روش های واریز پول به فارکس | آسان ترین روش‌های انتقال پول به بروکر برای ایرانیان

روش های واریز پول به فارکس | چگونه مبالغ خود را به حساب متاتریدر خود انتقال دهیم؟

برای آغاز کار معامله‌گری در بازارهای مالی اولین قدم پس از پیمایش آموزش معامله‌گری در فارکس، داشتن مقداری سرمایه اولیه برای انجام معاملات در بازارهای مالی است. در بازار فارکس روش‌های گوناگونی برای واریز و برداشت پول و انجام معاملات وجود دارد که نحوه انجام آن به روش‌هایی که بروکرهای فارکس از آنها پشتیبانی می‌کند، بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم به تمامی روش‌های واریز پول در فارکس بپردازیم و به شما بگوییم که کدام روش‌ها مناسب واریز وجه در فارکس برای ایرانیان است؟

نحوه واریز پول در فارکس

برای انجام معاملات در بازار فارکس، پس از ساختن یک حساب معاملاتی در بروکرهای فارکس، معامله‌گران باید برای شارژ حساب خود اقدام به واریز وجه در حساب خود نمایند. روش‌های بسیاری توسط بروکرهای فارکس ارائه شده که در ادامه به معرفی بهترین روشهای واریز پول در فارکس می‌پردازیم.

واریز ریالی در فارکس

واریز ریالی در فارکس یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای تریدرهای ایرانی است که می‌تواند برای معامله‌گران تازه‌کار بسیار مناسب باشد. این مدل از واریز وجه در بازار فارکس به دو صورت توسط بروکرهای فارکس ارائه می‌شود:

۱- واریز ریالی در فارکس بصورت مستقیم

در این روش معامله‌گران می‌توانند بصورت مستقیم و بدون استفاده از واسطه، واریزهای خود را توسط روش‌های درگاه پرداخت و یا کارت به کارت در بروکرهای فارکس انجام دهند. سرعت انتقال در این روش مناسب بوده و میزان کارمزد نیز باتوجه به بروکر ممکن است متغیر باشد که معمولا در نرخ تبدیل ارز محاسبه می‌شود. تعداد کمی از بروکرهای فارکس این روش را برای انجام عملیات واریز ارائه می‌دهند.

بسیاری از بروکرهای فارکس این روش را بصورت مستقیم ارائه نمی‌دهند و کاربران ایرانی می‌توانند توسط ارتباط با پشتیبانی این بروکرها، اقدام به واریز وجوه خود به‌صورت ریالی نمایند.

۲- واریز ریالی در فارکس با استفاده از صرافی‌های واسط

شرکت‌ها یا صرافی‌های واسطه می‌توانند کمک حال معامله‌گران برای واریز وجه در بازار فارکس باشند. یکی از بهترین گزینه‌ها، وبسایت ایران پرداخت است که معامله‌گران را در واریز وجه به‌صورت ریالی یاری می‌دهد. با استفاده از این وبسایت می‌توانید بدون دردسر و اتلاف وقت، واریزی‌های خود را در بروکرهای فارکس انجام دهید.

برای این کار ابتدا با ثبت نام در وبسایت ایران پرداخت یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. سپس با انجام عملیات احراز هویت در وب‌سایت، اقدام به واریز وجه در حساب کاربری خود کنید. پس از واریز وجه مورد نیاز، می‌توانید با انتخاب مبلغ، نام بروکر و مشخصات حساب خود در بروکر، اقدام به واریز وجه در حساب بروکر خود نمایید.

واریز پول در فارکس با ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال روش‌های واریز پول در بازارهای مالی را دگرگون کرد. این روش با آسودگی، سرعت و کارایی بسیار بالا توانست جای خود را در بین روش‌های گوناگون واریز پول در فارکس باز کند. واریز پول توسط ارزهای دیجیتال در فارکس نیز یکی از روش‌های منتخب ایرانیان برای واریز وجه به حساب‌های فارکسی خود است. امروزه بسیاری از بروکرهای فارکس از این روش برای واریز وجه کاربران خود استفاده می‌کنند. از ارزهای متداول برای این کار می‌توان به بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و تتر اشاره کرد.

واریز پول در فارکس با ارزهای دیجیتال

برای انجام این کار معامله‌گران ابتدا باید در یکی از صرافی‌های ارزدیجیتال ثبت نام کنند. سپس با انجام عملیات احراز هویت در آن صرافی، اقدام به واریز وجه در حساب کاربری خود در صرافی نمایند. سپس باید ارز دیجیتال مناسب برای واریز وجه در حساب بروکر خود را خریداری نمایند.

پس از خرید ارز دیجیتال مناسب، معامله‌گران با مراجعه به پنل کاربری خود در بروکر و انتخاب روش واریز با ارزهای دیجیتال یا کریپتو و انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر (که در صرافی خریداری شده) آدرس ولت بروکر خود را دریافت کرده و سپس با واریز مبلغ مورد نظر، حساب خود را در بروکر شارژ نمایند.

واریز پول به متاتریدر توسط کیف پول های الکترونیک

کیف‌پول‌های الکترونیکی یکی از خدمات بسیار مهم است که توسط وب‌سایت‌های مالی ارائه شده‌اند. در این کیف‌پول‌ها کاربران می‌توانند مبالغ خود را به‌صورت ارزهای جهانی نگه‌داری نمایند و یا با آن‌ها پرداخت‌های خود را انجام دهند. یکی از راه‌های معروف و قدیمی در بروکرهای فارکس، استفاده از کیف‌پول‌های الکترونیکی است که بسیاری از ایرانیان از این روش برای واریزهای خود در حساب متاتریدر استفاده می‌کنند. در این روش معامله‌گران می‌توانند با شارژ کیف‌پول الکترونیک خود اقدام به واریز در حساب بروکر خود نمایند. از معروف‌ترین این کیف‌پول‌ها می‌توان به وبمانی و پرفکت مانی اشاره کرد.

واریز پول به متاتریدر توسط کیف پول های الکترونیک

برای انجام عملیات واریز در فارکس به این روش ابتدا نیاز است کاربران در یکی از وبسایت‌های وبمانی یا پرفکت مانی ثبت‌نام کنند. پس از تکمیل عملیات ثبت‌نام، کاربران باید برای برداشت محدودیت در حساب‌های خود در این کیف‌پول‌های الکترونیک، عملیات احراز هویت را انجام نمایند.

سپس برای شارژ کیف‌پول خود، کاربران باید از وبسایت‌های واسطه استفاده نمایند. یکی از بهترین گزینه‌ها برای شارژ کیف‌پول‌های الکترونیکی وب‌سایت ایران پرداخت است که با افتتاح حساب در این وب‌سایت، کاربران می‌توانند حساب خود را در این کیف‌پول‌ها شارژ نمایند.

پس از شارژ کیف‌پول خود می‌توانید با ورود به بخش واریز توسط وبمانی یا پرفکت مانی در حساب کاربری خود در بروکر، شماره کیف‌پول بروکر را در یکی از این کیف‌پول‌های الکترونیکی یافته و سپس وجوه خود را توسط این روش به حساب بروکر خود واریز نمایند.

معرفی دیگر روش‌های واریز وجه در فارکس

در ادامه به معرفی سایر روش‌های واریز وجه در فارکس که مناسب ایرانیان نیستند، خواهیم پرداخت.

واریز وجه در فارکس با کارت‌های بانکی

یکی از متداول‌ترین روش‌های واریز وجه در بروکرهای فارکس، استفاده از کارت‌های بانکی است. در این روش معامله‌گران می‌توانند با استفاده از یکی از کارت‌های بانکی خود اقدام به واریز وجه در حساب بروکر خود نمانید. توجه داشته باشید این روش مناسب ایرانیان نبوده و تنها برای معامله‌گرانی که در بانک‌های خارجی حساب دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

واریز پول توسط ویزا کارت و مستر کارت

استفاده از ویزا کارت و مستر کارت نیز از روش‌های مورد استفاده توسط معامله‌گران فارکس است. در این روش تنها کاربرانی که دارای ویزا کارت و یا مستر کارت هستند، می‌توانند با مبالغ خود در این موسسات مالی، اقدام به واریز پول در فارکس نمایند.

واریز وجه در فارکس با استفاده از وبسایت های پرداختی

وبسایت‌های پرداختی مانند وبسایت‌های ارائه دهنده کیف‌پول‌های الکترونیکی، شرکت‌هایی هستند که کاربران را برای واریز و برداشت در وبسایت‌های گوناگون یاری می‌دهند. از کاربردهای اصلی این وبسایت‌ها برای تردیدرهای فارکس، واریز پول در بروکرهای فارکس است. از معروف‌ترین این موسسات می‌توان به پی پل، نتلر، پایر، پایونیر، یومانی، اسکریل و سایر موسسات مالی پرداختی اشاره کرد. این روش نیز در وبسایت ایران پرداخت برای کاربران ایرانی فراهم شده است اما پیشنهاد ما استفاده از روش‌های شارژ مستقیم است که پیش از این مطرح شد.

چکیده مقاله روش های واریز پول به فارکس

روش‌های واریز پول در فارکس یکی از دغدغه‌های مهم تریدرها در این بازار به شمار می‌رود. در این مقاله به روش‌های گوناگون برای واریز وجوه در فارکس اشاره شد. بسیاری از بروکرهایی که به ایرانیان خدمات ارائه می‌دهند، روش‌های واریز مناسب برای ایرانیان را به کاربران خود ارائه می‌دهند. یکی از روش‌های مناسب برای ایرانیان استفاده از خدمات وبسایت ایران پرداخت برای واریز پول در بروکرهای فارکس است که می‌تواند این دغدغه‌ معامله‌گران را به بهترین نحو ممکن پاسخ دهد.

در پایان توجه داشته باشید در برخی از بروکرهای فارکس، کاربران تنها باید با همان روشی که برای واریز وجوه خود استفاده می‌کنند، اقدام به برداشت وجه نمایند و بروکرها به کاربران اجازه برداشت وجه به تمامی روش‌های ارائه شده را نمی‌دهند.

سوالات متداول مقاله نحوه واریز پول به فارکس

فارکس چیست؟

فارکس (Forex) یک بازار ارزهای بین المللی است که در آن معامله‌گران بصورت مستقیم می‌توانند اقدام به خرید و فروش ارزهای مختلف کنند.

روش‌های واریز پول در بازار فارکس برای ایرانیان چیست؟

روش‌های واریز پول در فارکس برای ایرانیان عبارت‌اند از:
۱- واریز به‌صورت ریالی مستقیم
۲- واریز ریالی با استفاده از وبسایت‌های واسط مانند ایران پرداخت
۳- واریز توسط ارزهای دیجیتال
۴- واریز پول در فارکس با استفاده از کیف‌پول‌های الکترونیک

آیا می‌توان به‌صورت مستقیم واریز ریالی در فارکس انجام داد؟

بله
برخی از بروکرهای فارکس در روش‌های واریز خود، روش واریز ریالی به‌صورت مستقیم را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که در آن صورت کاربران می‌توانند از طریق واریز کارت‌به‌کارت یا متصل شدن به درگاه پرداخت اقدام به واریز مبالغ خود به حساب بروکر خود نمایند.

منظور از واریز ریالی با استفاده از وبسایت‌های واسطه چیست؟

برخی از موسسات مالی، می‌توانند عملیات واریز وجوه را در حساب بروکرهای فارکس انجام دهند. برای این کار لازم است ابتدا در این وبسایت‌ها ثبت‌نام کرده و سپس با وارد کردن مشخصات حساب کاربری خود در این وبسایت‌ها، اقدام به واریز وجوه خود نمایید.
یکی از بهترین این وبسایت‌ها، وبسایت ایران پرداخت است که می‌تواند بدون وجود مشکلی برای کاربران، خدمات واریز وجه را در بروکرهای فارکس ارائه دهد.

آیا واریز در فارکس با استفاده از ارزهای دیجیتال ممکن است؟

بله
بسیاری از بروکرهای فارکس، امکان واریز توسط ارزهای دیجیتال را به کاربران خود می‌دهند.

آیا برای واریز وجه در فارکس باید کارمزد پرداخت کرد؟

بصورت مستقیم نیازی به پرداخت کارمزد در بسیاری از بروکرهای فارکس برای عملیات واریز وجود ندارد اما انتقال وجه توسط روش‌های متفاوت مانند انتقالات ارزهای دیجیتال ممکن است خودشان کارمزدی بابت انتقال از کاربران دریافت نمایند.

میزان کارمزد دریافتی برای واریز پول در فارکس چه مقدار است؟

میزان کارمزد دریافتی برای واریز پول در فارکس متغیر بوده و مقدار کارمزدها به روش انتخاب شده برای واریز مرتبط خواهد بود.

چگونه می‌توانم مطمئن شوم که واریز وجوه به بروکرهای فارکس با موفقیت انجام شده است؟

معامله‌گران می‌توانند با بررسی میزان مبلغ حساب بروکر خود، از موفقیت واریز وجوه خود اطمینان حاصل نمایند.

آیا هر نوع ارزی را می‌توان برای واریز پول در فارکس استفاده کرد؟

خیر
هرکدام از بروکرهای فارکس ممکن است از یک یا چند ارز برای واریز پشتیبانی کنند و این مورد باتوجه به بروکر متغیر خواهد بود.

آیا برای واریز وجه در فارکس نیاز به احراز هویت داریم؟

بله
در بسیاری از بروکرهای فارکس برای واریز وجه و انجام معاملات باید احراز هویت خود را در بروکر بصورت کامل انجام داده باشید.

آیا محدودیتی در تعداد واریزها در فارکس وجود دارد؟

خیر
معامله‌گران می‌توانند بدون محدودیت، واریزهای بسیار زیادی در بروکر فارکس داشته باشند.

آیا محدودیتی در مبلغ واریزها در فارکس وجود دارد؟

بله
در برخی از بروکرهای فارکس برای میزان مبالغ واریزی حداقلی قرار داده شده است و معامله‌گران برای واریز وجوه در این بروکرها باید مبلغی بیش از حداقل میزان واریز در این بروکرها، واریز نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!