ویزا کارت چیست؟ کاربردهای ویزاکارت در 2023 و آموزش دریافت Visa Card در ایران

در دنیای دیجیتالی و وابسته به اینترنت امروزی، به لطف ظهور کارت‌های پرداخت، تراکنش‌های مالی نسبت به گذشته بسیار یکپارچه و راحت‌تر انجام می‌شوند. یکی از شناخته‌شده‌ترین و پرکاربردترین کارت‌های پرداخت، ویزا کارت است. ویزا کارت یک ابزار مالی همه‌کاره است که افراد و مشاغل را قادر می‌سازد تا خریدهای خود در بسترهای مختلف را به صورت اینترنتی پرداخت کنند، وجوه خود را به آسانی ذخیره کنند و تراکنش‌های مورد نیاز خود را را به صورت ایمن و کارآمد انجام دهند.

کارت‌های پرداخت انقلابی در نحوه انجام تراکنش‌های مالی بشر ایجاد کرده است. تاریخچه این موضوع به اواخر قرن نوزدهم باز می‌گردد، زمانی که از سکه‌های مخصوص و صفحات شارژ برای معاملات در موسسات مالی استفاده می‌شد. با این حال، تا اواسط قرن بیستم بود که مفهوم کارت‌های پرداخت با معرفی کارت‌های Diners Club و American Express مورد توجه قرار گرفت. اوایل دهه 1950، بشر شاهد تولد اولین کارت اعتباری همه منظوره توسط Diners Club بود که راه را برای پذیرش گسترده کارت‌های پرداخت هموار کرد. با گذشت زمان استفاده از این نوع کارت‌ها افزایش یافت و افراد به مرور با ویژگی‌های بسیار گسترده این موضوع و راحتی کار با این نوع کارت‌ها آشنا شدند و استفاده از این ابزار در زمان کمی به محبوبیت زیادی رسید.

ویزا کارت چیست؟

ویزا کارت (Visa Card) در اصل یک کارت و حساب بین‌المللی است که با آن امکان انجام انواع خریدهای درون مرزی و برون مرزی، انتقال پول به سراسر دنیا و خرید به صورت اینترنتی در هر درگاه پرداختی برای هر فرد وجود دارد. این کارت شامل انواع مختلفی مانند کارت‌های اعتباری (Credit Cards)، پیش پرداخت (Prepaid Cards) و نقدی (Debit Cards) است که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و می‌توانند برای انواع مختلفی از افراد مفید و کارآمد باشند.

ویزا کارت

مقر اصلی شرکت ویزا در سانفرانسیسکو آمریکا واقع شده و افراد برای داشتن این نوع کارت‌ها باید با عوامل این شرکت به صورت حضوری یا غیرحضوری در ارتباط باشند. البته ویزا در بیشتر کشورهای جهان دارای دفتر و نمایندگی است.

ویزا کارت‌های فیزیکی

ویزا کارت‌های فیزیکی امکان خرید حضوری و استفاده از این نوع کارت را در سراسر دنیا برای دارندگان آن فراهم می‌کند و این مورد در بسیاری از کشورهای دنیا شناخته شده است. ویزا کارت فیزیکی مانند کارت بانکی عمل می‌کند و نقش یک حساب بین‌المللی برای کاربران را فراهم می‌کند.

این نوع ویزا کارت به حساب بانکی شما متصل بوده و می‌توانید علاوه بر خرید از فروشگاه‌های مختلف، از عابر بانک‌هایی که از این نوع کار‌ت‌ها پشتیبانی می‌کنند وجه نقد دریافت کنید و تراکنش‌های بانکی خود را انجام دهید. این مورد گزینه مناسبی برای افرادی است که تمایلی به حمل پول نقد زیاد در سفرهای خارجی خود ندارند.

ویزا کارت‌های مجازی

ویزا کارت‌های مجازی نوعی دیگری از ویزاکارت‌های در دسترس برای افراد است. در این نوع، کارتی به صورت فیزیکی در دسترس افراد نمی‌باشد بلکه این نوع حساب‌ها به صورت مجازی بوده و فقط شامل اطلاعات مورد نیاز برای خرید از سایت‌ها و محصولات به صورت غیر حضوری و اینترنتی است. با توجه به عدم وجود فیزیکی این نوع کارت‌ها، هزینه صدور آنان نسبت به همتایان فیزیکی کمتر بوده و در مدت زمان کمتری برای متقاضیان صادر و آماده می‌شود.

ویزا کارت‌های مجازی شامل اطلاعاتی مانند شماره 16 رقمی روی ویزا کارت، تاریخ انقضا، CVV2 مخصوص هر کارت است که خرید از سایت‌های بین‌المللی برای کاربران را آسان می‌کند.

ویزا کارت برای ایرانیان

تا به اینجای مقاله با امکانات و مزایای بسیار جذاب و کاربردی ویزا کارت آشنا شده‌اید. اما باید بدانید به دلیل تحریم‌های بین‌المللی علیه ایرانیان و سیستم بانکی کشورمان، امکان ثبت نام و همچنین استفاده از ویزا کارت در ایران و برای شهروندان ایرانی وجود ندارد! اما بازهم راه‌هایی وجود دارد تا ایرانیان از این سیستم جذاب و کارآمد استفاده کنند.

ویزاکارت برای ایرانیان

برای داشتن ویزا کارت اختصاصی، شما نیاز به داشتن یک پلتفرم واسطه مطمئن و معتبر دارید تا با پرداخت ریال، حساب مخصوص به خود را ایجاد کنید و به راحتی بتوانید نسبت به واریز و برداشت به ویزا کارت خود اقدام نمایید. شما عزیزان می‌توانید با استفاده از خدمات مربوط به ویزا کارت ایران پرداخت، تجربه‌ای ایمن و مطلوب را در استفاده از ویزا کارت‌های مختلف داشته باشید.

ایران پرداخت در مورد خرید ویزا کارت از پلتفرم‌های نامعتبر به شما هشدار می‌دهد. استفاده و واریز وجه در سایت‌های ناامن می‌تواند به از دست رفتن سرمایه و اطلاعات شخصی شما منجر شود. لطفا در انتخاب پلتفرم مورد نظر برای تهیه ویزا کارت هوشیار باشید.

با داشتن یک ویزا کارت شما می‌توانید به سادگی مانند یک شهروند خارجی و بدون هیچ تحریم و یا محدودیت خاصی از فروشگاه‌های مختلف در سراسر دنیا خرید کنید و یا خدمات و محصولاتی که به صورت آنلاین در سایت‌ها و پلتفرم‌های مختلف در دسترس است را خریداری کنید. برخی دیگر از امکانات ویزا کارت عبارت است از:

  • خرید ارزهای دیجیتال با ویزا کارت: با داشتن یک ویزا کارت شما می‌توانید طیف وسیعی از ارزهای محبوب مانند بیت کوین، اتریوم، تتر و… را از سایت‌ها و یا صرافی‌های خارجی به صورت کاملا ایمن و معتبر خریداری کنید و آن را به کیف پول‌های شخصی خود انتقال دهید.
خرید ارزهای دیجیتال با ویزا کارت
  • انتقال پول بین کشورها: یکی از امکانات بسیار مهم و کارآمد ویزا کارت، امکان انجام انتقال‌های بین‌المللی است. با توجه به تحریم بودن کشور عزیزمان و عدم دسترسی به حساب‌های بین‌المللی برای ایرانیان، استفاده از یک ویزا کارت برای انتقال و جابه‌جایی پول برای افراد و یا شرکت‌های مختلف در کشورهای دیگر می‌تواند گزینه‌ای مناسب و ایمن باشد.
  • استفاده از ویزا کارت در سفرهای خارجی: حمل حجم زیادی از پول نقد در سفرهای خارجی همواره خطراتی را به همراه دارد و ممکن است برای بسیاری از افراد دشوار و غیرممکن باشد. ویزا کارت اینجا هم به کمک شما می‌آید. شما می‌توانید با داشتن یک ویزا کارت مبلغ مورد نظر خود را به حساب مخصوص خود واریز کرده و در سفرهای خارجی خود در نهایت امنیت از آن استفاده کنید و نگرانی بابت این مورد نداشته باشید.
  • خرید اکانت سایت‌های خارجی با ویزا کارت: تهیه اکانت‌ها و یا خدماتی که در سایت‌های خارجی به فروش می‌رسند نیاز به یک حساب بین‌‌المللی برای پرداخت دارد. شما می‌توانید با داشتن یک ویزا کارت محصولات و یا خدمات سایت‌های خارجی را بدون نیاز به واسطه تهیه کنید.

آیا امکان استفاده از ویزا کارت در ایران وجود دارد؟

تصور کنید شما محدودیت‌های موجود برای دریافت ویزا کارت به‌عنوان یک شهروند ایرانی را گذرانده‌اید و هم اکنون یکی از انواع ویزا کارت‌ها را دراختیار دارید. اما ممکن است این سوال برای افراد به وجود بیاید که آیا امکان استفاده از ویزا کارت فیزیکی و یا مجازی برای خرید از فروشگاه‌های واقع در داخل ایران و یا انجام خریدهای اینترنتی از سایت‌های ایرانی با استفاده از ویزا کارت وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که با توجه به تحریم‌های بین‌المللی و همچنین در دسترس نبودن ویزا کارت برای ایرانیان، امکان استفاده از این نوع کارت‌ها در داخل ایران و خرید محصولات یا خدمات از سایت‌های ایرانی وجود ندارد و صاحبان کسب و کارهای مختلف نمی‌توانند پذیرای این نوع کارت‌ها باشند. اما این موضوع از جذابیت و فایده‌های بی‌شمار ویزا کارت کم نمی‌کند و هم اکنون پس از گذشت سال‌های طولانی، ویزا کارت همچنان روشی محبوب برای پرداخت‌های بین‌المللی در سراسر دنیا است.

انواع ویزا کارت

انواع مختلفی از ویزا کارت‌ها وجود دارند که هر کدام از آنان برای طیف مشخصی از افراد ساخته شده تا بتوانند به خوبی نیازهای خود را برآورده کنند و گزینه‌های مناسبی برای انتخاب داشته باشند و امکان استفاده حداکثری از یک نوع ویزا کارت برای فرد فراهم باشد. در این بخش به توضیح انواع مختلف ویزا کارت خواهیم پرداخت.

ویزا کارت‌های اعتباری (Visa Credit Cards)

یکی از محبوب‌ترین و پر استفاده‌ترین انواع ویزا کارت، ویزا کارت اعتباری (Visa Credit Cards) است. مهم‌ترین پیش نیاز برای داشتن این نوع ویزا کارت، داشتن گردش مالی مناسب و سابقه فعالیت است که باید از سوی یک موسسه مالی و یا بانک معتبر تایید شود تا شما بتوانید این نوع ویزا کارت را داشته باشید.

یکی از ویژگی‌های جذاب این نوع ویزا کارت، امکان استفاده بیش‌تر از حد موجودی واقعی است! این موضوع بدین معنی است که شما می‌توانید بیشتر از موجودی کارت خود به خرید بپردازید و در موعد مشخصی این مقدار را به علاوه هزینه کارمزد پرداخت کنید. این امکان شبیه به یک وام آنی است که گردش حساب و سابقه فعالیت شما ضامن آن می‌باشد. طبیعی است هرچه موعد پرداخت مبلغ استفاده شده توسط کاربر بیشتر باشد، میزان کارمزد و سودی که فرد باید پرداخت کند بیشتر می‌شود.

این نوع ویزا کارت‌ها شامل طیف وسیعی هستند که شامل ویزا کارت گلد، کلاسیک، پلاتینیوم، گلد بیزینس، ورلد الیت، اینفینیتی و ویزا کارت‌های بدون نام است.

  • ویزا کارت گلد: این نوع ویزا کارت مجموعه کاملی از امکانات را در اختیار شما قرار می‌دهد. امکان برداشت از خودپردازهای مختلف، شارژ به دفعات نامحدود، انتقال وجه، پرداخت‌های اینترنتی، اتصال به انواع کیف پول‌ها، استفاده از اپلیکیشن مخصوص ویزا، دریافت کارت فیزیکی در صورت تمایل، ارسال حواله‌های بین‌المللی، بدون نیاز به پرداخت مالیات، اعتبار سه ساله و… جزو امکانات و ویژگی‌های این نوع ویزا کارت هستند.
  • ویزا کارت کلاسیک: ویزا کارت کلاسیک بیشتر برای افرادی طراحی شده که استفاده کمتری از این نوع کارت‌ها دارند و حجم تراکنش‌های آنان پایین‌تر است. این نوع ویزا کارت اعتباری 2 ساله دارد و سقف شارژ آن به میزان 80 هزار دلار در سال است. قابلیت برداشت 500 یورو در روز به صورت فیزیکی از خودپردازها، دریافت وام، استفاده از اپلیکیشن مخصوص و… بخشی از خدمات این نوع ویزا کارت برای دارندگان آن است.
  • ویزا کارت پلاتینیوم: در بین انواع مختلف ویزا کارت، پلاتینیوم بهترین نوع از لحاظ خدمات و امکانات است. این نوع کارت‌ها دارای سقف واریز و برداشت نامحدود، امکان اتصال به انواع حساب‌ها، انواع بیمه برای فرد دارنده کارت، خرید اینترنتی، خریدهای آفلاین، قابلیت اجاره خودرو در کشورهای مختلف با پشتوانه گردش حساب، استفاده از اینترنت بانک، ارسال انواع حواله‌های نقدی به سراسر دنیا و… هستند. ویزا کارت پلاتینیوم به دلیل هزینه‌های نسبتا بالا برای صدور نسبت به سایر ویزا کارت‌ها معمولا برای افرادی که حجم بالایی دارایی دارند و تراکنش‌های متعدد انجام می‌دهند مناسب است.
  • ویزا کارت گلد بیزینس: گلد بیزینس یکی دیگر از انواع ویزا کارت‌ها است. این نوع کارت برای افرادی مناسب است که تجارت بین‌المللی دارند و سفرهای خارجی زیادی انجام می‌دهند. این نوع کارت‌ها محدودیتی برای واریز و برداشت ندارند و می‌توان از طریق صرافی‌ها در کشورهای مختلف آن را شارژ کرد.
  • ویزا کارت ورلد الیت: این نوع ویزا کارت عملکردی شبیه به ویزا کارت گلد بیزینس دارد اما در سطحی بالاتر از این گلد بیزینس قرار می‌گیرد. ورلد الیت اعتباری 3 ساله دارد و با توجه به نداشتن سقف واریز و برداشت گزینه مناسبی برای افراد متمول و دارای گردش حساب بالا است. همچنین این کارت دارای CCV2 و CHIP جهت امنیت حداکثری در تراکنش‌های مختلف است.
  • ویزا کارت‌های بدون نام: این نوع ویزا کارت‌ها برای افراد در سفرهای خارجی کوتاه مناسب است و با ارائه پاسپورت برای متقاضیان صادر می‌شود. مدت زمان صدور این نوع کارت برای متقاضیان 48 ساعت کاری است و با این نوع کارت امکان خرید از خودپرداز در کشورهای مختلف وجود دارد. این نوع کارت قابل شارژ نیست.
انواع ویزا کارت

ویزا کارت‌های نقدی (Visa debit cards)

تصور کنید با در دست داشتن کارت بانکی خود می‌توانید به کشورهای دیگر سفر کرده و بدون نیاز به تبدیل به ارز اصلی کشور مقصد به خرید بپردازید! شما نیاز به یک ویزا کارت نقدی دارید. کارت‌های نقدی ویزا نقش کارت‌های بانکی را ایفا می‌کنند و قابلیت متصل شدن به انواع حساب‌ها را دارند. استفاده اصلی این نوع ویزا کارت‌ها برای انجام فعالیت‌ها و خریدهای روزمره هستند و گزینه مناسبی برای این موارد به‌شمار می‌رود.

اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که در این نوع ویزا کارت امکان برداشت بیشتر از موجودی مانند ویزا کارت‌های اعتباری وجود ندارد و هر فرد می‌تواند فقط به اندازه موجودی خود هزینه کند. علاوه بر این موضوع امکان استفاده از این نوع ویزا کارت در هر نقطه از دنیا که پذیرنده ویزا کارت باشد وجود دارد.

ویزا کارت‌های پیش پرداخت (Visa prepaid)

ویزا کارت‌های پیش پرداخت یا Visa prepaid، در واقع نوعی دیگر از ویزا کارت‌های نقدی هستند. تفاوت اصلی این نوع ویزا کارت‌ها با ویزا کارت‌های نقدی، عدم امکان متصل شدن به یک حساب مشخص است. یعنی فرد باید قبل از استفاده کارت خود را به میزان موجودی مشخصی شارژ نماید و امکان واریز به حساب توسط فرد دیگری وجود ندارد.

این نوع ویزا کارت‌ها به دو دسته قابل شارژ و غیرقابل شارژ تقسیم می‌شوند. ویزا کارت‌های قابل شارژ Reloadable و غیر قابل شارژ Gift Card نامیده می‌شوند.

آموزش گرفتن ویزا کارت در ایران

برای داشتن یک ویزا کارت در ایران باید از طریق یک واسطه اقدام کنید تا ویزا کارت مورد نظر را به دست شما برساند. باید توجه داشته باشید که همه واسطه‌های موجود مطمئن و معتبر نبوده و باید از طریق بستری مطمئن اقدام به دریافت ویزا کارت کنید. یکی از دلایل اهمیت اعتبار واسطه این موضوع است که شما برای شارژ و یا نقد کردن ویزا کارت خود نیز باید از طریق واسطه‌های موجود اقدام کنید.

ایران پرداخت پلتفرمی مطمئن جهت دریافت ویزا کارت در ایران بوده و افراد می‌توانند با ثبت نام و احراز هویت نسبت به دریافت انواع ویزا کارت‌ها بدون نیاز به داشتن حساب خارجی اقدام کنند. کافی است درخواست خود را ثبت کنید و با پرداخت ریال رایج و بدون نیاز به پرداخت دلار ویزا کارت مورد نظر خود را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت کنید.

معایب ویزا کارت

هر پلتفرمی در کنار داشتن مزایا و سطح خدمات بسیار مناسب برای کاربران خود ممکن است در مواردی دچار نقص باشد و یا در برخی حوزه‌ها نتواند رضایت کامل کاربران را جلب کند. در اینجا به توضیح برخی از معایب ویزا کارت خواهیم پرداخت.

کارمزد‌ها و هزینه‌ها: استفاده از ویزا کارت ممکن است با کارمزد‌های مختلف همراه باشد که گاهی میزان آن بسیار زیاد می‌شود. این موارد می‌توانند شامل کارمزد صدور، کارمزد تراکنش، کارمزد برداشت از دستگاه‌های خودپرداز، و حتی کارمزد‌های مخفی و ناخواسته باشند که در برخی موارد کاربران از آن بی اطلاع هستند.

احتمال سرقت اطلاعات و افشای آنان: با توجه به رشد تکنولوژی، اطلاعات کارت مانند شماره کارت، تاریخ انقضا و رمز دسترسی، ممکن است در معاملات آنلاین یا در دستگاه‌های خواننده کارت‌ها توسط جرایم سایبری سرقت شوند. در برخی موارد استفاده از ویزا کارت ممکن است موجب افشای اطلاعات شخصی شما شود به خصوص اگر در جاهای عمومی یا غیرامن تراکنش‌های خود را انجام دهید.

معایب ویزاکارت

وابستگی به سیستم‌های مالی: استفاده از ویزا کارت به معنی وابستگی به سیستم‌های مالی است. در صورتی که سیستم مالی با مشکلی روبرو شود، ممکن است بر دارایی شما نیز تأثیر بگذارد. یکی دیگر از معایب در این مورد، متمرکز بودن سیستم مالی است که ویزا از آن استفاده می‌کند. این مورد درحالی است که امروزه روش‌های متعددی مانند پرداخت با ارزهای دیجیتال در دسترس کاربران است که می‌توان بدون نیاز به احراز هویت افراد، تراکنش‌های مطمئن و امنی در بستر بلاکچین انجام داد.

احتمال تحریم‌: برخی کشورها مانند ایران ممکن است به دلایل سیاسی یا اقتصادی به انجام تراکنش‌های مالی با کشورهای خاص محدودیت‌هایی اعمال کنند، که می‌تواند استفاده از ویزا کارت را محدود کند.

لازم به ذکر است که همچنان ویزا کارت از مزایای بسیاری نیز برخوردار است، از جمله راحتی و سرعت در انجام تراکنش‌ها، امکان خرید آنلاین، پذیرش گسترده در سراسر جهان و…

سخن پایانی

در این مطلب همه موارد مهم در مورد ویزا کارت، مزایا و معایب، انواع ویزا کارت، کاربردها در ایران و… برای شما عزیزان مورد بررسی قرار گرفت تا از این پلتفرم مفید و بین‌المللی آگاهی کاملی داشته باشید.

در عصری که تراکنش‌های مالی به میزان قابل توجهی به صورت دیجیتالی انجام می‌شود، ویزا کارت‌ها به‌عنوان یک ابزار ضروری برای افراد و مشاغل با اشکال متعدد و ویژگی‌های مناسب برای همه افراد به‌وجود آمده‌اند. مقبولیت جهانی، ویژگی‌های امنیتی و مزایای قابل توجه، ویزا کارت را به گزینه‌ای بسیار مناسب برای معاملات روزمره، سفر و خرید آنلاین تبدیل کرده است. تعهد ویزا به حفظ اطلاعات کاربران و نوآوری دائمی آن در پاسخ به پیشرفت‌های فناوری، تضمین می‌کند که ویزا کارت ابزاری مناسب در تقویت آزادی مالی و تقویت اتصال جهانی در سال‌های آینده باقی می‌ماند.

آیا ویزا کارت در تمام جهان قابل استفاده است؟

به غیر از چندین کشور که شامل تحریم‌های بین‌المللی هستند، ویزا کارت در همه جهان قابل استفاده می‌باشد.

آیا محدودیت‌هایی در تراکنش‌های ویزا کارت وجود دارد؟

بله، هر ویزا کارت ممکن است محدودیت‌هایی برای مبالغ تراکنش داشته باشد که توسط بانک یا صادرکننده کارت تعیین می‌شود.

آیا امکان پیگیری تراکنش‌های ویزا کارت وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید تراکنش‌های خود را از طریق بانک یا پلتفرم آنلاین مشاهده کنید و نسبت به پیگیری تراکنش‌های انجام شده اقدام کنید.

چگونه در ایران ویزا کارت بگیریم؟

شما می‌توانید با استفاده از پلتفرم ایران پرداخت نسبت به دریافت انواع ویزا کارت در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام کنید.

چه تفاوتی بین ویزا کارت اعتباری و ویزا کارت پیش‌پرداخت وجود دارد؟

ویزا کارت اعتباری به شما این امکان را می‌دهد تا به میزان سقف اعتبار مشخص شده خرید کنید و پس از مدتی مبلغ را تسویه کنید. از طرف دیگر، ویزا کارت پیش‌پرداخت مبلغی خاص را که از پیش واریز کرده‌اید، به عنوان موجودی شما نگه می‌دارد و می‌توانید از آن برای خریدها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!