کردیت کارت چیست؟ مزایا و معایب Credit Card

کردیت کارت

کارت‌های اعتباری، امروزه بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی روزمره ما هستند؛ به گونه‌ای که تقریبا امور مالی ما از جابه‌جایی پول گرفته تا یک خرید کوچک از فروشگاه با این کارت‌ها انجام می‌پذیرد. با این مقاله از ایران پرداخت همراه ما باشید تا به تعریف کردیت کارت و مزایا و معایب آن بپردازیم؛ همچنین بررسی خواهیم کرد که استفاده از این نوع کارت‌ها در ایران به چه‌صورت است.

کردیت کارت چیست؟

کردیت کارت، نوعی کارت اعتباری است که امکان پرداخت وجه در نقاط مختلف جهان را فراهم می‌کند. این نوع کارت‌ها معمولا توسط بانک‌ها یا سایر موسسات مالی صادر می‌شوند. شکل و ظاهر آن دقیقا شبیه به کارت‌های بانکی و اعتباری دیگر است، اما کارکرد آن کمی متفاوت‌تر است.

عملکرد کردیت‌کارت به‌ این‌صورت است که به شما اجازه می‌دهد تا پولی که در حساب بانکی خود دارید را به‌صورت امانتی یا قرض، خرج کنید. سپس بر حسب تعداد و میزان اقساطی که بانک یا موسسه صادرکننده کارت برای شما تعیین می‌کند، این قرض را بازپرداخت می‌کنید. بازپرداخت به‌صورت ماهیانه یا یک‌جا است (با توجه به شرایط خودتان انتخاب می‌کنید).

کردیت کارت دارای محدودیت موجودی است؛ به این معنی که، شما نمی‌توانید به‌صورت نامحدود از بانک یا موسسه مالی صادرکننده کارت، پول قرض بگیرید. هر کارت دارای یک مقدار معینی اعتبار است و این اعتبار به میزان پولی که شما در حساب بانکی دارید، وابسته است. شما می‌توانید برای خریدها، پرداخت‌ها و بدهی‌های مختلف از Credit Card استفاده کنید.

ویژگی‌های مهم کردیت کارت

بدون شک، کردیت کارت‌ها یکی از ابزارهای مالی پرکاربرد در جامعه مدرن هستند که ویژگی‌های بسیار زیادی را در خود جای داده‌اند؛ برخی از مهم‌ترین ویژگی‌ها به شرح زیر می‌باشد:

کردیت کارت
 • انعطاف‌پذیری مالی: کردیت کارت‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا از اعتباری که توسط بانک به شما تعلق می‌گیرد، در هر زمان و برای هر نوع خرید یا هزینه‌ای استفاده کنید. این مزیت به شما کمک می‌کند تا با تنظیم بهتر بودجه خود، هزینه‌های ناگهانی و ضروری را پوشش دهید.
 • راحتی و سرعت پرداخت: با استفاده از Credit Card، می‌توانید به‌راحتی و با سرعت خرید کنید و از دردسرهای نگه داشتن پول نقد دور بمانید. این نکته، به‌ویژه در خریدهای آنلاین و تراکنش‌های الکترونیکی بسیار مفید است.
 • امکان پرداخت اقساطی: یکی از ویژگی‌های جذاب کردیت کارت‌ها، امکان پرداخت اقساطی است. به این معنی که شما می‌توانید خریدها و هزینه‌های خود را در زمان دیگر (نه همان لحظه) یا به‌صورت اقساطی پرداخت کنید. این گزینه، به شما فرصت می‌دهد تا موجودی کافی برای پرداخت هزینه‌ها را تامین کنید.
 • پیگیری تراکنش‌ها و کنترل مخارج: Credit Cardها معمولا به شما اجازه می‌دهند تا با مشاهده آنی گزارش تراکنش‌ها، مخارج خود را با دقت بررسی کنید. این امر باعث می‌شود که بهترین تصمیم‌ها را در مورد مدیریت مالی خود بگیرید و برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید.
 • تراکنش‌های بین‌المللی: با Credit Card می‌توانید علاوه بر خرید، نقل و انتقالات بین‌المللی نیز انجام دهید.
 • امکانات اضافی: بسیاری از کردیت کارت‌ها امکانات اضافی، مانند: بیمه مسافرتی، تخفیف‌های ویژه در فروشگاه‌ها، دسترسی به سالن‌های انتظار فرودگاه و… را دارند.
 • افزایش امتیاز اعتباری: استفاده بهینه از کردیت کارت و پرداخت به موقع اقساط آن، می‌تواند به افزایش امتیاز اعتباری شما کمک کند تا به طرح‌های اعتباری مهم‌تری مانند وام مسکن دسترسی داشته باشید.
 • دسترسی آسان به سرمایه: یکی از جذابیت‌های بزرگ Credit Cardها این است که به شما امکان دسترسی به پول را به‌صورت فوری می‌دهند. اگر پول نقد همراه خود نداشته باشید، کافی است که کارت خود را به همراه داشته باشید تا از باجه‌های خودپرداز پول نقد دریافت کنید.
 • امنیت: کردیت کارت‌ها امکانات امنیتی، مانند: رمز‌نگاری، اعتبارسنجی دو مرحله‌ای و اعلان تراکنش‌های مشکوک را دارند تا بتوانید سوءاستفاده‌های نادرست و سرقت از کارتی که در اختیار دارید را شناسایی کنید.

Credit Cardها با ویژگی‌های ذکر شده، به شما امکان مدیریت مالی بهتر و بهره‌وری بیشتر را می‌دهند. با استفاده مسئولانه و بهینه از این کارت، می‌توانید از فواید بی‌شمار آن استفاده کنید.

کردیت کارت

برای دریافت کردیت کارت می‌توانید از همکاران ما در ایران پرداخت کمک بگیرید تا در اسرع وقت، کردیت کارت شما آماده شود. با این نوع کارت در ایران و با وجود شرایط تحریمی به‌راحتی می‌توانید خریدهای اینترنتی بین‌المللی خود را انجام دهید.

معایب استفاده از کردیت کارت چیست؟

 1. کارمزد‌های زیاد: از جمله معایب خیلی مهم کردیت کارت‌ها، کارمزد زیاد آن است. این کارمزدها می‌توانند متفاوت و در برخی موارد بسیار بالا باشند. اگر به‌صورت منظم موجودی کارت خود را شارژ نکنید، تا زمانی که موجودی پرداخت شود، کارمزد به‌صورت تصاعدی افزایش می‌یابد. در نهایت بانک نیز هزینه‌های اضافی در قالب کارمزد را از شما دریافت می‌کند.
 2. نرخهای بهره بالا: یکی از عواملی که می‌تواند بر وضعیت مالی شما تاثیر گذاشته و هزینه‌های اضافی ایجاد کند، نرخ‌های بهره بالا در کارت‌های اعتباری است. این نرخ بهره مقدار پولی است که بابت قرض گرفتن پرداخت می‌کنید و ممکن است تا ۲۰ درصد یا بیشتر نیز افزایش یابد. این هزینه‌ها می‌توانند جزء بزرگی از هزینه‌های استفاده از کردیت کارت باشند. درصورتی‌که امتیاز اعتباری‌ شما پایین باشد، نرخ بهره حتی ممکن است بیشتر از عدد ذکر شده باشد. به همین دلیل، با پرداخت منظم موجودی این نوع کارت‌ها بسیار اهمیت دارد تا از افزایش هزینه‌های دیرکرد جلوگیری کنید.
 3. هزینه‌های پنهان: بیشتر کردیت کارت‌ها دارای هزینه‌های پنهانی هستند؛ به‌عنوان مثال، کارمزدهایی که برای برداشت از دستگاه‌های خودپرداز، هزینه‌های پردازش و… باید پرداخت کنید.
 4. جریمه‌های بانکی: گفتیم که یکی از معایب مهم، کارمزد زیاد کردیت کارت‌ها است. در نهایت این کارمزدها به افزایش بدهی دارنده کارت منجر می‌شود که مشمول جریمه از طرف بانک می‌گردد.

کردیت کارت برای ایرانیان و نحوه تهیه آن

همان‌طور که در طول مقاله ذکر کردیم به دلیل محدودیت‌های اعمال شده در کشور، ما نمی‌توانیم از کردیت کارت به‌صورت مستقیم استفاده کنیم یا به یک بانک مراجعه کنیم و در لحظه این نوع کارت برای ما صادر شود. حتی باید این نکته را نیز بدانید که هیچ دستگاه خودپرداز بین‌المللی در داخل کشور وجود ندارد که کاربر بتواند از کارت‌های اعتباری بین‌المللی برای نقل و انتقالات یا دریافت وجه استفاده کند.

با وجود تمام این محدودیت‌ها و راه‌های بن‌بست، باز هم متقاضیان به‌راحتی می‌توانند کردیت‌ کارت، مستر کارت و حتی حساب‌های پی پال را در ایران بدون دردسر راه‌اندازی کنند. کافی است که به سایت ایران پرداخت مراجعه کنید و بعد از ثبت‌نام و برقراری ارتباط با کارشناسان این مجموعه به‌راحتی کردیت کارت و سایر حساب‌های بین‌المللی را با نام و مشخصات خود دریافت کنید.

کردیت کارت های خارجی

همین اول راه باید بدانید که در دنیای مالی که شامل کارت‌های اعتباری نیز می‌شود هیچ گزینه بهتری وجود ندارد؛ هر یک از سرویس‌های پرداخت یا کردیت کارت‌ها، دارای مزایا و معایب خاصی هستند و شما باید طبق نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

کردیت کارت

طبق اطلاعات و تحقیقاتی که توسط ایران پرداخت صورت گرفته است، بهترین کارت‌های اعتباری در سال ۱۴۰۲ عبارتند از: کارت اعتباری ولز فارگو، کارت اعتباری امریکن اکسپرس، Aeroplan و Freedom Flex. هرکدام از این نوع کارت‌ها برای مقاصد و نیازهای خاص طراحی شده‌اند؛ مثلا می‌توانید کارت‌های ولز فارگو را برای پرداخت هزینه‌های هتل، هواپیما، مسافرت و حتی نقل و انتقالات دانشجویی استفاده کنید.

کاربرد کردیت کارت های خارجی برای ایرانیان

در بسیاری از اوقات ممکن است شما یک فرصت شغلی دورکاری و بین‌المللی داشه باشید، اما به دلیل محدودیت‌های بانکی نمی‌توانید درآمد خود را از شرکت‌های خارجی دریافت کنید. درست در چنین مواقعی کردیت کارت به کمک شما خواهد آمد. کافی است که بعد از تهیه کردیت کارت از ایران پرداخت مشخصات کارت اعتباری خود را به شرکت مورد نظر ارائه دهید تا حقوق خود را دریافت کنید.

در کاربردهای دیگر این کارت اعتباری می‌توان به ارسال یا دریافت حواله‌های ارزی اشاره کرد. همچنین زمانی که قصد داشته باشید در پی پال یا سایر سایت‌هایی که نیاز به وریفای دارند، تراکنش انجام دهید، می‌توانید از این کارت‌های اعتباری استفاده کنید و به‌راحتی به خرید و فروش‌های بین‌المللی و یا دریافت درآمد ارزی مشغول شوید.

آنچه در مزایا و معایب کردیت کارت مطالعه کردیم:

در ابتدا باید این سوال را از خود بپرسید که آیا واقعا به کردیت کارت نیاز دارید یا خیر؟ این سوال به نوع شخصیت و نیازهایی که دارید بستگی دارد. کردیت کارت‌ها می‌توانند به شما در دست‌یابی به اهداف مالی‌ که دارید کمک کنند، اما این نوع از کارت‌ها دارای مزایا و معایبی که هر دو باید مورد بررسی قرار گیرند.

اغلب می‌توان کارت اعتباری را مانند حساب بانکی در دست خود تصور کرد که با آن می‌توانید خریدهای مورد نظر را انجام دهید و در پایان هر ماه مبلغ آن را به‌طور کامل تسویه کنید. در صورتی‌که این تصور همیشه درست نیست؛ اگر با نادرستی یا بی‌دقتی از کردیت کارت و سایر کارت‌های اعتباری استفاده کنید، ممکن است به دام مشکلات مالی بیفتید، به‌ویژه اگر کنترل مدیریت حساب کارت خود را از دست بدهید.

سوالات متداول مزایا و معایب کردیت کارت

کردیت کارت چیست؟

کردیت کارت یک نوع از کارت‌های اعتباری است که امکان پرداخت وجه در نقاط مختلف جهان را فراهم می‌کند. این نوع کارت‌ها معمولاً توسط بانک‌ها یا سایر موسسات مالی صادر می‌شود.

مزایا و معایب استفاده از کردیت کارت چیست؟

مزایا: انعطاف‌پذیری مالی، راحتی و سرعت پرداخت، امکان پرداخت اقساطی، پیگیری تراکنش‌ها و کنترل مخارج، تراکنش‌های بین‌المللی، افزایش امتیاز اعتباری، دسترسی آسان به سرمایه، امنیت و امکانات اضافی
معایب: کارمزد‌های زیاد، نرخ‌های بهره بالا، هزینه‌های پنهان و جریمه‌های بانکی

آیا در ایران می‌توان از کردیت کارت استفاده کرد؟

علی‌رغم تمامی تحریم‌های آمریکایی و اروپایی، بله. می‌توان از این کارت و سایر سرویس‌های پرداخت بین‌المللی استفاده کرد و این امکان را ایران پرداخت برای شما عزیزان فراهم می‌آورد.

از کجا می‌توانم کردیت کارت را تهیه کنم؟

ما در مجموعه ایران پرداخت به راحتی خدمات انواع کارت‌های اعتباری از جمله مستر کارت و ویزا و کردیت کارت را ارائه می‌دهیم. کافی است که با ما تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن کردیت کارت شما آماده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!