چگونه مستر کارت بسازیم؟ آشنایی با انواع Master Card و روش ایجاد آن

چگونه مسترکارت بسازیم؟| آشنایی با انواع مسترکارت و روش ایجاد آن

زندگی ما با توجه به سطح علایق و نیاز‌های به وجود آمده جلو و جلوتر می‌رود، امروزه با توجه به بازار‌های جذاب و متنوع در اطراف ما، در ما نیاز به خرید و فروش هر‌ لحظه پررنگ‌تر می‌شود. خرید کردن از فروشگاه‌ها، لذت بردن از سفر‌های خارجی، معامله کردن در بازار‌های مختلف مالی… همگی نیاز به پول سازگار با آن بازار خارجی را دارد.

مستر کارت به ما این قابلیت را می‌دهد تا در پاساژها قدم بزنیم، با کارت شخصی خودمان از شاپ‌ها خرید کنیم، بازار‌های مالی را با کیف پول شخصی و مستقیم خودمان شارژ کرده و به هیچ وجه از کم یا زیاد شدن پول نقد در جیبمان نترسیم.

در ادامه به تعریف و بررسی مسترکارت و راه‌های ایجاد آن خواهیم پرداخت.

کاربرد مستر کارت چیست؟

مسترکارت (Mastercard) به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در پردازش و انجام تراکنش‌ها و سایر خدمات پرداخت در جهان شناخته شده است. این روز‌ها به دلیل رونق کار در حوزه‌های بین‌المللی و نیاز به تبادل‌های ارزی در فعالیت‌های مربوطه، جابه‌جایی ارزی و تراکنش‌های مالی در ایران از طریق مستر کارت، مورد توجه قرار گرفته است.

مستر کارت برای برخی کاربران کاربرد‌های خاصی دارد. مثلا در زمینه سفر به کشور‌های خارجی عده‌ای از آن استفاده می‌کنند، به این صورت که وقتی افراد برای سفر به کشور خارجی می‌روند، از کارت یا کیف پول مستر خود در خرید‌هایشان استفاده می‌کنند. رزرو هتل، رزرو بلیط‌های مختلف حمل و نقل هوایی یا زمینی، خرید آنلاین از وب‌سایت‌های خارجی، نقل و انتقالات در بازار‌های مختلف مالی نظیر فارکس، کریپتو و … از جمله کاربرد‌های اساسی مستر کارت است.

این مدل استفاده از مستر کارت به افراد این امکان را می‌دهد، تا تمام روند تراکنش‌های خود را به طور دقیق با ساختار‌های دیجیتال و نه به صورت نقد، زیر نظر داشته باشند. البته دریافت مستر کارت در ایران دشواری‌های خاص خود را دارد، باید سعی کنیم در ادامه این مسئله را روشن‌تر کنیم.کاربران ایرانی برای دریافت مستر کارت عموماً به دلیل وجود برخی از موانع، مثل تحریم‌های مالی علیه ایران، توان یا امکان دریافت و استفاده از مستر کارت را ندارند.

لذا با توجه به محدودیت‌های اِعمال شده، برخی شرکت‌ها به دنبال ایجاد راه‌های دیگری برای دریافت و بکارگیری از مستر کارت، رفته‌اند. پس ما می‌توانیم به سراغ آپشن های دیگری برای استفاده از مسترکارت برویم. اما آیا استفاده از هر مسیری برای دریافت مستر کارت می‌تواند درست باشد؟ ما باید به این سوال مهم نیز بپردازیم.

چگونه مستر کارت بسازیم؟| آشنایی با انواع مسترکارت و روش ایجاد آن

برای دریافت مستر کارت همانطور که گفته شد، لازم است تا به یک شرکت واسطه اعتماد کنیم. چرا که به صورت مستقیم نمی‌توان مستر کارت را دریافت و استفاده کرد. این مسئله یعنی اعتماد به یک واسطه خود نکته مهمی در پروسه دریافت مستر کارت خواهد بود. زیرا برخی از این شرکت‌ها با ترفندهایی نظیر دریافت وجه در ابتدای کار و قبل از دادن مستر کارت و یا ثبت پسوورد حساب‌های اعطا شده به مشتریان، از مشتری‌های خود سوءاستفاده می‌کنند.

پس نباید برای دریافت مستر کارت به شرکت‌های فاقد اعتبار و حتی دارای اسم که از خود صحت دائمی را نشان نداده‌اند، اعتماد کرد. حالا در این شرایط چگونه باید مستر کارت تهیه کرد؟ به نظر می‌رسد بهترین راه‌های تهیه مستر کارت شرکت‌های معتبر داخلی است. شما از طریق سایت ایران پرداخت می‌توانید با خیالی آسوده و در چند دقیقه حساب مسترکارت خود را بسازید؛ در ادامه از شرایط آن بیشتر خواهیم گفت…

راه های دریافت مستر کارت

اگر بخواهیم بررسی‌های خود در زمینه‌ شرکت‌های ایجاد کننده‌ خدمات مستر کارت را بازگو کنیم، باید بگوییم به صورت کلی برای یافتن شرکت‌های معتبر در ابتدا می‌توان به سراغ آگهی‌های به ثبت رسیده در سایت‌‌ها و نرم‌افزارهای خبری در این خصوص رفت. این روش می‌تواند با خواندن و بررسی نظرات و بازخوردهای به دست آمده از دیگر کاربران مناسب باشد. اما همچنان باید مراقب کلاه‌برداری‌ها باشید!

یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه دریافت و پشتیبانی مستر کارت، مجموعه ایران پرداخت است. برای ارزیابی یک شرکت صادرکننده به طور حتم باید به نوع خدمات‌‌دهی آن مجموعه توجه کنیم؛ آیا نوع پشتیبانی پس از خرید مستر کارت، فعال عمل می‌کند؟ سقف واریز و برداشت به مستر کارت چه مقدار است و آیا محدودیت قابل توجهی وجود دارد؟ هزینه ایجاد مسترکارت نسبت به دیگر شرکت‌ها چه تفاوتی دارد؟

همگی این پرسش‌ها در روند انتخاب مجموعه صادرکننده برای اتخاذ مسترکارت اهمیت دارد؛ اما شاید از خودمان بپرسیم شرکت‌های صادرکننده در زمینه‌ مستر کارت چگونه فعالیت می‌کنند؟

روند کار در شرکت‌های مختلف در زمینه اخذ کارت ویزا به صورت زیر است:

  • شرکت‌هایی که تمایل به گرفتن مستر کارت دارند، باید کشوری در اطراف ایران را انتخاب کنند. این کشور باید عرضه‌کننده‌ کارت‌های مختلف ویزا مانند MasterCard یا Visa باشد.
  • ارتباط با شعب مستر کارت: بعد از انتخاب کشور، شرکت باید ارتباط با شعبه‌های مستر کارت در آن کشور برقرار کند. این شعبه‌ها ارائه دهنده خدمات مرتبط با مسترکارت هستند و در این زمینه فعالیت دارند.
  • انجام معامله: برای گرفتن مستر کارت، شرکت باید با شعبه مسترکارت توافق کنند و معامله انجام دهند. این معامله ممکن است شامل تعیین نرخ‌ها، شرایط و ضوابط مختلفی باشد.
  • صدور کارت ویزا: پس از انجام معامله و تعیین نرخ‌ها و شرایط، شعبه مستر کارت کارت‌های ویزا را صادر می‌کند و به شرکت متقاضی ارسال می‌کند.
  • استفاده از مستر کارت پس از رسیدن به شخص از طرف شرکت، می‌تواند از آن در تراکنش‌های مالی مختلف، خریدها و پرداخت های مختلف استفاده کند.

انواع مستر کارت

مستر کارت، با دو گونه فیزیکی و مجازی، می‌تواند به شما ارائه شود. اگر انتخاب کنید که کارت مجازی دریافت کنید، اعتبار کارت شما به صورت فوری در دسترس خواهد بود. در صورتی که به دنبال دریافت مستر کارت فیزیکی هستید، باید حداقل ۱۰ روز کاری صبر کنید تا این کارت به دست شما برسد؛ البته این زمان در طول سال با توجه به تعداد مشتریان هر شرکت متفاوت است.

بعد از دریافت کارت، می‌توانید به سادگی از طریق وب‌سایت‌های مربوطه آن را شارژ کنید. این اقدام از طریق شرکت صادرکننده کارت و همچنین از طریق صرافی‌های مختلف قابل انجام خواهد بود.

چگونه مستر کارت بسازیم؟| آشنایی با انواع مسترکارت و روش ایجاد آن

البته باید در ادامه‌ به آن مدل از مستر کارت‌هایی که از لحاظ مقدار تراکنش و یا مدت اعتبار با هم تفاوت دارند نیز پرداخت. به صورت کلی مسترکارت‌ها به سه مدل تقسیم می‌شوند:

مسترکارت استاندارد

  عموما دوستداران خرید از وب‌سایت‌های خارجی از کارت مستر استاندارد استفاده می‌کنند. این کارت مزایایی همچون داشتن حساب بانکی دائمی، دوره اعتباری دو ساله، امکان شارژ نامحدود و امنیت بالا و نیز همچنین توانایی اتصال به کیف‌پول‌های الکترونیکی، را دارد.

مستر کارت گلد (طلایی)

در انتخاب این نوع کارت در سفرهای خارجی می‌توان از تخفیفات رزرو هتل و اجاره خودرو و سایر پیشنهادات از این قبیل بهره‌مند شد. لازم است بگوییم که این کارت محدودیت‌هایی نیز دارد، مثلاً تعداد تراکنش‌های روزانه بیش از بیست غیر‌ مجاز است و سقف مصرف ماهانه آن می‌تواند شصت هزار دلار باشد.

از دیگر خدمات این کارت می‌توان به این موارد نیز اشاره کرد: دریافت نقدی روزانه تا ۵,۰۰۰ دلار آمریکا از دستگاه‌های خودپرداز، امکان اجاره خودرو، قابلیت اتصال به پی‌پال و پرفکت‌مانی، قابلیت شارژ در فاصله یک تا دو روز یکبار.

مستر کارت پلاتینیوم

در میان مستر کارت‌ها، کارت پلاتینیوم جایگاه ویژه‌‌تری نسبت به بقیه دارد. این کارت بدون محدودیت‌های خاص طراحی شده و تنها هزینه آن نسبت به سایر کارت‌ها بیشتر است. ویژگی‌های آن عبارتند از: قابلیت استفاده در فرودگاه‌های هوایی، امکان استفاده در فروشگاه‌ها با تخفیفات ویژه و قابل توجه، قابلیت استفاده در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها.

بهترین روش دریافت مستر کارت در ایران

راه‌های زیادی برای دریافت مسترکارت وجود دارد که در این بخش می‌خواهیم بهترین و ساده‌ترین آن‌ها را معرفی کنیم. یکی از روش‌های رایج برای اخذ مسترکارت، مراجعه به بانک‌های خصوصی است. البته که گذراندن مراحل این راه نیاز به کاغذبازی‌های بسیاری داشته و پیچیدگی زیادی دارد. برای مثال شما برای اقدام دریافت مسترکارت از بانک‌های خصوصی نیاز به ۵۰ میلیون تومان سپرده بلند مدت دارید! حتی اگر هم شما بتوانید تمام مراحل اخذ کارت را بگذرانید، می‌بایست چندین برابر هزینه کارمزد پرداخت کنید!

در نتیجه روش دریافت مستر کارت از طریق بانک‌های خصوصی اصلا توجیه اقتصادی نداشته و بسیار پرهزینه است.

و اما بهترین روش ساخت مستر کارت استفاده از خدمات ایران پرداخت است؛ زیرا این راه هم هزینه کمتری دارد و هم مراحل ساده‌تری که شما در چند دقیقه می‌توانید آن‌ها را پشت سر بگذارید!

روزی که قصد گرفتن مستر کارت را دارید، ابتدا باید فرم مربوطه را با دقت تکمیل نمایید. این فرم‌ها برای هر شرکت صادرکننده در وب‌سایت مخصوص به آن شرکت در دسترس هستند. سپس، باید نسخه‌ای از کارت ملی، تصویر و پاسپورت خود را به همراه داشته باشید و ارائه دهید.

همچنین، موظف به پرداخت هزینه‌های مربوطه نیز خواهید بود. این هزینه ها بنا بر سیاست های داخلی هر شرکت متفاوت است، اما به صورت کلی نرخ قابل قبولی برای متقاضیان مستر کارت وجود دارد.

زمانی که کارت را دریافت کردید می‌توانید ازطریق وب‌سایت مربوطه به راحتی کارت خود را شارژ کنید.

چگونه مستر کارت بسازیم؟| آشنایی با انواع مسترکارت و روش ایجاد آن

البته به خاطر داشته باشید که ایران پرداخت تمام در تمام این مراحل پشتیبان شماست!

سخن آخر – چطور در ایران مستر کارت بگیریم؟

مستر کارت به ما کمک می‌کند تا در معاملات خارجی آسوده‌تر باشیم. افرادی که در بازار‌های خارج از کشور فعالیت می‌کنند، همواره این ضعف را در خود دارند که نمی‌توانند بدون واسطه از خرید خود لذت ببرند.

مستر کارت این مسئله را حل می‌کند تا ما بتوانیم با حساب شخصی خودمان در تمام بازار‌ها به صورت نامحدود عمل کنیم. یعنی پولی که در این کارت قرار دارد با توجه به نیاز ما در حساب هر فروشگاهی خواهد نشست. و شایان ذکر است که در این میان واسطه‌ای وجود ندارد که ما را با کارمزد‌های خود برنجاند.

مستر کارت چیست؟

مستر ‌کارت (Mastercard) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در انجام تراکنش‌ها و خدمات پرداخت در جهان است. ایرانیان به دلیل وجود برخی محدودیت‌هایی تحریمی برای واریز پول به حساب‌های خارجی دچار مشکل‌اند. مستر کارت این قابلیت را به ما می‌دهد تا با بازار‌های مختلف در خارج از کشور ارتباط داشته باشیم.

چه شرکت صادرکننده‌ای را برای دریافت مستر کارت پیشنهاد می‌کنید؟

با توجه به اهمیت بحث اعتماد به شرکت‌های صادرکننده برای دریافت مستر کارت، باید بگوییم که میزان سالهای کاری و صحت در انجام صدور کارت‌ها اهمیت دارد. ایران پرداخت پیشنهاد ما در زمینه‌ی صدور مستر کارت است. پشتیبانی مستمر، تعرفه‌های معقول، مشتری مداری از ویژگی‌های مثبت این شرکت است.

کدام یک از انواع مستر کارت بهتر و کارآمدتر است؟

مستر کارت‌ها با توجه به نوع نیاز کاربران طراحی شده‌اند. این به آن معناست که ابتدا باید به خود و میزان نیاز‌ در بازار‌های مختلف خارجی توجه کرد. به صورت کلی مستر کارت‌ها توان پاسخ به تمامی محدودیت‌های بوجود آمده را دارد، اما نیاز هر شخص بسته به شرایط آن قابل بررسی و تصمیم‌گیری در این زمینه است.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!