احتمال زیاد در آینده پاداش خوبی ارائه می‌دهند؟

پروژه‌هایی که سرمایه‌گذاران خوبی دارد، مانند: استارک نت و لینیا که بیش از چند میلیارد دلار سرمایه اولیه جمع‌آوری کرده‌اند.
پروژه‌هایی که دارای یک تیم قوی با تاریخچه و همکاری‌های موفق دارد و از همه مهم‌تر، دارای توکنومیکز معقولی است، از جمله این پروژه‌ها می‌توان به: مانتا نتورک، Marginfi، زیگ زاگ و شاردیوم اشاره کرد.
این پروژه‌ها هنوز در ابتدای فعالیت خود هستند؛ بنابراین حتما در ایردراپ آن‌ها شرکت کنید.

چگونه ارزهای دیجیتال آینده‌ دار را تشخیص دهیم؟

بررسی توکنومیکس، جامعه کاربری، کارایی، ارزش بازار و حجم معاملات و سایر مواردی که در طول مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توانند به شما در نحوه بررسی و تشخیص ارزهای دیجیتال آینده دار کمک شایانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!