معرفی 7 کاری که با گیفت کارت ارزی و ریالی می‌توان انجام داد

گیفت کارت ارزی

همان‌طور که می‌دانیم، هر گیفت کارت ارزی و ریالی (کارت هدیه رایج در ایران)، تاریخ انقضا دارد؛ به این معنی که اگر تا تاریخ مشخص شده روی کارت، اقدام به مصرف موجودی کارت نکنید، وجه داخل کارت دیگر قابل استفاده نیست و کارت هم باطل می‌شود.

طبق آماری که از سال ۲۰۰۸ تاکنون جمع‌آوری شده است، تخمین زده می‌شود که حدود ۴۳ میلیارد دلار فقط از طریق سر رسید تاریخ انقضای گیفت کارت‌ها از بین رفته است. تا این‌جای کار به احتمال زیاد اهمیت این مقاله را درک کرده باشید؛ پس تا انتهای این مقاله از مجموعه ایران پرداخت با ما همراه باشید تا ۷ کاری که می‌توان با گیفت کارت ارزی و ریالی انجام داد را باهم بررسی کنیم.

1_ گیفت کارت ارزی و کارت هدیه ریالی استفاده نشده خود را به صورت نقدی بفروشید

وب‌سایت‌هایی وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند تا کارت‌های هدیه خود را با قیمتی نزدیک به ارزش اصلی‌ کارت، بفروشید. یکی از این وب‌سایت‌ها، GiftDeals.com نام دارد. این وب‌سایت به مشتریان خود اعلام کرده است که در روند فروش گیفت کارت ارزی از طریق سایت، به شما بالاترین پیشنهاد خرید را ارائه می‌کند. همچنین این سایت تضمین می‌کند که فقط با فروشندگان معتبر در ارائه خدمات باکیفیت و پرداخت سریع، همکاری می‌کند.

بعد از ورود به وب‌سایت، تنها کافی است که نام برند یا فروشگاه مرتبط با گیفت کارت ارزی خود را وارد کنید تا مشاهده کنید کدام یک از صرافی‌ها یا افراد به شما پیشنهاد بیشترین مبلغ را می‌دهد. مقداری که می‌توانید به ازای یک کارت هدیه از طریق این وب‌سایت‌ها به یک خریدار بفروشید، بستگی به محبوبیت کارت هدیه، نوع و برند کارت شما دارد.

به‌عنوان مثال، گیفت کارت‌های فروشگاه مشهور و محبوبی همچون Target، ممکن است برای یک گیفت کارت به ارزش ۱۰۰ دلار، تا ۹۰ دلار به شما پیشنهاد خرید بدهند. با این حال، برخی دیگر از فروشگاه‌ها مانند Bass Pro Shops، یک کارت هدیه به ارزش ۱۰۰ دلاری را ممکن است کمتر از ۷۸ دلار قیمت‌گذاری کنند. بنابراین، در انتخاب خریدار حتما دقت کنید تا کارت هدیه خود را به بالاترین قیمت بفروشید.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر درمورد گیفت کارت و انواع آن دارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله گیفت کارت چیست را مطالعه کنید.

2_ کارت را دوباره هدیه دهید

اگر سیاست بازپرداختی یک شرکت صادرکننده گیفت کارت، مورد استفاده شما قرار نگرفته است، راه ساده‌ای برای بازگرداندن بخش کمی از ارزش کارت هدیه، هدیه دادن آن به فرد دیگری است.

تصور کنید شخصی به شما یک کارت هدیه از یک فروشگاه معتبر داده است و شما هم از این نوع کارت هدیه هیچ استفاده‌ای نمی‌کنید؛ پس بهتر است این کارت را به شخصی هدیه بدهید که از این نوع برند یا فروشگاه استفاده می‌کند.

گیفت کارت ارزی

البته با این کار، به احتمال زیاد فکر کنید که پولی به شما بازگردانده نمی‌شود. با این حال، شما کارت خود را به شخصی هدیه داده‌اید (بدون اینکه برای این هدیه مبلغی را پرداخت کرده بباشید) که می‌تواند از خدمات آن استفاده کند و خوشحال هم می‌شود.

3_ گیفت کارت ارزی بدون استفاده را عوض کنید

یکی از جنبه‌های جالب در مورد گیفت کارت‌ها این است که در دوره و زمانه‌ی الان، این امکان وجود دارد که گیفت کارت‌های رایگان را از آمازون، گوگل پلی، پلی استیشن و سایر برندها دریافت کنیم؛ آن هم فقط با چند تا کلیک ساده در بازی یا شرکت در قرعه‌کشی این شرکت‌ها برنده گیفت کارت می‌شویم.

به بیانی دیگر، ممکن است گیفت کارتی را هدیه بگیرید که از شرکت یا برندش استفاده‌ای نکنید و به کارتان نیاید؛ در این لحظه بهتر است که گیفت کارت ارزی را بفروشید یا با سایر کارت‌های هدیه، تعویضش کنید.

با یک ایمیل ساده می‌توانید به فالورهای خود در اینستاگرام، فیسبوک یا ایکس یک پیام ارسال کنید و به آن‌ها اطلاع دهید که قصد دارید گیفت کارت خود را تعویض کنید. به‌عنوان مثال شاید شما گیفت کارت آمازون را لازم نداشته باشید، به‌راحتی می‌توانید آن را با کسی که کارتی مانند پلی استیشن دارد، تعویض کنید.

گیفت کارت ارزی

شخص یا پلتفرمی که گیفت کارت را به شما هدیه می‌دهد، نمی‌داند شما دقیقا به چه چیزی نیاز یا علاقه دارید؛ به همین دلیل امکان دارد اغلب کارت‌های بدون استفاده‌ای داشته باشید که عملا هیچ فایده‌ای برایتان ندارند. به این منظور، کافی است که اطلاعات و موارد استفاده گیفت کارت ارزی خود را در پلتفرم‌های اجتماعی که دارید، به اشتراک بگذارید تا فرد مورد نظر خود را پیدا کرده و کارت خود را با او عوض کنید.

4_ گیفت کارت ارزی و ریالی را به خیریه اهدا کنید

اگر برنامه‌ای برای استفاده از کارت هدیه‌ خود ندارید، می‌توانید با اهدای آن به یک موسسه خیریه، یک کار خیریه‌ای خوب انجام داده باشید. به‌جای اینکه پول نقد را به موسسه خیریه انتقال دهید، یک انتخاب متفاوت و کاربردی، اهدای گیفت کارت ارزی و ریالی است.اهدای این کارت‌های هدیه می‌توانند به شما کمک کنند تا ارزش آنها به یک عمل انسان دوستانه تبدیل شود.

در امور خیریه بسیاری از افراد علاقه دارند که ناشناس باقی بمانند و این ناشناس ماندن با اهدای گیفت کارت‌ها به‌راحتی امکان‌پذیر است. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که گیفت کارت‌هایی که شاید از نظر شما بی‌ارزش باشند، به‌راحتی می‌توانند برای یک قشر دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

5_ از کارت هدیه برای خرید اقلامی که می توانید بفروشید استفاده کنید

اگر راه دیگری برای استفاده از ارزش کارت هدیه ندارید، بهتر است کالاهایی را که می‌توانید از شرکت صادرکننده گیفت کارت بخرید، تهیه کنید. سپس با داشتن کالاهایی که خریدید و برای شما استفاده‌ای ندارند، می‌توانید آن‌ها را برای فروش در وب‌سایت‌هایی، مانند: eBay ،Amazon یا Craigslist قرار دهید.

اگرچه شما ارزش کامل کالا را به‌دست نمی‌آورد، اما حداقل این اقدام، به شما این اجازه را می‌دهد که بخشی از ارزش پولی مرتبط با گیفت کارت را به‌دست آورید.

6_ کارت هدیه را به شرکت صادرکننده مرجوع کنید

معمولاً این روش به‌عنوان یک گزینه کم استفاده در نظر گرفته می‌شود؛ زیرا شرکت‌های کمی وجود دارند که گیفت کارتی که فروخته‌اند را از مشتری پس بگیرند. مرجوع گیفت کارت بیشتر برای مقابله با کارت‌های هدیه‌ای است که به‌صورت ناخواسته دریافت کرده‌اید و هیچ کاربردی برای شما ندارد.

در ادامه، برخی از نتایجی که ممکن است با پس دادن کارت‌های هدیه به شرکت یا سایت صادرکننده روبرو شوید را لیست کرده‌ایم:

  • فروشگاه یا شرکت ممکن است که گیفت کارت ارزی شما را با جریمه تحویل بگیرند. به‌عنوان مثال، ممکن است ۹۰٪ یا کمتر از ارزش موجودی کارت را به شما بازپرداخت کند.
  • صادرکنندگان کارت، ممکن است در صورتی که رسید خرید را هم داشته باشید، از شما گیفت کارت را قبول نکنند.
  • به‌جای پرداخت پول نقدتان در ازای مرجوع کردن گیفت کارت، صادرکنندگان می‌توانند به شما اعتباری در فروشگاه خود ارائه دهند.

7_ از وب سایت های تبادل کارت هدیه استفاده کنید

بله این دیگر آخرین راه استفاده از گیفت کارت ارزی است. در حال حاضر تعدادی وب‌سایت مانند: CardCash ،CardHub Raise و Junkcard وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند، تبادل کارت‌های هدیه را انجام دهید.

در این وب‌سایت‌ها، شما به‌راحتی می‌توانید گیفت کارت‌هایی که مورد استفاده شما نیستند را با کارتی که به‌دنبال آن هستید، تعویض کنید یا بفروشید. در ازای تعویض یا تبادل کارت‌ها، با توجه به اینکه موجودی مرتبط با هر کارت متفاوت است، ممکن است در نهایت هزینه‌ای را به‌عنوان اختلاف قیمت پرداخت کنید.

گیفت کارت ارزی

در نظر داشته باشید که بهترین راه‌کار برای مدیریت گیفت کارت‌های که به طور ناخواسته به شما تعلق گرفته است این است که آنها را به سادگی کنار نگذارید و به امید استفاده آینده از آنها، آنها را نگه‌دارید. احتمالاً به فراموشی سپرده‌اید که این کارت‌ها را دارید و در نهایت این احتمال وجود دارد که این کارت‌ها به تلف کردن پول منتهی شوند. بهترین زمان برای استفاده از گیفت کارت‌ها، زمان دریافت آنها است.

آنچه در مقاله معرفی 7 راه کار برای استفاده از گیفت کارت ارزی مطالعه کردیم:

استفاده از کارت‌های هدیه، گیفت کارت ارزی و سایر کارت‌های اعتباری بین‌المللی برای اکثر جهانیان کار ساده و راحتی به‌نظر می‌رسد، اما حقیقت این است که در اکثر مواقع برای استفاده از این کارت‌ها ما ایرانیان راه درست و حسابی در پیش نداریم. در این مقاله از مجموعه ایران پرداخت ۷ راه استفاده از گیفت کارت ارزی که بی دردسرترین راه‌ها هستند را خدمت شما کاربران محترم معرفی و بررسی کردیم.

همچنین باید این نکته را در نظر داشته باشید که ما در ایران زندگی می‌کنیم! راه‌هایی که ممکن است برای اکثر جهانیان پاسخ‌گو باشد، به‌دلیل حریم‌های اعمال شده، برای ما بن‌بستی بیش نیست. در چنین مواقعی شما می‌توانید از ایران پرداخت کمک بگیرید تا مانند یک ناجی بن‌بست‌های سر راه شما را نابود کند و به‌راحتی از تمامی خدمات پرداخت بین‌المللی و کارت‌های اعتباری و هدیه استفاده کنید.

آیا گیفت کارتی که تاریخ انقضایش گذشته قابل استفاده است؟

اگر تا تاریخ مشخص شده روی کارت، اقدام به مصرف موجودی کارت نکنید، وجه داخل کارت دیگر قابل استفاده نیست و کارت هم باطل می‌شود.

با گیفت کارت‌هایی که لازم نداریم، چه‌کار کنیم؟

وب‌سایت‌هایی وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند تا کارت‌های هدیه خود را با قیمتی نزدیک به ارزش اصلی‌ کارت، بفروشید.

آیا می‌توان گیفت کارت خود را تعویض کرد؟

بله همان‌طور که در طول مقاله اشاره کردیم، در برخی از وب‌سایت‌ها، شما به‌راحتی می‌توانید گیفت کارت‌هایی که مورد استفاده نیستند را با کارتی که به‌دنبال آن هستید، تعویض کنید. در ازای تعویض یا تبادل کارت‌ها، با توجه به اینکه موجودی مرتبط با هر کارت متفاوت است، ممکن است در نهایت هزینه‌ای را به‌عنوان اختلاف قیمت پرداخت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!