نحوه برداشت از فارکس | آموزش نحوه برداشت از متاتریدر

نحوه برداشت از فارکس | آموزش نحوه برداشت از متاتریدر

یکی از اصلی‌ترین دغدغه کاربران و معامله‌گران ایرانی در بازار فارکس، نحوه برداشت پول از فارکس است. در بسیاری از بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می‌دهند، برخی از روش‌های برداشت وجه دارای کارمزد است. در این مقاله تمامی روش‌های برداشت از فارکس را به شما ارائه می‌دهیم و در نهایت به سوال “بهترین روش برداشت پول از فارکس برای ایرانیان چیست؟” را پاسخ می‌دهیم.

نحوه برداشت از فارکس و متاتریدر

پس از اینکه تریدرها معاملات خود را با موفقیت در بازار فارکس به پایان رساندند، برای دریافت سود و برداشت از متاتریدر، روش‌های گوناگونی در برابر آنها قرار می‌گیرد اما آیا تمامی این روش‌ها برای آنان مناسب هستند؟ آیا کارمزدی از آنها برای برداشت از طریق روش‌های گوناگون در بروکرهای فارکس دریافت می‌شود؟ در ادامه به روش‌های برداشتی که مناسب ایرانیان هستند، خواهیم پرداخت و این سوالات را پاسخ خواهیم داد.

برداشت ریالی در فارکس

یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های برداشت از بروکرهای فارکس، برداشت به روش ریالی است که می‌تواند نیازهای بسیاری از کاربران را در خصوص برداشت برطرف سازد. در ادامه به انواع روش‌های برداشت از فارکس و متاتریدر بصورت ریالی را برای شما شرح می‌دهیم:

۱- برداشت از فارکس بصورت ریالی مستقیم

توسط این روش معامله‌گران می‌توانند بصورت مستقیم سودهای خود را به صورت ریالی با استفاده از شماره شبا یا فرایند کارت به کارت از بروکر خود دریافت کنند. کارمزد برداشت در این روش باتوجه به بروکر ممکن است متغیر باشد که معمولا در نرخ تبدیل ارز محاسبه می‌شود.

برداشت از فارکس بصورت ریالی مستقیم

در بسیاری از بروکرهای فارکس این روش بصورت مستقیم در وبسایت بروکر ارائه نمی‌شود و کاربرانی که می‌خواهند از این روش برای برداشت مبالغ خود از بروکر استفاده نمایند می‌توانند توسط ارتباط با پشتیبانی این بروکرها، اقدام به برداشت وجوه خود به صورت ریالی نمایند.

۲- برداشت از فارکس بصورت ریالی و با استفاده از صرافی‌های واسط

موسسات یا صرافی‌های واسطه می‌توانند در برداشت از فارکس بصورت ریالی کمک حال معامله‌گران باشند. معامله‌گران می‌توانند با ثبت‌نام و احراز هویت در این موسسات، اقدام به برداشت پول خود از فارکس و متاتریدر نمایند. در این بین یکی از بهترین موسسات واسطه، وبسایت ایران پرداخت است که می‌تواند بدون معطلی و با کارمزدی مناسب، خدمات برداشتی معامله‌گران را از بروکرها در کنار دیگر خدمات خود ارائه دهد.

در این جهت معامله‌گران می‌توانند با ثبت‌نام در وبسایت ایران پرداخت، برای ایجاد یک حساب کاربری اقدام نمایند. سپس می‌توانند پس از انجام کامل پروسه احراز هویت در وبسایت، اقدام به برداشت سپرده‌های خود از بروکرهای فارکس نمایند.

برداشت از فارکس با ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از روش‌های برداشت از فارکس، استفاده از ارزهای دیجیتال است. در این روش معامله‌گران می‌توانند مبالغ خود را توسط ارزهای دیجیتالی همچون بیت‌کوین، تتر و سایر رمزارزها باتوجه به روش‌های ارائه‌شده توسط بروکر برداشت کنند. از مزایای این روش می‌توان به راحتی و همچنین سرعت اشاره کرد. در این روش کارمزد انتقال به میزان برداشت شما بستگی دارد.

برداشت از فارکس با ارزهای دیجیتال

جهت برداشت از فارکس توسط ارزهای دیجیتال تنها کافیست یک ولت ارز دیجیتال داشته باشید (مهم نیست این ولت مربوط به صرافی باشد یا ولت شخصی شما باشد). سپس می‌توانید با وارد کردن آدرس ولت در وبسایت بروکر، اقدام به برداشت مبالغ خود از فارکس و متاتریدر نمایید.

برای مشاهده آموزش تصویری انتقال ارزهای دیجیتال به بروکر آلپاری می‌توانید مقاله آموزش شارژ آلپاری با ارز دیجیتال را مطالعه فرمایید.

همچنین برای تبدیل ارزهای دیجیتال به ریال می‌توانید ابتدا در یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر ثبت‌نام و احراز هویت نمایید. پس از تکمیل عملیات احراز هویت خود می‌توانید با انتقال رمزارزهای خود به صرافی، سرمایه خود را به ریال تبدیل کرده و آن را برداشت کنید.

برداشت پول از فارکس توسط کیف پول های الکترونیک

یکی دیگر از روش‌های برداشت از فارکس، استفاده از کیف‌پول‌های الکترونیکی است. کیف‌پول‌های الکترونیکی یکی از قدیمی‌ترین روش‌های واریز و برداشت در بروکرهای فارکس برای ایرانیان است. با استفاده از این روش معامله‌گران می‌توانند مبالغ خود را توسط کیف‌پول‌های الکترونیک خود مانند وبمانی و پرفکت مانی برداشت کنند.

برای برداشت پول از فارکس توسط این روش تنها کافی است معامله‌گران شماره کیف‌پول‌های خود را در فیلد مناسب در پنل کاربری خود در پنل کاربری بروکر خود وارد کنند و سپس منتظر دریافت وجه بمانید.

برای دریافت مبالغ ریالی خود از کیف‌پول‌های الکترونیک نیز می‌توانید با ثبت‌نام و احراز هویت در وبسایت ایران پرداخت، اقدام به برداشت مبالغ خود در این کیف‌پول‌های الکترونیکی نمایید و سپس آن را بصورت ریالی از پنل کاربری خود در وبسایت ایران پرداخت برداشت کنید.

معرفی دیگر روش‌های واریز وجه در فارکس

در ادامه این مطلب به معرفی سایر روش‌های برداشت پول از فارکس خواهیم پرداخت.
توجه داشته باشید روش‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند برای ایرانیان مناسب نیستند.

برداشت از فارکس با کارت‌های بانکی

یکی از اصلی‌ترین روش‌های برداشت وجه از بروکرهای فارکس، استفاده از کارت‌های بانکی است. در این روش معامله‌گران می‌توانند وجوه خود را در یکی از بانک‌هایی که در آن حساب دارند، از بروکرهای فارکس برداشت کنند. این روش تنها برای معامله‌گرانی که در بانک‌های خارجی حساب بین المللی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برداشت از فارکس توسط ویزا کارت و مستر کارت

ویزا کارت و مستر کارت نیز از روش‌های متداول برداشت از فارکس محسوب می‌شوند. در این روش معامله‌گرانی که دارای ویزاکارت یا مسترکارت هستند می‌توانند با استفاده از آنها مبالغ خود را از بروکر برداشت کنند.

استفاده از وبسایت های پرداختی برای برداشت پول از فارکس

وبسایت‌های پرداختی نیز از روش‌های برداشت از فارکس هستند. این وبسایت‌ها دقیقا مانند کیف‌پول‌های الکترونیکی عمل می‌کنند. معامله‌گران فارکس می‌توانند با استفاده از وبسایت‌هایی همچون پی پل، نتلر، پایر، پایونیر، یومانی، اسکریل و سایر موسسات مالی پرداختی برداشت‌های خود را از بروکرهای فارکس انجام دهند.

استفاده از وبسایت های پرداختی برای برداشت پول از فارکس

کاربران در ایران پرداخت می‌توانند از خدمات این موسسات مالی استفاده کنند اما پیشنهاد ما استفاده از روش‌های ریالی یا ارزهای دیجیتال است که پیش از این به آنها پرداختیم.

برداشت پول از فارکس بصورت نقدی

یکی از جالب‌ترین روش‌های برداشت در بروکرهای فارکس، برداشت و دریافت وجه بصورت نقدی است. برخی از بروکرهای فارکس، روش برداشت وجه بصورت نقدی را به کاربران خود ارائه می‌دهند. اما همانطور که اشاره شد این روش نیز بیشتر برای کاربران خارج از ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چکیده مقاله روش های برداشت از متاتریدر

روش‌های برداشت از فارکس در بسیاری از بروکرها، دارای کارمزد برداشت است. در این مقاله انواع روش‌های برداشت پول از فارکس را معرفی کردیم. در این بین بهترین روش‌ها برای ایرانیان روش‌های برداشت ریالی و برداشت توسط ارزهای دیجیتال است که بسیار کار را برای معامله‌گران ایرانی آسان‌کرده‌اند. در پایان توجه داشته باشید در برخی از بروکرهای فارکس تنها شما می‌توانید با روشی که واریزی خود را در بروکر انجام داده‌اید، برداشت خود را انجام دهید.

سوالات متداول مقاله نحوه برداشت پول از فارکس

روش‌های برداشت از فارکس برای ایرانیان چیست؟

روش‌های برداشت پول از فارکس برای ایرانیان عبارت‌اند از:
۱- برداشت به‌صورت ریالی مستقیم
۲- برداشت ریالی با استفاده از وبسایت‌های واسط مانند ایران پرداخت
۳- برداشت توسط ارزهای دیجیتال
۴- برداشت با استفاده از کیف‌پول‌های الکترونیک

بهترین روش برداشت از فارکس برای ایرانیان چیست؟

بهترین روش برای برداشت پول از فارکس برای ایرانیان، استفاده از ارزهای دیجیتال و همچنین برداشت ریالی است. کاربران می‌توانند توسط وبسایت ایران پرداخت، برداشت‌های خود را بدون دردسر و با کارمزدی مناسب انجام دهند و در اسرع وقت آن را دریافت کنند.

آیا برای برداشت پول از فارکس باید کارمزد پرداخت کرد؟

بله
در بسیاری از روش‌های برداشت پول از فارکس، کاربران باید مبلغی را به عنوان کارمزد پرداخت کنند. البته ممکن است این مبلغ بصورت مستقیم از شما دریافت نشود و میزان کارمزد در نرخ تبدیل ارز از شما دریافت شود.

میزان کارمزد دریافتی در برداشت پول از فارکس چه مقدار است؟

میزان کارمزد در برداشت، باتوجه به میزان مبلغ و روشی که برای برداشت انتخاب می‌کنید ممکن است متفاوت باشد.

آیا محدودیتی در مبلغ برای برداشت از فارکس وجود دارد؟

بله
در برخی از بروکرهای فارکس برای میزان برداشت شما حداقلی قرار داده شده است و معامله‌گران برای برداشت وجوه خود از بروکر باید مبلغی بیش از مبلغ تایین شده توسط بروکر را برداشت کنند.

نحوه برداشت از متاتریدر چگونه است؟

در واقع برداشت از متاتریدر همان برداشت از فارکس است. در این مقاله به روش‌های برداشت از فارکس اشاره کردیم.
برداشت از متاتریدر در زمانی اتفاق میفتد که معامله‌گران در بروکر خود درخواست برداشت را ثبت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به خبرنامه ما بپیوندید

شاید بپسندید

فهرست مطالب
ایران پرداخت | آسان‌تر از همیشه!