ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت؟ معرفی بهترین کارت بین المللی برای ایرانیان

ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت

شبکه‌های بزرگ کارتی جهانی مثل ویزا کارت و مستر کارت، در بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه به کاربران خود خدمات ارائه می‌دهند. این دو نام بزرگ به‌عنوان شبکه‌های سرویس پرداخت شناخته می‌شوند و از آن‌جا که امکان استفاده از کارت‌های اعتباری و کارت‌های نقدی را فراهم می‌کنند، مزایای بسیار زیادی را نیز ارائه می‌دهند. با این وجود، این مزایا برای ما ایرانیان محدود شده است و طبق عوامل تحریمی حاکم بر کشور، باید گزینه‌ای را انتخاب کنیم که جوابگوی نیازهای ما ایرانیان باشد.

به‌طور کلی، کارت‌های اعتباری مسترکارت در سطح بین‌المللی دارای محبوبیت بیش‌تری هستند؛ در حالی‌که کارت‌های ویزا مزایای بیش‌تری را ارائه می‌دهند. برای پیدا کردن بهترین پاسخ به این سوال که «ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت»، تا انتهای این مقاله با ایران پرداخت همراه باشید تا بهترین کارت را بسته به نیازتان انتخاب کنید.

نگاهی کلی به ویزا کارت و مستر کارت

حوزه پرداخت‌های الکترونیک زیر سلطه چهار شرکت بزرگ و قدرتمند ویزا ;hvj، مسترکارت، امریکن اکسپرس و دیسکاور قرار دارد. این شرکت‌ها مسئولیت پرداخت‌های آنلاین جهانی را بر عهده دارند و در زمینه پرداخت الکترونیکی نقش کلیدی را ایفا می‌کنند.

ویزا کارت و مسترکارت خالق خدماتی هستند که تبلیغات و پیشنهادات متفاوتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. مهم‌ترین نکته در مورد این دو شرکت این است که آن‌ها کارت‌های اعتباری را خودشان صادر نمی‌کنند یا اعتبار را نیز افزایش نمی‌دهند.

به بیان دقیق‌تر، کارت‌های پرداخت ویزا کارت و مسترکارت توسط شرکت‌های دیگر مانند ایران پرداخت صادر می‌شوند. با این حال، این دو شرکت در ارائه‌ی محصولات متنوع، از جمله: کارت‌های اعتباری و پیش‌پرداخت همکاری می‌کنند و برای توسعه گسترده‌ترین خدمات الکترونیکی، مشارکت دارند.

ویزا کارت و مسترکارت هر دو دارای ویژگی‌های زیر هستند:

  • ویزا کارت و مسترکارت دو شرکت سرویس پرداختی هستند که نقش مهمی را در انجام نقل و انتقالات پول با امنیت بالا ایفا می‌کنند.
  • ویزا کارت و مسترکارت به‌طور مستقیم کارت‌های پرداخت را برای مصرف‌کننده صادر نمی‌کنند. آن‌ها در واقعیت توسط بانک‌ها و مؤسسات مالی دیگر به مشتریان عرضه می‌شوند. این امر تضمین می‌کند که پول‌های شما به‌درستی و با ایمنی قابلِ قبول به مقصد می‌رسد.
  • ویزا کارت و مسترکارت شرایط و مقررات مرتبط با کارت‌های خود مانند کارمزد و پاداش را تعیین نمی‌کنند؛ بلکه این وظیفه برعهده بانک‌ها است.
  • این دو شرکت، مزایای زیاد و خدمات متعددی مانند: محافظت در برابر سرقت هویت، پیشگیری از کلاهبرداری، بیمه و دیگر مزایا را ارائه می‌دهند.
ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت

اگر می‌خواهید متوجه شوید که برای نیازهای شما ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت؟ با ما تا انتهای این مقاله کاربردی همراه باشید تا در مقایسه مزایا و معایب آن‌ها و در نهایت تصمیم‌گیری در انتخاب، به شما کمک کنیم.

ویژگی‌های امنیتی: ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت؟

ویزا کارت یا مستر کارت به شما امکانات وسیعی‌ را در زمینه امنیت ارائه می‌دهند که تحت مقررات بین‌المللی و رقابت گسترده در بازار به استاندارد بالاتری رسیده‌اند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

۱. حفاظت خرید: اگر مشخصات کارت شما درگیر در یک خرید غیرمجاز یا غیرقانونی شود، هر دو شرکت ویزا کارت و مسترکارت، بلافاصله پس از گزارش این موضوع به بانک صادرکننده، بیش‌ترین مقدار بازپرداخت وجه را پوشش می‌دهند. مسترکارت حتی برای تمامی دارندگان کارت خود حفاظت از خرید را فراهم می‌کند. در صورت داشتن کارت‌های World و World Elite Mastercard، سیاست‌های ویژه و خصوصی‌تری در نظر گرفته شده است. همچنین ویزا نیز گزینه‌هایی مانند لغو خرید یا لغو سفر را فراهم می‌کند.

۲. محافظت از تلفن همراه: بیمه تلفن همراه، برای محافظت از مشتریان در صورت شکستگی یا سرقت موبایل یک پیشنهاد محبوب از شرکت‌های اعتباری معرف است. به عنوان مثال، دارندگان کارت World Mastercard دارای بیمه سالانه تا هزار دلار برای تلفن همراه خود هستند؛ در مقابل نیز، اعضای Visa Signature هر بار که از ویزا کارت خود برای پرداخت قبض موبایل استفاده می‌کنند، برای یک مدت خاص می‌توانند به‌صورت رایگان از تلفن خود استفاده کنند (بدون این‌که قبض بدهی برایشان صادر شود).

۳. حفاظت از بازگشت پول: زمانی که دارنده کارت نمی‌تواند خریدی را که با کارت خود انجام داده است برگرداند، محافظت از بازگشت آغاز می‌شود. مسترکارت یک خط مشی تضمین رضایت ارائه می‌دهد و تا زمانی که درخواست ارسال شود، بازپرداخت تا ۲۵۰ دلار را طی ۶۰ روز از تاریخ خرید ضمانت می‌کند. همچنین، کارت‌های Visa Infinite و Signature برای خریدهایی که ظرف ۹۰ روز انجام می‌شوند، به ترتیب تا سقف ۳۰۰ و ۲۵۰ دلار، حفاظت از بازگشت را ارائه می‌دهند.

با این ویژگی‌های امنیتی، ویزا کارت و مسترکارت، شما را در مقابل ریسک‌های مختلف مالی و امنیتی حفاظت می‌کنند و اطمینان می‌دهند که تجربه خرید شما امن و بی‌خطر باشد.

گزینه های پرداخت دیجیتال: ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت؟

ویزا کارت و مستر کارت با پرداخت از طریق تلفن همراه، گام‌هایی بزرگ در جهت توسعه پیشنهادات پرداختی خود برداشته‌اند. این گام‌ها به‌منظور تطابق با تغییر عادت‌های مصرف‌کنندگان برداشته می‌شود و به کاربران امکاناتی ساده و جذاب را ارائه می‌دهند.

ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت
در صورت دردسترس نبودن کارت، از طریق کیف پول موبایلی ، پرداخت تان را راحت‌تر و بدون نگرانی انجام می‌دهید.

مسترکارت از پرداخت‌های «Tap & Go» استفاده می‌کند. Tap & Go نوعی کیف پول موبایلی است که به‌عنوان جایگزینی برای کارت‌های فیزیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، هر دو شرکت امکانات دیجیتال خود را در کیف پول شرکت‌های Apple Pay ،Google Pay و Samsung Pay توسعه داده‌اند. این تغییرات باعث می‌شود تا پرداخت‌ها برای مصرف‌کنندگان ساده‌تر، امن‌تر و مطمئن‌تر باشند.

تفاوت بین ویزاکارت و مسترکارت در چیست؟

همان‌طور که در بالا اشاره شد، ویزا یا مسترکارت خدمات مشابهی را ارائه می‌دهند، اما در برخی موارد با هم تفاوت‌هایی دارند که به شرح زیر می‌باشد:

۱. شبکه‌های پرداخت مجزا: بزرگ‌ترین و مشخص‌ترین تفاوت بین ویزا و مستر کارت این است که آنها در شبکه‌های پرداخت کاملا مجزا کار می‌کنند. این بدان معناست که اگر بانکی کارت‌های هر دو برند را صادر کند، هر کدام از آنها از سیستم پردازش مختلفی استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر، دارندگان ویزا کارت نمی‌توانند در مکانی که تنها مسترکارت پذیرفته می‌شود، استفاده کنند و بالعکس. این وضعیت در سال‌های گذشته به این دلیل بوده که هر دو شرکت به‌دنبال تبلیغات انحصاری با فروشگاه‌ها بودند. به‌عنوان مثال، Costco تنها کارت‌های ویزا را پذیرفته است.

۲. پاداش و مزایا: اگرچه ساختار کلی این کارت‌ها مشابه است، اما ویزا کارت نسبت به مسترکارت مزایای بیشتری را برای کارت‌های اعتباری پایین رده خود ارائه می‌دهد. با این وجود اکثر ویژگی‌های استاندارد مانند قیمت‌های معقولانه‌تر و حمایت از گارانتی را تضمین می‌کند. این تفاوت ویزا با مسترکارت، باعث می‌شود که کارت‌های ویزا در کل برای کاربران مزایای نسبتا بیشتری را داشته باشند.

۳. ساختار هزینه‌ها: ویزا کارت یا مسترکارت، درآمد اصلی خود را از طریق کارمزد پردازشِ پرداخت به دست می‌آورند، اما روش و دریافتشان متفاوت است. ویزا هزینه‌های پردازش داده‌ها را از بانک‌های صادرکننده کارت دریافت می‌کند، در حالی‌که مسترکارت برای استفاده از شبکه‌های خود در مراحل مختلف پردازشِ پرداخت، هزینه‌های اتصال بانک‌های صادرکننده را دریافت می‌کند. این تفاوت در ساختار هزینه‌ها به دلیل کارمزد‌های سالانه که توسط مؤسسات مالی از دارندگان کارت دریافت می‌شود، تأثیر کمتری در کارمزد دارد.

ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت؟

اکنون به جواب نهایی می‌رسیم: ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت؟ کدام یک از کارت‌های اعتباری، بهترین گزینه برای نیازهای شما است؟

همان‌طور که توضیح دادیم، ویزاکارت و مسترکارت شباهت‌های قابل توجهی در عملکرد به‌عنوان شبکه‌های پرداختی دارند. هر دو این شرکت‌ها گستره‌ای از کارت‌های اعتباری و کارت‌های پیش‌پرداختی را ارائه می‌دهند که در سطح جهانی پذیرفته شده و ویژگی‌های امنیتی مناسبی دارند.

ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت

عوامل اصلی که تصمیم‌گیری شما در انتخاب کارت اعتباری را تعیین می‌کنند، مانند کارمزدها، نرخ‌های بهره، پاداش‌ها و مزایا در واقعیت به شرکت‌های کارت اعتباری ارتباطی ندارند؛ بلکه به بانک صادرکننده کارت بستگی دارند. به همین دلیل، باید با شرکتی که ویزا کارت یا مستر کارت شما را صادر می‌کند در ارتباط باشید و از آنها راهنمایی‌های لازم‌ را دریافت کنید.

در نهایت، باید به یاد داشته باشید که برای دریافت کارت اعتباری هر کدام از این دو شرکت، شما همچنان باید به الزامات شرکت یا موسسه صادرکننده پایبند باشید. این موضوع شامل: تکمیل امتیاز اعتباری، شروط صدور کارت و هر گونه شرایط تایید اضافی که ممکن است توسط موسسات مالی مختلف اعمال شود.

برای ایرانی‌ها ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت؟

ویزا کارت و مستر کارت تقریبا از نظر خدمات باهم برابر هستند. اگر شما قصد تهیه یکی از این نوع کارت‌ها را دارید در ابتدا باید تحقیقات کاملی را انجام دهید و فقط به محتوای این مقاله بسنده نکنید.

در رابطه با این موضوع می‌توانید به مقاله ویزا کارت چیست و معرفی مستر کارت در ایران پرداخت مراجعه کنید. همچنین می‌توانید با کارشناسان ما در ایران پرداخت در ارتباط باشید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به دریافت ویزا کارت یا مستر کارت کنید.

آنچه در نوشته «ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت» خواندیم:

ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت؟ در واقع یک سوال کلی است که همه ما ممکن است در انتخاب یکی از این‌ کارت‌ها از خود بپرسیم و شاید حتی دچار سردرگمی هم بشویم که ما را در تصمیم‌گیری دچار اشتباهاتی کند.

حقیقیت کلی این است که این کارت‌ها در اکثر مواقع خدمات یکسانی را ارائه می‌دهند و انتخاب یکی از این کارت‌ها کاملا بستگی به اهداف شما، نرخ بهره و کارمزد دارد. در واقع در دنیای این دو غول پرداخت هیچ ویژگی ثابتی وجود ندارد که شما بتوانید روی آن برای انتخاب حساب باز کنید. درنتیجه هر دوی این کارت‌ها شبیه به‌هم هستند.

سوالات متداول «ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت»

تفاوت اصلی VisaCard و MasterCard چیست؟

تفاوت اصلی و مهم میان ویزا کارت و مستر کارت این است که آنها در شبکه‌های پرداخت متفاوت عمل می‌کنند. دارندگان ویزا کارت نمی‌توانند در مکانی که تنها مسترکارت پذیرفته می‌شود از ویزا کارتشان استفاده کنند و بالعکس.

برخی از خدمات ارائه شده توسط ویزاکارت و مسترکارت چیست؟

ویزا کارت و مستر کارت به فراتر از یک کارت اعتباری معمولی تعبیر می‌شوند. این شرکت‌ها ارائه‌دهنده‌ دستگاه‌های خودپرداز، فرصت‌های شراکت در فروشگاه‌ها، حفاظت از امنیت مالی، تحلیل معاملاتی و تجاری و بسیاری از خدمات دیگر را پشتیبانی می‌کنند. همچنین، گزینه‌های پرداخت دیجیتال نیز از جمله پرداخت‌های تلفن همراه توسط آن‌ها رایج شده است.

ویزا کارت بهتر است یا مستر کارت؟

انتخاب بین کارت‌های ویزاکارت و مسترکارت به نیازها و پیشنهادات اختصاصی بانک‌ها و شرکت‌های مختلف بستگی دارد. نرخ بهره، کارمزد، پاداش‌ها و شرایط و ضوابط کارت‌های اعتباری به‌طور عمومی توسط بانک‌ها یا مؤسسات مالی صادرکننده تعیین می‌شوند و این بانک‌ها دارای میزان کنترل بالایی در تعیین این موارد هستند؛ به همین دلیل انتخاب میان دو برند معروف ویزا و مسترکارت به تضمین ارتقاء تجربه مالی شما کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!