چگونگی حفظ سود در ارزهای دیجیتال در بازار ۲۰۲۴

حفظ سود در ارزهای دیجیتال

به احتمال زیاد مطالب زیادی در زمینه راه‌های کسب ثروت در بازار صعودی ارزهای دیجیتال خوانده‌اید. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که برای حفظ سود در ارزهای دیجیتال چه اقداماتی باید انجام دهید؟

بازار صعودی (گاوی) ارزهای دیجیتال یک فرصت عالی برای کسب درآمد است. اما اگر می‌خواهید سود و درآمد خود را حفظ کنید، باید بر طمع خود غلبه کنید. طمع، منجر به تصمیم‌گیری‌های مخرب در سرمایه‌گذاری می‌شود که در نهایت می‌تواند سود شما را از بین ببرد. با همراه باشید تا در این مقاله از ایران پرداخت، راه‌های حفظ سود در ارزهای دیجیتال و درآمدی که از آن دارید را آموزش دهیم.

اقداماتی که بعد از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال باید انجام دهید

بعد از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، اولین کاری که باید انجام دهید این است که امنیت دارایی‌های خود را تضمین کنید. در این زمینه، نکاتی که باید رعایت کنید، عبارتند از:

 • از کیف پول سخت‌افزاری استفاده کنید. کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند ترزور (Trezor) یا لجر (Ledger) بهترین گزینه برای ذخیره ایمن ارزهای دیجیتال هستند. آن‌ها از دارایی‌های شما در برابر حملات آنلاین محافظت می‌کنند.
 • همچنین از کیف پول‌های گرم استفاده کنید. کیف پول‌های گرم مانند متامسک یا تراست ولت برای انجام معاملات روزانه، مناسب هستند. اما از آن‌ها برای ذخیره مقادیر زیاد ارز دیجیتال استفاده نکنید.
 • کلمه‌های بازیابی کیف پول خود را در مکانی امن نگه‌دارید. کلمه‌های بازیابی به شما امکان می‌دهند در صورت گم یا خراب‌شدن کیف پول‌تان، به دارایی‌های خود، دسترسی پیدا کنید.

پس از این‌که از امنیت دارایی‌های خود اطمینان پیدا کردید، می‌توانید به فکر کسب سود بیشتر باشید. در انتهای این بخش، چند نکته برای افزایش و حفظ سود در ارزهای دیجیتال در بازار صعودی بعدی را بیان می‌کنیم:

 • روی پروژه‌های با پتانسیل بالا سرمایه‌گذاری کنید. قبل از سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال، تحقیق کنید و مطمئن شوید که پروژه ارزشمند است.
 • از استراتژی‌های مدیریت ریسک استفاده کنید. هیچ سرمایه‌گذاری بدون ریسک نیست. از استراتژی‌های مدیریت ریسک مانند تقسیم سرمایه و تعیین حد ضرر استفاده کنید تا از ضررهای سنگین جلوگیری شود.
 • از طمع و ترس خودداری کنید. ترس و طمع می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری‌های مخرب در سرمایه‌گذاری شود. قبل از هر معامله، احساسات خود را کنترل و منطقی فکر کنید.

بیشتر بخوانید: کدام رمزارزها در آینده رشد بهتری دارند؟ نحوه تشخیص ارزهای دیجیتال آینده دار

با رعایت نکات بالا برای حفظ سود در ارزهای دیجیتال، می‌توانید از سرمایه‌گذاری خود در این حوزه، درآمد بیشتری کسب کنید و از خطرات احتمالی نیز جلوگیری کنید.

اقدامات امنیتی برای حفظ سود در ارزهای دیجیتال

چگونگی حفظ سود در ارزهای دیجیتال در بازار صعودی

طمع می‌تواند یک نیروی قدرتمند باشد، به‌خصوص در بازارهای صعودی! وقتی می‌بینید که ارزش ارزهای دیجیتال شما در حال افزایش است، احتمالا وسوسه شوید که بیش از حد سرمایه‌گذاری کنید؛ به همین دلیل لازم است که به نکات زیر توجه کنید:

 • یک برنامه سرمایه‌گذاری داشته باشید. به‌منظور حفظ سود در ارزهای دیجیتال، قبل از این‌که شروع به سرمایه‌گذاری کنید، اهداف و محدودیت‌های خود را مشخص کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا از تصمیم‌گیری‌های هیجان‌زده جلوگیری کنید.
 • تاریخچه بازار را مطالعه کنید. بازار ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی دارد. دانستن این‌که در گذشته چه اتفاقی افتاده است، می‌تواند به شما کمک کند تا در آینده، تصمیم‌گیری‌های آگاهانه‌تری بگیرید.
 • از ترس از دست دادن (FOMO) جلوگیری کنید. فومو (FOMO) می‌تواند شما را به خرید ارزهای دیجیتالی وسوسه کند که در مورد آن‌ها تحقیق نکرده‌اید یا قیمت آن‌ها در سقف خود قرار دارند.
 • از اهداف خود پیروی کنید. اگر اهداف خود را فراموش کنید، ممکن است وسوسه شوید که بیش از حد سرمایه‌گذاری کنید یا زودتر از موعد بفروشید.

علاوه بر این نکات، مهم است که مقداری از سود خود را از بازار خارج کنید. این اقدام به شما کمک می‌کند تا سرمایه‌گذاری خود را ایمن کنید و پول نقدی برای استفاده در آینده داشته باشید.

 • یک استراتژی برداشت سود داشته باشید. قبل از این‌که شروع به سرمایه‌گذاری کنید، تصمیم بگیرید که می‌خواهید چه مقدار سود کسب کنید و چگونه می‌خواهید این کار را انجام دهید.
 • از اهداف خود استفاده کنید. می‌توانید از اهداف خود برای تعیین مقدار سودی که می‌خواهید خارج کنید، بهره‌مند شوید. به‌عنوان مثال، اگر هدف شما این است که ۱۰ درصد از سرمایه‌گذاری خود سود به دست آورید، می‌توانید زمانی که ارزش ارزهای دیجیتال شما ۱۰ درصد افزایش یافت، بخشی از آن‌ها را بفروشید.
 • مدیریت ریسک داشته باشید. اگر ریسک‌پذیری بالایی دارید، به دلیل ماندن بیشتر و غیرمنطقی در بازار، سود کمتری را خارج خواهید کرد. اگر ریسک‌پذیری پایین‌تری دارید، ممکن است برای حفظ سود در ارزهای دیجیتال موفق شوید سود بیشتری را از بازار خارج کنید.
چگونگی حفظ سود در ارزهای دیجیتال

با پیروی از این نکات، می‌توانید در بازار صعودی ارزهای دیجیتال، سود خود را حفظ کنید و به اهداف مالی خود برسید.

از اشتباهات دیگران بیاموزید و در بازار صعودی بعدی ثروتمند شوید

در سال ۲۰۲۱، بازار ارزهای دیجیتال شاهد یک بازار صعودی بی‌سابقه بود. بسیاری از سرمایه‌گذاران، حتی افراد مبتدی سود کلانی را به‌دست آوردند.

بسیاری از افراد در آن زمان، تعدادی توکن Terra Luna (LUNA) خریدند و شاهد افزایش روزافزون سرمایه خود بودند. آن‌ها احساس می‌کردند که یک نابغه هستند و شروع به پیش‌بینی‌های غیرواقعی قیمت کردند.

افراد مبتدی، توصیه‌های برخی از اینفلوئنسرهای دنیای کریپتو را که بیان می‌کردند “توکن‌های لونای خود را حتی زمانی که قیمت از حدود ۰.۹۶ دلار به بیش از ۱۰۰ دلار افزایش یافت، نفروشید“، دنبال می‌کردند.

گروهی از افراد، لونا را قاتل بی‌چون و چرای اتریوم می‌دانستند و منتظر قیمت‌های بالای هزار دلار بودند. طمع تمام وجود این افراد را فراگرفته بود و حتی با ریزش‌های بیت کوین نیز معتقد بودند “لونا یک معجزه است و هرگز دچار ریزش نخواهد شد“.

متاسفانه تعداد این نوع از افراد، انگشت‌شمار نبودند. حتی در اوج بازار صعودی، برخی از سرمایه‌گذاران دیگر توکن‌های LUNA خود را در پلتفرم‌های مختلف قرار دادند تا به‌جای فروش و کسب و حفظ سود در ارزهای دیجیتال از بازار، پاداش بیشتری کسب کنند.

اما چند روز بعد ازآخرین افزایش قیمت لونا به ۱۲۰ دلار و ثبت رکورد جدید، شایعاتی در مورد رسوایی‌های مالی و فعالیت‌های غیرقانونی شنیده شد که می‌توانست باعث فروپاشی اکوسیستم Terra Luna شود. ترس و وحشت شروع شد و فروش وسیعی از سوی سرمایه‌گذارانی که به توکن‌های لونای خود دسترسی داشتند، رخ داد. در عرض چند روز، قیمت LUNA به صفر رسید! و همان گروه معتصب تمام دارایی و سرمایه خود را از دست دادند.

این داستان یک هشدار برای همه سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال است. طمع می‌تواند شما را از یک برنده در بازار صعودی به یک بازنده تبدیل کند.

اگر قصد دارید در بازار صعودی ۲۰۲۴ ثروتمند شوید، باید از اشتباهات دیگران بیاموزید و از طمع خودداری کنید.

با حفظ سود در ارزهای دیجیتال، آن را به یک دارایی باارزش تبدیل کنید

در طول آخرین بازار صعودی، بسیاری از سرمایه‌گذاران کریپتو، سود خود را در استیبل کوین‌ها ذخیره کردند. آن‌ها فکر می‌کردند که استیبل کوین‌ها، مانند UST، به دلار متصل هستند و ارزش خود را حفظ خواهند کرد. اما زمانی که Terra Luna سقوط کرد، UST از ارزش دلار جدا شد و تقریباً به صفر رسید. این امر باعث ضررهای قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران شد.

چنین حوادثی ممکن است برای هر استیبل کوینی اتفاق بیفتد، به‌خصوص اگر مقررات دولتی حوزه فعالیت آن‌ها را زیر نظر بگیرد؛ بنابراین، مهم است که برای حفظ سود در ارزهای دیجیتال، سود خود را از بازار کریپتو خارج کرده و به یک دارایی با ارزش و پایدار تبدیل کنید.

حفظ سود ارزهای دیجیتال در بازار صعودی

تبدیل سود به ارز مانند دلار، می‌تواند مزایای زیادی همراه داشته باشد، از جمله:

 • امنیت بیشتر: دلار توسط اکثر کشورهای جهانی پشتیبانی می‌شود و ارزش آن در برابر تورم حفظ می‌شود.
 • دسترسی بیشتر: شما می‌توانید از سود خود برای خرید کالاها و خدمات در دنیای واقعی استفاده کنید.
 • تنوع بیشتر: داشتن سرمایه در ارزهای مختلف به شما کمک می‌کند تا ریسک خود را کاهش دهید.

برای تبدیل سود خود به یک ارز فیات، می‌توانید از یک صرافی ارز دیجیتال استفاده کنید. صرافی‌ها معمولاً کارمزدی برای این خدمات دریافت می‌کنند؛ بنابراین مطمئن شوید که کارمزدها را قبل از انجام معامله بررسی کرده‌اید. همچنین می‌توانید سود به‌دست آمده را به طلا یا ملک تبدیل کنید.

در ادامه به‌منظور حفظ سود در ارزهای دیجیتال، چند نکته برای تبدیل سود خود به ارز فیات را ذکر می‌کنیم:

 • قبل از انجام معامله، کارمزدها را بررسی کنید.
 • از یک صرافی معتبر استفاده کنید.
 • از رمز عبورهای امنیتی خود، محافظت کنید.

با تبدیل سود خود به یک دارایی با ارزش مانند دلار یا طلا، می‌توانید از آن برای اهدافی مانند خرید خانه، پس‌انداز برای بازنشستگی یا سرمایه‌گذاری در بخش‌های دیگر استفاده کنید.

جمع بندی نوشته حفظ سود در ارزهای دیجیتال

بازار صعودی ارزهای دیجیتال فرصتی عالی برای کسب سود است، اما مهم است که از این سود محافظت کنید. یکی از راه‌های حفظ سود در ارزهای دیجیتال، تبدیل سود خود به یک دارایی سنتی با ارزش است. این کار امنیت، دسترسی و تنوع بیشتری را برای شما فراهم می‌کند.

بازار ارزهای دیجیتال نسبت به سایر بازارها بسیار پر ریسک و پر نوسان است؛ بنابراین زمانی که وارد این بازار می‌شوید اهدافی برای خود تعیین کنید و اگر به هدف رسیدید، بدون هیچ دودلی از بازار خارج شده و صبر کنید دوران رکود و نزول بازار به اتمام برسد.

برخی سوالات رایج در مورد حفظ سود در ارزهای دیجیتال

بعد از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال چه کرد؟

از کیف پول سخت‌افزاری استفاده کنید.
همچنین از کیف پول‌های گرم در کنار کیف پول‌های سخت‌افزاری استفاده کنید.
کلمه‌های بازیابی کیف پول خود را در مکانی امن نگه‌دارید. 

به‌منظور حفظ سود در ارزهای دیجیتال چه اقداماتی باید کرد؟

روی پروژه‌های با پتانسیل بالا سرمایه‌گذاری کنید.
از استراتژی‌های مدیریت ریسک استفاده کنید.
از طمع و ترس خودداری کنید.
تاریخچه بازار را مطالعه کنید.

بعد از حفظ سود در ارزهای دیجیتال، سود به‌دست آمده را چه کنیم؟

بهتر است که برای حفظ سود در ارزهای دیجیتال، سود خود را از بازار کریپتو خارج کرده و به یک دارایی با ارزش و پایدار هم‌چون دلار، طلا یا ملک تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!